Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Autobus na 12-Marca

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Salamandra pisze:
Ania Frania pisze:Nigdzie nie ma informacji na temat nowej linii- możecie podać więcej szczegółów?
W związku z nową linią mają być zlikwidowane czy też zmodyfikowne progi zwalniające na 12 marca.

I to chyba jedna z lepszych informacji biorąc pod uwagę jakość ich wykonania
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

pi pisze:Damian, bardzo Cię proszę, nie dziel Redy. Wydaje mi się, że miasto rozwija się w sposób naturalny, wchłaniając okoliczne wsie. To normalny proces i wypominanie mieszkańcom ile czasu płacą podatki, jest chyba nie na miejscu.
Co do autobusu, to na pewno ułatwi nam życie. Oby tylko radny nie pospieszył się z tą informacją ;).
Nie taka jest moja intencja. Podkreślam jedynie, że to nie miasto wchłania okoliczne wsie, tylko wsie proszą o przyłączenie. W takiej sytuacji ledwie przyłączona wieś nie powinna mieć praw większych od terenów leżących w granicach miasta od początku jego istnienia. Strony ekonomicznej zagadnienia nie będę powtarzał, ale nie wypominam tylko zwracam uwagę. Zdarzało mi się już słyszeć tamtejszych mieszkańców z pretensjami o braki w nakładach na ich okolicę, a kiedy wspominałem temat podatków następowała konsternacja. A tak wracając do tematu autobusu, to moim zdaniem zdecydowanie najbardziej zyskają dzieci i młodzież dojeżdżający do szkół, dlatego nie można w rozkładzie skupiać się tylko na godzinach szczytu, bo uczniowie jeżdżą też poza nimi.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Damianie .Jeszcze nie było domków w dzielnicy o której piszesz a ul. Długa do ulicy Granicznej to była Reda.Autobusy w tamtą stronę nie kursowały bo nie miały gdzie nawracac.Al.Lipowa też jest bez komunikacji.Napewno Rekowo ma duży udział w podatkach wpływajacych do kase miasta.Po włączeniu Rekowa Reda pozyskała dużo terenów .Miasto dużo zyskało.Komunikacja jest potrzebna wszędzie.Napewno MZK dołoży kursów jeżeli będzie taka potrzeba.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Nie chcę w tym temacie debatować o wysokości wpływów - możemy zapytać radnych i wówczas się okaże. Z góry powiadam, że z ta część jest mocno deficytowa z punktu widzenia budżetu. Co do domków - ok, domki na 12 Marca powstają nowe, ale ludzie na Betlejem mieszkają od wielu pokoleń. Pokolenia całe opowiedzą jak to fajnie drałować po 3 km do najbliższej szkoły itp.... Ta dzielnica, to nie tylko nowi, to także starzy mieszkańcy i dla nich będzie to bardzo duże udogodnienie. Poza tym wcale nie protestuję przeciw autobusowi na Długiej. Zwracam jedynie uwagę na równowagę pomiędzy żądaniami a wpływami, to wszystko.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Skąd radny wie jaki kto płaci podatek dochodowy i vat.Duża częsc tych podatków wraca do miasta.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Trochę chyba odeszliście od tematu :) Poza tym nie powinno się rozmawiać na zasadzie dzielnica A płaci większe podatki wiec dajmy tam inwestycje, a dzielnica B płaci mniejsze podatki więc tam nie inwestujmy :)
Takie podejście jest do bani, bo miasta powinny działać tak, aby sprzyjać rozwojowi... natomiast w tym przypadku byłoby odwrotnie... Moim zdaniem powinno się inwestować równomiernie, trochę tu, trochę tam :) a gdzie się da wykorzystywać deweloperów, aby przy okazji budowy swoich osiedli stworzyli kawałek miasta

a wracając do tematu, to każda nowa linia autobusowa powinna być przyjmowana z entuzjazmem :)
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

dokładnie tak Wicek, cieszmy się zamiast lamentować, to bardzo dobra informacja, świadczy tylko o dalszym rozwoju Redy.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

w TTMce materiał o nowym autobusie... i ogólnie o możliwej rewolucji w Redzkiej komunikacji publicznej

http://telewizjattm.pl/serwis-informacy ... ml?play=on
cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

dobra, my tu gadu gadu, a ktoś wie konkretnie dokąd i którędy ten autobus będzie jechał jak już wystartuje z 12 marca ?
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Pisałam o tym. Będzie jechał trasą "dziewiątki", do dworca w Redzie (tylko ostatni wyjazd o 20:25 będzie do Rumi). Tak przynajmniej wynika z pisma. Jak będzie w rzeczywistości, to się okaże.
cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

a no faktycznie, sorki Twój post uciekł mi między tymi wszystkimi uwagami na temat zamożności poszczególnych części naszego miasta ...
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

zupełnie się na tym nie znam, ale jak to jest, że ok 3 lata temu, gdy protestował jeden z mieszkańców/przedsiębiorców (właściciel firmy przewozowej), że nie mógł sam wystartować na obsługiwanie linii nr 19... p. Burmistrz odpowiedział, że Reda jest zobligowana do korzystania z MZK Wejherowo. No i to by się zgadzało, tylko z czystej ciekawości i niewiedzy... chciałbym zapytać jak to możliwe, że teraz (jak wynika z wypowiedzi p. Przewodniczącego Okroja) możliwe będzie wprowadzenie konkurencji?
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

A gdzie można znaleźć tę wypowiedź Burmistrza, że Reda jest zobligowana do korzystania z MZK Wejherowo? Czy w ogóle takie przepisy istnieją/istniały i mają/miały jakąkolwiek rację bytu?
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Salamandra pisze:A gdzie można znaleźć tę wypowiedź Burmistrza, że Reda jest zobligowana do korzystania z MZK Wejherowo? Czy w ogóle takie przepisy istnieją/istniały i mają/miały jakąkolwiek rację bytu?
oj na ówczesnej radzie miasta była taka dyskusja właśnie, pan z firmy Olimpic bodajże wyszedł niepocieszony, co rozumiem
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Oglądałem TTM, i czytałem ogłoszenie, ale nie natknąłem się na informację, gdzie w ogóle znajduje się pętla 12marca? Bo rozumiem, że to nie ta stara pętla zaraz za przejazdem kolejowym?
ODPOWIEDZ