Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Oświetlenie w tunelu przy dworcu PKP

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

1Andrzej pisze:czy moze ktos poda numer telefonu o interwencje w sprawie oswietlenia do kogo nalezy dbanie o swiatło .Kto ponosi odpowiedzialnośc
Wszystkim zajmuje sie burmistrz. Bezpośrednio, lub poprzez działania pośrednie. Numer telefonu i adres elektroniczny znajdziesz na stronie urzedu.

Telewizja TTM działa chyba skuteczniej 605 558 922
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2887 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Odpowiedź PKP PLK:
Informujemy, że urządzenia oświetlenia tunelu i tunel na stacji Reda część kolejowa jest własnością Zakładu Linii Kolejowych w Gdyni.
Wcześniej nie zostaliśmy powiadomieni o nie sprawnym oświetleniu w tunelu, po sprawdzeniu okazało się, że uszkodzony jest zegar sterujący załączaniem oświetlenia tunelu i zejściami schodowymi na terenie kolejowym.
Ponadto podjęto decyzję o zmianie montażu części opraw oświetlenia w zejściach schodowych, zostanie wykonane w br.
Po otrzymanie tego e-meila nie zwłocznie naprawiono układ sterowania załączania oświetlenia - oświetlenie jest sprawne.

Przepraszamy za utrudnienia w poruszaniu się w ciągach komunikacyjnych na stacji Reda.
Panu dziękujemy za zainteresowanie się tym problemem, który dotyczył naszej Spółki.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

gratulacje Zigi - dobra robota
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Zigi dobrze trafiłeś, ja kiedyś dzwoniłem w sprawie oświetlenia na dworcu, SKM mnie odprawiło do PKP ZLK, ZLK do PKP Dworce Kolejowe w Gdańsku, Ci zaś do PKP DK w Słupsku, DK Słupsk odprawiło mnie z powrotem do trójmiejskiej SKMki i tak kółko się zamknęło
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Michał
Prawie Lider
917 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

dobra robota Zigi !:)
Redzianin od urodzenia
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu


To może zaczniemy również pisać o podjazdy na schodach, bo może im nikt nie zgłosił, że w Redzie takich nie ma?
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Oj takie podjazdy by się przydały..
Wielokrotnie pomagałem wnosić/znosić Mamusiom wózki..
Ale co jeśli akurat nie ma nikogo w okolicy?
Masakra - jak się trzeba nagimnastykować w XXI wieku by jechać publicznym transportem!

PS: Gratulacje ZIGI
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2887 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Zamieściłem odpowiedź, by pokazać, że warto zgłaszać takie rzeczy. Szczególnie, że dzisiaj to w większości wypadków kwestia wysłania jednego e-maila. Choć akurat tutaj największym problemem było zidentyfikowanie właściwego adresata.
Agamtb

11 lat temu

"Tunel SKM" tak naprawdę należy do 3 podmiotów (każdy ma kawałek tunelu):
1. Zarząd Dróg Krajowych
2. PKP SKM
3. Miasto Reda

Dziś dzwoniłam do UM w sprawie śmieci, które walają się na odcinku pod jezdnią (ten odcinek należy do DK).
UM ma się tym zająć i sprawdzić dlaczego zniknęły kosze na śmieci i dlaczego ta część tunelu nie jest sprzątana.

Druga sprawa kontener na używane ciuchy (stoi przy wyjściu z tunelu, obok kiosku), od miesięcy nie opróżniany, rośnie sterta szmat obok kontenera, dodatkowo regularnie rozrzucana przez osoby szukające w niej...skarbów?
Kontaktu z firmą obsługującą kontener brak.
Pani z działu ochrony środowiska UM powiedziała, że miasto usunie zarówno kontener, jak i szmaty, tak poza tym stoi on tam nielegalnie...

No zobaczymy co dalej...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2887 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

No, brawo za inicjatywę Zapraszamy kolejnych zaangażowanych społecznie...
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Chwała bohaterom.
Artur
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Zigi pisze:No, brawo za inicjatywę Zapraszamy kolejnych zaangażowanych społecznie...
No tak, no tak. Choć epoka czynów społecznych minęła, to aktywność obywatelska ( jak zwał tak zwał) mile widziana.
Z drugiej jednak strony opłacamy urzędników, którzy winni dopilnować, aby miasto funkcjonowało. Zrozumiałe byłoby to, że nie od razu ktoś w UM zauważy, że gdzies tam nie pali sie latarnia lub gdzies tam przewrócono znak drogowy. Ale tunel?
Jestem zadowolony z dbałości o czystość i porządek latem i zimą. Jest ok, lecz w tym przypadku UM "dał ciała"
Mnie średnio interesuje ile podmiotów jest odpowiedzialnych za poszczególne odcinki tunelu. Chcę, aby tam było czysto i jasno! A UM (czyt Burmistrz) niech koordynuje.

Zigi chwała Tobie za to, że poświęciłes swój czas i swoje pieniądze na znalezienie zarzadcy oswietlenia. Pownines otrzymać część wynagrodzenia osoby odpowiedzialnej za te sprawy w UM, nie mówiąc o zwrocie kosztów za telefony.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Zigi pisze:No, brawo za inicjatywę Zapraszamy kolejnych zaangażowanych społecznie...
Brawo, a z drugiej strony to smutne, że sami mieszkańcy muszą dopominać się o takie rzeczy, sami pilnować, sami wydzwaniać. A w urzędach ktoś siedzi i bierze za to pieniądze ...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2887 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Romek pisze:Z drugiej jednak strony opłacamy urzędników, którzy winni dopilnować, aby miasto funkcjonowało...
Co prawda, to prawda... wygląda to tak, jakby urzędnicy nie wiedzieli, jak ich miasto wygląda. To, że mieszkańcy czegoś nie zgłaszają, nie znaczy wcale, że im to nie przeszkadza...
Michał
Prawie Lider
917 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

dzisiaj znowu egipskie ciemności ;d
Redzianin od urodzenia
ODPOWIEDZ