Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Płatny parking przy Polo ?

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Faktycznie gość-parkingowy jeszcze tego nie ogarnia i też specjalnie nadgorliwy nie jest,więc w czym problem.Idę po zakupy,za parking nie płacę,a jak chcę mieć parking dla samego parkowania,to szukam albo płatnego,albo za darmo na osiedlu.
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Niektórzy z wypowiadających się są po prostu śmieszni. Po to sklep kupił za niemałe pieniądze teren i wybudował na nim parking żebym mógł podjechać do niego po większe zakupy a nie musiał dźwigać na plecach tylko dlatego że jeden z drugim ma zaplanowaną całodniową modlitwę tuż obok. Modlitwę jeszcze bym darował ale nie lubię jak stawia się X aut o 6.00 rano a kierowcy wsiadają w busiki i jadą do roboty na cały dzień. Sklep na parkingu nie zarobi tylko na tym że banda Kaszubów nie będzie blokować dostępu klientów do niego przez cały dzień. Jakby chcieli być złośliwi postawiliby szlaban i sprawdzali każdemu uczciwie czas i paragon ze sklepu, no ale wtedy oni naraziliby się na śmieszność a chcą tylko zadbać o swój interes. I słusznie.
Jakby chcieli to by piach zostawili, a nie ułożyli kostkę. Ja raczej darowałbym pracę, bo modlitwa PKB, ani chleba nie daje. Skoro nam się to wszystkim tak bardzo to nie podoba, to trzeba coś zrobić, a nie tylko bełkotać na forum. W tym temacie zawiele się nie urodzi, najwyżej każdy może napisać swoją opinię. Parking jest dla ludzi, a teraz będzie pewno stał w 1/2 lub 3/4 niewykorzystany. Poza tym wiele osób, które zostawiają samochód, idzie potem zrobić zakupy w Polo.

Odchodząc od tematu to widziałem dzisiaj dwóch typków, którzy dzisiaj, naprzeciwko mięsnego Dominik umieścili znak - "teren prywatny zakaz handlu". O co chodzi? Może to też teren Polo?
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
HAns
Znam to forum
117 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

ten teren ma kilku wlascicieli - informacja ze spoldzielni, ciekawe czy ludzie co maja warzywniak sie zwina, czy beda placic za wynajecie powierzchni ;)
pozdr
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Parking jest dla klientów sklepu (można dopuścić również i okolicznych sklepów). Niejednokrotnie zdarzało się wcześniej , że podjeżdżając na zakupy nie było wolnego miejsca na tym parkingu i niestety nie z powodu ilości klientów. Teraz wolne miejsca są. Pamiętam takie śmieszne wg mnie sytuacje kiedy przejeżdżając nocą (zamknięty sklep) na tym parkingu stało kilkanaście samochodów, albo kolejna sytuacja w czasie mszy w niedzielę - mało chyba kto pamięta, że nie sposób było wówczas znaleźć wolne miejsce na parkingu. Wpowadzenie opłaty wymusza ruch. Można się tylko zastanawiać czy pierwsze pół godziny to nie za mało. ja bym jednak preferował pierwszą godzinę bezpłatną
Awatar użytkownika
AdamMaj
Bywalec
190 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

w 30 minut zakupy zrobisz, zawsze możesz wrócić i próbować "przedłużyć" :)
ale mszy w 30 minut nie da się, zwłaszcza niedzielnej...
jednak problemu nie ma, bo za kościołem jest otwarty parking :)
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

HAns pisze:ten teren ma kilku wlascicieli - informacja ze spoldzielni, ciekawe czy ludzie co maja warzywniak sie zwina, czy beda placic za wynajecie powierzchni ;)
pozdr
Fakt teren należał do 4 właścicieli,ale może został sprzedany i należy już do jednego.A ten sobie nie życzy handlu na swoim terenie-stąd tabliczka,która wyrosła w ciągu jednej nocy.Najśmieszniejsze jest to,że tabliczka stoi,a przed nią kwitnie handel.Ciekawa sprawa.Może ma to związek z inwestycją jaką opisał i przedstawił" Facer "na wątku-inwestycje w Redzie,a
dotyczy to terenu byłej piekarni przy Gdańskiej .
torgal
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Zuza pisze:
HAns pisze:ten teren ma kilku wlascicieli - informacja ze spoldzielni, ciekawe czy ludzie co maja warzywniak sie zwina, czy beda placic za wynajecie powierzchni ;)
pozdr
Jak widać ludzie szukają wszędzie zarobku. A co komu on przeszkadza? Bo mają dobry, różnorodny towar i dobre miejsce do handlu. Przed świętami mieli takie kolejki że ho ho.
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

"Torgal" to nie blog reklamowy tylko forum ,a tematem tej dyskusji jest parking przy Polo Market a nie stragan.
bomba
Bywalec
173 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

torgal pisze:
Zuza pisze:
HAns pisze:ten teren ma kilku wlascicieli - informacja ze spoldzielni, ciekawe czy ludzie co maja warzywniak sie zwina, czy beda placic za wynajecie powierzchni ;)
pozdr
Jak widać ludzie szukają wszędzie zarobku. A co komu on przeszkadza? Bo mają dobry, różnorodny towar i dobre miejsce do handlu. Przed świętami mieli takie kolejki że ho ho.
Jak właściciel się wkurzy to będzie przeszkadzał Urzędowi Skarbowemu (stragan oczywiście).Parking jest na prywatnym terenie Polo Market,ci którzy nie nawiedzają sklepu w celach zakupów muszą niestety płacić, teraz amatorzy darmowego parkowania przenieśli się na parking Lidla,ino patrzeć jak i Lidl wprowadzi opłatę za parkowanie.
facer
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Zuza pisze:
HAns pisze:ten teren ma kilku wlascicieli - informacja ze spoldzielni, ciekawe czy ludzie co maja warzywniak sie zwina, czy beda placic za wynajecie powierzchni ;)
pozdr
Fakt teren należał do 4 właścicieli,ale może został sprzedany i należy już do jednego.A ten sobie nie życzy handlu na swoim terenie-stąd tabliczka,która wyrosła w ciągu jednej nocy.Najśmieszniejsze jest to,że tabliczka stoi,a przed nią kwitnie handel.Ciekawa sprawa.Może ma to związek z inwestycją jaką opisał i przedstawił" Facer "na wątku-inwestycje w Redzie,a
dotyczy to terenu byłej piekarni przy Gdańskiej .

tak, teren nadal należy do 4 właścicieli.
Obecnie 2 punkty ze sprzedażą warzyw i owoców są dzierżawionę.
Nie wiem w czym przeszkadza mieszkańcom handel w tym miejscu?
Opłaty za parking wymyślił polo-market, moim zdaniem dobrze, wkońcu ma spore udziały w tym gruncie, ma prawo. Jak ktoś przyjedzie do polo na zakupy nie ponosi opłat, panowie parkingowi nie są nadgorliwi i dobrze. Przynajmniej można zaparkować jak jest potrzeba a nie służy to jako parking - i idziemy na alejkę Jana Pawła pochadzać po sklepach. Wcześniej Parking był zawalony, teraz nie jest, można zaparkować i zrobić zakupy.
facer
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

swoją drogą chętnie wydzierżawimy powierzchnie przy polo-markecie - np naprzeciw "dominika mięsnego" na jakąś kwiaciarnie albo coś. Chętnych prosze na PW
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Przecież tam tylko jest gołe klepisko,co za branża może tam być, kwiaty,owoce,warzywa zdechną w tym słońcu i upale.
facer
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

w takim razie na lato powinno się zamykać kwiaciarnie i warzywniaki.
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Na pewno nie sklepy ,które przeważnie mają klime,lodówki,chłodnie ,na straganach to wszystko skisłe.
bomba
Bywalec
173 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Nie rozumiem czemu poruszasz Facer tutaj sprawy reklamowe-wrzuć w ogłoszenia.Co ma klepisko przy Dominiku do parkingu przy Polo-mijacie się z tematem.
ODPOWIEDZ