Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Akcja zima!

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Dziś na JP II wielka akcja odśnieżania, do pracy wytoczyli ciężki sprzęt.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Rano też wielka akcja przy UM.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

HAns pisze:po telefonie do um pojawila koparko-ladowarka bo plugiem juz tego sie nie da odsniezyc hehe
pozdr
Drobiazg - co śmiesznego widzisz w swoim zdaniu? Przy takiej ilości śniegu, przy takim zagęszczeniu aut jak na JPII, gdzie latem trudno znaleźć miejsce do parkowania, śmieszy Cię, że nie da się odśnieżyć pługiem.
HAns
Znam to forum
117 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

gdyby chociaz raz od poczatku zimy pojawil sie plug i zgarnal snieg , tyle by go nie bylo. ciekawe czy chociaz przejada lyzka w okolicach getin banku bo na tej lekkie gorce jest tak oblodzone i snieg ze zwykle osobowki maja problem zeby wyjechac, nie mowiac juz o halasujacych dostawcach rano i pilujacych silniki przy probie wyjechania.
Awatar użytkownika
gizboy
Bywalec
274 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Na SEMEKO pojawiło się ogłoszenie o przestawieniu aut bo będzie odśnieżanie, więc teraz ja się pytam, gdzie mam przestawić auto? na jaki parking skoro każdy parking jest z...y a na trawniki pokryte 50 cm zwałą śnięgu po pługu sorry ale nie wjadę swoim sedanem - 4x4 to ja nie mam...
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Trochę się dziwię mieszkańcom bloków, że nie wyszli z łopatami żeby pomóc w odśnieżaniu. To jest przecież w waszym interesie, żeby było gdzie samochód postawić. Tzw."spółdzielnia" czy "Urząd" z taką ilością śniegu się nie upora, tym bardziej że przejazdy zastawione są samochodami i tylko łopatami można skutecznie usunąć śnieg. Mieszkańcy Betlejem odśnieżają codziennie i nikt nie marudzi, jest zima i tyle.
Dowiedziałam się dziś, że tzw. Urząd rozpoczyna wywózkę śniegu poza miasto.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Dziś odśnieżają okolice Spokojnej 33,35,37.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

no tak mi się właśnie wydaje widząc Semeko, że tam 2% społeczności kierowców wie co to znaczy odśnieżyć miejsce parkingowe:)
Rafik26
Bywalec
241 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

U nas (Topolowa) w dniu dzisiejszym śnieg został wywieziony przez UM w związku z czym po ustawce w I dzień świąt mamy czysto. :):):)
doktor.t
Bywalec
153 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Słuchajcie, ja mam prośbę i taki apel. Teraz jak ludzie sobie odśnieżają miejsca to nie zastawiać ich chamsko i tłumacząc "moje miejsce jest też zajęte". Jeżeli Twoje miejsce jest zajęte to ścigaj tego kto Ci je zastawił a nie się wciskasz na odśnieżone miejsce kogoś drugiego!
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Można i tak ...
Ostatnio zmieniony |27 Gru 2010|, o 21:21 przez Artur75, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
gizboy
Bywalec
274 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Nie wiem czy 2% na semeko odśnieża samochody kolego Ryszardzie ale ja do tego procentu należę i większość moich sąsiadów. Odkopywaliśmy samochody dwa dni temu, wczoraj z rana pomagaliśmy wyjechać paru osobom, a dzisiaj z kolei nie mogliśmy wjechać na parkingi bo ktoś mądry skierował szuflę pługa w stronę stojących samochodów na parkingu, a nie w przeciwną... Teraz prosi się Nas o usunięcie samochodów...OK tylko gdzie? mam go postawić na środku skrzyżowania? czy pod Lidlem gdzie też nie jest wesoło. Co do naszego interesu w odśnieżaniu miejsc parkingowych to się kolega pi myli, nie po to płacę składki na zarządce, żebym sam odkopywał samochód, a co za tym idzie odśnieżał miejsce dla kogoś innego - jak wyjadę na bank zostanie zastawione, a nie będę siedział z lornetką w oknie i liczył czy może odjedzie to zlecę przestawię. Dokładnie takie sytuacje jak opisuje doktor.t się zdarzają - np dzisiaj pan odśnieżał chyba z 40 minut swoje miejsce wyjechał na zakupy, a drugi kulturalny wrąbał mu się na miejsce... nic dodać nic ująć.
Ja i moi znajomi sąsiedzi nie widzą problemu wyjść i odgarnąć śnieg...ale nie codziennie jak przysypie - bo sorry ale nam za to nikt nie płaci, a prace na rzecz narodu się skończyły.
feniks
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

doktor.t pisze:Słuchajcie, ja mam prośbę i taki apel. Teraz jak ludzie sobie odśnieżają miejsca to nie zastawiać ich chamsko i tłumacząc "moje miejsce jest też zajęte". Jeżeli Twoje miejsce jest zajęte to ścigaj tego kto Ci je zastawił a nie się wciskasz na odśnieżone miejsce kogoś drugiego!


POPIERAM W 100%


mieszkańcy bloku 26 przy ulicy Łąkowej (na przeciwko PKO) jakoś potrafili się dogadać i sami odśnieżyli (i regularnie odśnieżają) sobie parking pod blokiem i w takiej sytuacji nie ma znaczenia czy sąsiad stanął na moim miejscu, a ja na czyimś, gdyż tych miejsc jest tyle, żeby każdy kto się napracował miał gdzie zaparkować..

Niestety na tych miejscach parkują osoby z bloków obok, które nie odśnieżyły sobie miejsc u siebie...!!!

Jest to bardzo niefajne i chamskie..!!

Chcecie mieć gdzie parkować odśnieżcie sobie sami.. jakby każdy kierowca odśnieżył jedno miejsce, to wszyscy mięliby gdzie parkować...!!
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Właśnie, właśnie "pi" ma rację. Chyba w ubiegłym roku pamiętam jak właśnie na JPII widziałem akcję ludzi z bloków, którzy sami zajęli się swoimi miejscami parkingowymi. Jest to o tyle w porządku, że po pierwsze rączki ma każdy, po drugie bardziej szanuje się swoje miejsca parkingowe i pilnuje porządku (doprowadza do porządku chamską część lokatorów), po trzecie jak się człowiek namacha to bardziej zwraca uwagę na własne parkowanie czy aby nie uniemożliwię odśnieżanie innym (np. służbom)
Bardzo podoba mi się postawa władz niewielkich miejscowości np. w bogatej Szwajcarii, gdzie nawet burmistrz bierze w ręce łopatę i dla przykładu odśnieża własnoręcznie.
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Czeskie i polskie drogi. Porównanie pracy drogowców w linku:
http://kontakt24.tvn.pl/temat,wjezdzamy ... 57266.html
ODPOWIEDZ