Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

ferma lisów

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

pozostaje pytanie... jaka jest w tym wina właściciela fermy? jak ona była zakładana to chałup w okolicy bylo zapewne kilka, jeśli w ogóle...

po latach młodsi stażem mieszkańcy domagają się jej zamknięcia (bo innego rozwiazania sprawy chyba nie znamy), no i rozumiem, że straszny smród, fetor..., ale jakim prawem chcemy go pozbawić tej formy utrzymania?
Śmierdzi od lat, do stawiania domów w okolicy nie zmuszano..

To trudna kwestia i przestrzegam przed wyrokowaniem i twierdzeniami, że fermę trzeba usunąć... bo wtedy właścicielowi należałoby się sowite odszkodowanie
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Na Cichej i Obwodowej przy przepompowni Pewik-u śmierdzi żywe szambo codziennie wieczorem,nikomu to jakoś nie przeszkadza a pełno domów dookoła i FERMY LISÓW TAM NIE MA ,czyli co? też likwidować punkt Pewiku bo cuchnie?
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

no i tu się z Tobą zgadzam
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Iwa77 pisze:a swoja drogą, czy Twoje sąsiedztwo jest równie uciążliwe?
O co Ci chodzi? To jakaś aluzja do mnie?
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
sebus1
Forumowicz
56 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

A ja bym wyeksmitował tych ludzi, którym ten zapach przeszkadza :wink:.
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

No to lekka przesada,ale ludzie ci podejmując decyzję o budowaniu się w pobliżu fermy mieli chyba świadomość jaka działalność gospodarcza ma tam miejsce,na co liczyli,że odparuje?
sebus1
Forumowicz
56 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Dobre pytanie Eryk...niech teraz osoby którym te zapachy przeszkadzają odpowiedzą na nie :wink:.
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Temat wraca co roku i zawsze rozbija się o jedną sprawę-jak kupiłeś działkę po "okazyjnej" cenie to nie marudź teraz, że śmierdzi, bo ferma była wcześniej. Trzeba się było zastanowić czemu akurat w tej okolicy jest taniej niż np na Polnej i pojeździć kilka razy przed zakupem o różnej porze dnia na działkę by uniknąć potem niespodzianek. Sytuacja jest analogiczna jak w Łężycach o czym też już pisaliśmy i nawet wrzucałem artykuł z "Polityki" na ten temat.
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Kupowałam dom w październiku ( a wtedy już nie śmierdzi !!!) i w dużym oddaleniu od fermy więc nie miałam zielonego pojęcia o jej istnieniu i tym co mnie czeka latem!!! :-( A poza tym fermy są usytuowane w obrębie miasta a nie na terenach rolnych.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

W Gdyni ,Gdansku czy Rumi są też tereny rolne.Każda ziemia klasy 1-4 to ziemia rolna. 1 ha. takiej ziemi to gospodarstwo rolne.Zeby tam budować to trzeba zrobić odrolnienie.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

W obrębie miast też udaje się coś takiego doprowadzić do końca:
http://www.mmtrojmiasto.pl/11710/2011/1 ... ikwidowana
Mieli jednak dobry argument w ręku.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Tutaj masz rację.Ale trzeba planu zagospodarowania.Na miejscu fermy inwestycja użytecznosci publicznej.Długi proces wywłaszczeniowy.Chyba ze byłby to OPAT to były by piorytety.
tola
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

dorka04 pisze:Kupowałam dom w październiku ( a wtedy już nie śmierdzi !!!) i w dużym oddaleniu od fermy więc nie miałam zielonego pojęcia o jej istnieniu i tym co mnie czeka latem!!! :-( A poza tym fermy są usytuowane w obrębie miasta a nie na terenach rolnych.
Jak fermy były tworzone, to były to tereny rolnicze. To nie ich właściciele przybliżyli się do miasta, tylko miasto do nich. Jeszcze 15 lat temu nikt nie słyszało ulicach Pszennej, Zbożowej i tym podobne. Wiejska od Brzozowej po Akacjową po jednej stronie też miała pola a nie domy. Te fermy są od pokoleń. Wiem, ze ten zapach jest dokuczliwy, ale jeśli ktoś chce usuwać właścicieli to powinien tym ludziom zapewnić jakąś alternatywę, tak by mogli żyć na dotychczasowym poziomie.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

tola pisze:ale jeśli ktoś chce usuwać właścicieli to powinien tym ludziom zapewnić jakąś alternatywę, tak by mogli żyć na dotychczasowym poziomie.
O to mi chodziło w przedostatnim poście tutaj.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

tola pisze:Jak fermy były tworzone, to były to tereny rolnicze. To nie ich właściciele przybliżyli się do miasta, tylko miasto do nich. Jeszcze 15 lat temu nikt nie słyszało ulicach Pszennej, Zbożowej i tym podobne. Wiejska od Brzozowej po Akacjową po jednej stronie też miała pola a nie domy. Te fermy są od pokoleń. Wiem, ze ten zapach jest dokuczliwy, ale jeśli ktoś chce usuwać właścicieli to powinien tym ludziom zapewnić jakąś alternatywę, tak by mogli żyć na dotychczasowym poziomie.
Skoro powtarza się ten argument, to powtórzę raz jeszcze wspomniany już wcześniej : smród roznosi się nie tylko na terenach sąsiednich, zabudowanych 10-30 lat temu, ale i na starych terenach Ciechocina - np. płk Dąbka, początek Wiejskiej, Pucka itd.
ODPOWIEDZ