Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Dworzec w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Wicek pisze:Ja akurat nie jestem zwolennikiem szastania kasą na urzędników, polityków itp. ale bez przesady, jakieś warunki pracy powinny być zachowane
Ja też tak uważam.. i niech sobie budują nawet pałac ze Spa i basenem...
Ale najpierw - niech zrobią coś dla mieszkańców!!!
A nie tylko puste obietnice - a 5 baniek dla siebie lekką ręką odkładają z budżetu!
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Przy dworcu w Redzie parkowanie znowu jest bezpłatne.

http://www.nadmorski24.pl/wiadomosci/14 ... darmo.html
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Wybudowanie takiego ,,park&ride" czyli parkingu piętrowego było by dobrym pomysłem ale pod warunkiem gdy do inwestycji dołoży się PKP i np. Urząd Marszałkowski , a nie tylko miasto Reda.
Wybudowanie parkingu np.trójpoziomowego to koszt 40 - 80 mln złotych, czyli dla samej Redy rzecz wręcz niemożliwa.
Ale jak najbardziej jestem za by taki parking powstał ,chodz nie wierzę w szybką realizację.
Przepomnijmy że 3 lata temu podobną chęć wybudowania takiego parkingu miała Rumia, były już plany i dokumentacja ale tą inwestycję szybko wykreślono z planów , oby podobnie nie było w Redzie.
Dobrze by było gdyby miasto zbudowało tam też nowe pętle autobusowe dla ZKM i PKS, tak jak to robią inne miasta, bo obecna staje się niewygodne dla kierowców autobusów, jest ewidentnie za małe.
Miasto jest coraz większe więc czas pomyśleć o przyszłości.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Hehe uśmiałem się.... Major, parking 3 poziomowy? To nie stolica, ja będę się cieszył jak Reda wykupi ten teren by nie powstało tam nic innego niż miejsca postojowe, darmowe miejsca. Nie liczyłbym żeby na tym terenie cokolwiek się zmieniło, szczytem naszego miasta byłoby jakby wyłożyli ten parking kostką brukową.... za parę lat...
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Redziaczki - ,,park&ride" to jest parking wielopoziomowy ,nie ważne czy dwu czy trzy poziomowy ale taka jest jego nazwa !!! P. Burmistrz wyraznie zamierza tam zrobić taki parking -taki jest cytat z twojego z linku.
Zwykły parking nie może tak się nazywać. Więc sam się dziwisz swojemu postu ,bo o niczym innym tam nie ma mowy !!!
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Park&Ride to parkuj i jedź. Podstawy angielskiego się kłaniają. To nie ma nic wspólnego z parkingiem wielopoziomowym.
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Major pisze:Redziaczki - ,,park&ride" to jest parking wielopoziomowy ...
Zwykły parking nie może tak się nazywać
Też się uśmiałam A niby dlaczego "musi" być piętrowy? W tym przypadku chodzi o zwykły parking przy dworcu, gdzie można zaparkować pojazd i dalej jechać pociągiem. Z burmistrza wcześniejszych wypowiedzi też to wynikało, że chodzi o zwykły parking.
"Park&ride" potocznie tak właśnie się mówi o takich parkingach, tak jak na lotnisku na miejsce krótkiego postoju "kiss&fly".
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Macie rację . Ale park&ride to parking z prawdziwego zdarzenia. Zobaczcie jakie to waskie gardło terenu.
Jeśli powstanie na podobnej powierzchni to nic nie zmieni,samochody od dworca aż po złomowiec.
Fakt że bedzie ładnie i czysto ale dalej tłocznie, tym bardziej że Reda jest punktem zbiorowym a samochodów przybywa.
Więc czemu nie miałby powstać piętrowy,kiedyś władze naszego miasta wspominały właśnie o czymś takim.
Nie bądzcie pesymistami. Wiem że Reda to nie stolica ,ale i nie jakąś wioską że by zbudować zwykły parking.
Ostatnio zmieniony |6 Wrz 2013|, o 19:16 przez Major, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Major - powinien dostać za dziś tytuł Rozśmieszacz dnia!
Stary pojechałeś po bandzie swoją interpretacją znaczenia "park&ride"
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Major pisze: Nie bądzcie optymistami. Wiem że Reda to nie stolica ,ale i nie jakąś wioską że by zbudować zwykły parking.
Chyba chodziło Ci o - pesymistów! Nie bądźcie pesymistami!!!
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Sorry ,masz rację Johny ,pesymiści !!
A bo już mnie poniosło jak tak wszyscy piszą.
Dzieki za tutuł ,może moderator przeniesie to do działu rozrywka.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Major pisze:Macie rację . Ale park&ride to parking z prawdziwego zdarzenia. Zobaczcie jakie to waskie gardło terenu.
Jeśli powstanie na podobnej powierzchni to nic nie zmieni,samochody od dworca aż po złomowiec.
Fakt że bedzie ładnie i czysto ale dalej tłocznie, tym bardziej że Reda jest punktem zbiorowym a samochodów przybywa.
Więc czemu nie miałby powstać piętrowy,kiedyś władze naszego miasta wspominały właśnie o czymś takim.
Nie bądzcie pesymistami. Wiem że Reda to nie stolica ,ale i nie jakąś wioską że by zbudować zwykły parking.
Ja też bym chciał by powstał tam parking 3-4 a nawet 5 poziomowy ale jak Reda nie potrafi zbudować mostu na Kazimierskiej a nawet zwykłego skrzyżowania na Łąkowa-Obwodowa to o czym my tu mówimy.....może za kilka (czytać: kilkanaście lat) coś takie powstanie w Redzie....
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Młodzi może nie pamiętają, o tunelu pod torami dyskutowano w Redzie w latach 90-tych ubiegłego wieku. To były marzenia. Udało się. Wniosek: warto marzyć
pi
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Nie mieszkałem wtedy w Redzie.... ale od paru lat widzę jak miasto dba o nowe inwestycję.... i jak na razie to na obietnicach się kończy dlatego tak pesymistycznie podchodzę do tego o czym mowa....
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Na parkingu większośc samochodów ma rejestrację GPU .Inwestycja powinna być finansowana wspólnie z powiatem puckim.
ODPOWIEDZ