Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Stan ulicy Leśnej - alternatywy dla ulicy Gdańskiej (wideo)

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1796 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Witam (dawno mnie tu nie było ... wiem)
Dziś troszkę popadało, była burza, deszcz z ulicy Jara i Buczka zaczął zalewać ulicę Leśną ... w tym samym czasie ulica Gdańska już się sporo korkowała, więc kierowcy w Rumii skręcali na ulicę Cegielnianą i dalej chcieli jechać Leśną ... Nie pomogły moje apele przez cb-radio.

Mieszkańcy ulicy Leśnej zadzwonili do straży pożarnej, a dyżurny stwierdził, że "on wody zawrócić nie może" - piwanica i garaże zostały podtopione, dyżurny stwierdził, że wyśle kogoś by ocenił sytuację. (bzdura na resorach xD)

Jest plan modernizacji tej ulicy, dlatego burmistrz nakazał dzwonić zawsze w takich przypadkach po straż ... dziś jednak mieli opory przed przyjazdem ...

Tak to wyglądało okiem kamery:
http://www.youtube.com/watch?v=GTCSRjqrbdg

Pytanie, czy to przy każdym deszczyku musi tak wyglądać?
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Wow... Deszczyk... To wyglada jakby padało 3 dni... Współczuje mieszkańcom Leśnej...
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1796 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

no deszczyk .. bo jak określić inaczej 20 minutowe opady ??
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

No - to może ulewny deszczyk. A co do video - tekst w stylu 'ten ma golfa to moze' mnie rozwalił :D
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Leśna wygląda tak po każdej większej ulewie?
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1796 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

praktycznie po każdej ulewie, mamy tam studzienki "deszczówki" które są lekko chyba zatkane, pozatym, około przejazdu kollejowego jest kolektor deszczowy, który zbiera deszczówkę ale nie wyrabia się z przyjmowaniem wody JAra Buczka i reszty zza torów, i wybija w ostatnich studzienkach lub na Gniewowskiej przed szlabanami, a że ulica Leśna ma spadek przy połączeniu z Gniewowską to pięknie cała woda gromadzi się u nas pod domem.

Co do bijących studzienek bardzo fajnie widać to na tym starszym filmie:
http://www.youtube.com/watch?v=J52mjv2t ... re=channel
Anika1708
Częsty Bywalec
342 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

jedno co mi się nasuwa po obejrzeniu tego filmiku to słowo: MASAKRA!! Jasne, nie róbmy OPATu, ani żadnych alternatywnych połączeń, nie remontujmy dróg, itd.. Przecież to jest jakaś paranoja.. Ha, a podobno XXI wiek..20 minut deszczu i ludzie mają podtopione domy i ulice.. Normalnie szok!
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1796 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Podesłałem ten filmik do urzędu miasta ... ciekawe czy coś zrobią ... swoją drogą kolesia z tego białego wana mogli by mandatem poczęstować, bo nie dość, że widać kierowce, to i numer rejestracyjny można spokojnie odczytać :P (GWE C318 - pozdrawiamy tego pana)
Anika1708
Częsty Bywalec
342 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Ciekawe, ciekawe.. Czekamy na wieści :)
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Może na pocieszenie ;) To nie tylko Was ulewa w tak krótkim czasie zalewa. Na Osiedlu przy Młynie to zdarza się co roku - ze dwa razy do roku garaże są zalewane. Już zapobiegawczo wszystko zapakowaliśmy w plastikowe skrzynie. A tłumaczy się to zawsze nadzwyczajnymi warunkami pogodowymi. Ja bym powiedziała, że ktoś po prostu nie znał się na swojej pracy i źle zaplanował/wybudował burzówkę.
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Nie ma co tu dużo mówić , pogoda nas nie rozpieszcza
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

to jak z kawału naszego tygodnika: "Na wakacjach było wspaniale, Deszcz padał tylko raz, ale przez 14 dni"
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1796 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

A tak było wczoraj (kamerował mój ojciec, więc proszę o wyrozumiałość :) )
http://www.youtube.com/watch?v=TSccccOPct8
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
HAns
Znam to forum
117 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

wracalemw tej ulewie, fajnie plynela gniewowska..
juz widze jak niyb maja zrobic tunel co bedzie sie dzialo ;) to samo co w sopocie lub gorzej
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Po tej ulewie wszędzie wyglądało podobnie. Rzeki płyneły na wielu ulicach przy lasach.
ODPOWIEDZ