Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Przedszkole

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Marcela
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Pojawiły sie ulotki że na ulicy Łąkowej zostanie otwarte od września nowe przedszkole prywatne z prawdziwego zdarzenia. Warto sie zainteresować. Jakbyście coś wiedzieli dajcie znać .!
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

oczywiście, a sporo wyłożyłaś na ten interes?
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Ryszard pisze:oczywiście, a sporo wyłożyłaś na ten interes?
Ech Ryszard tak od razu z grubej rury daj dziewczynie ochłonąć. :wink:
Pozdrawiam Ziomali
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

...u mnie ulotki się nie pojawiły- ale syn chętnie je rozniesie po Redzie! ;)
aswywiadu
Forumowicz
74 postów
Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Nie chce płacić za reklamę na forum .... :)
Urszula
Ja tu zaglądam
19 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Tak, ulotki są wszędzie. Chyba niedługo zapłacą karę za wieszanie w miejscach do tego nie przeznaczonych.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1797 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Urszula pisze:Tak, ulotki są wszędzie. Chyba niedługo zapłacą karę za wieszanie w miejscach do tego nie przeznaczonych.
Czyżby głos konkurencji ?? :P
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
długi
Znam to forum
146 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Zwracajcie uwagę na jedną kwestią, jest różnica pomiędzy:
Przedszkolem a Punktem Przedszkolnym
Te drugie nie muszę spełniać wielu warunków MEN-u.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

niestety muszę się zgodzić z poprzednikiem, gdyż wiele nowych "genialnych prywatnych inicjatyw pod nazwą Przedszkole" to coś na wzór przechowalni... nie mówię, że zawsze..., ale jeśli np. dzieciaczki zamiast uczyć się sznurować buty oglądają pól dnia kreskówki... to szkoda tego straconego czasu w dzieciństwie
Urszula
Ja tu zaglądam
19 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Niestety jesteś w błędzie. Punkty przedszkolne lub zespoły przedszkolne to inne formy wychowania przedszkolnego dopuszczone właśnie przez Ministra Edukacji od 2008 roku. Są to placówki zarejestrowane jako placówki oświatowe i podlegają nadzorowi kuratora oświaty.
Owszem, rodzice powinni dokładnie sprawdzić gdzie oddają dziecko , bo większość z nich nie jest takimi punktami, choć tak się nazywają.
długi
Znam to forum
146 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Uświadom mnie w którym miejscu jestem w błędzie. Chyba że to nie do mnie :) Wtedy robi się "cytuj".
g63361pd
Bywalec
239 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

długi pisze:Uświadom mnie w którym miejscu jestem w błędzie. Chyba że to nie do mnie :) Wtedy robi się "cytuj".
Długi, Punkt Przedszkolny podlega tak jak przedszkola nadzorowi Kuratorium, realizuje program przedszkolny MEN, otrzymuje dotacje z gmin itepe. Inna forma organizacyjno - prawna to Punkt Opieki nad dziećmi - musi spełniać mniej wymagające warunki niż Punkt Przedszkolny czy Przedszkole (minimum lokalowe, sanitarne, pożarowe itp.), ale nie pełni funkcji przedszkola i nie ma tez przedszkolnych przywilejów. Ponieważ nie musi mieć licencji Kuratorium, nie potrzebuje też dyplomowanej kadry.
Urszula słusznie zwraca uwagę na nadużywanie nazwy "Punkt Przedszkolny" przez firmy które punktami wcale nie są. Ale to już inny problem.
Pozdrawiam.
długi
Znam to forum
146 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Ale nie spełniają tych samych wymogów. Tak jak napisałem wyżej.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2881 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

długi pisze:Ale nie spełniają tych samych wymogów. Tak jak napisałem wyżej.
Trochę generalizujesz. Punkt punktowi nierówny. Sugeruję najpierw przyjrzeć się placówce, gdzie posyłamy dzieci i sprawdzić, czy jest jakiś program nauczania, itd. Ludzie mają różne potrzeby i oczekiwania i w Redzie jest w czym wybierać (choć na nadmiar pewnie nie cierpimy).
długi
Znam to forum
146 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Nie generalizuję bo każdą taką placówkę trzeba sprawdzić to chyba oczywiste. Mówię tylko o tym że na jednym z balkonów u nas wisi szyld : wielkimi literami : "PRZEDSZKOLE O.........." a pod spodem małymi literkami "niepubliczny punkt przedszkolny". I to moim zdanie jest nadużycie.
ODPOWIEDZ