Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Przedszkole

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

pepedziobak pisze:Czytając wpisy Pana Ryszarda, zadaję sobie pytanie, po czyjej stoi stronie? Ciekawe czy na przedszkole wydaje także swoje ciężko zarobione pieniądze? .
Jeżeli płaci podatki to płaci swoje ciężko zarobione pieniądze, nawet jeśli nie posiada dziecka.
Twoim tokiem myślenia np. ja też mogłabym się przyczepić, że dzieci nieposiadam a płace, tak jak na służbę zdrowia choć prawie nie choruję a do lekarza muszę czekać pół roku jak już zachoruje, tak jak za studia, które niby są darmowe itd.
pepedziobak
Nowy/a na forum
5 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

pepedziobak pisze:Sorki, Ryszadzie, poniosło mnie, ale sprawa finansownania przedszkoli bardzo mnie bulwersuje. Ten temat niestety działa na mnie jak "płachta na byka"
Dormo, chciałbym przytoczyć swój własny wpis, który pojawił się kilka minut po tym cytowanym przez Ciebie.

Dodam tylko, że z tego co sie orientuję, wszyscy płacimy "haracz" zwany podatkiem, który z założenia, na mocy ustaw, przeznaczony jest na określone cele i zadania samorządów i instytucji rządowych ( w tej kwesti pewnie niewiele możemy zrobić :) ).
Mam na myśli, pieniądze po opodatkowaniu, ( w tym wypadku to raczej moje, chyba że sie się mylę ), które dodatkowo trzeba wyciągnąć z kieszeni.
Nie sądzę by istotnym był fakt, kiedy ostatni raz byłem w kontakcie z ZOZ-em, na urlopie itd.
Nie podoba mi się, że przy ostatniej wizycie w ZOZ-ie, zostawiłem tam kilkadziesiąt złotych, lecz z pewnymi sprawami mogę się pogodzić, choć dotyczą mnie osobiście.
Nie oznacza to jednak, że zawsze będę się godzić się z wolą, prawem narzucanym nam obywatelom przez urzędy ustawodawcze, oraz te sprawujące władze wykonawczą.
Sprawa dotyczy, już opodatkowanych pieniędzy, nas rodziców, którzy opiekę nad swoimi dziećmi powierzyli, w ręce opiekunów z naszych przedszkoli samorządowych.
W regulaminie forum nie ma zapisu o tym, że muszę zgadzać się z opinią pozostałych forumowiczów ( bez względu na status jaki posiadają ).
Fora w necie, istnieją także w tym celu, by walczyć o swoje dobro.
Ostatnio zmieniony |15 Gru 2010|, o 22:25 przez pepedziobak, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

W ogromnym skrócie po dzisiejszym posiedzeniu komisji edukacji, polityki prorodzinnej i społecznej - na najbliższym posiedzeniu Rady Miasta będzie poddany pod głosowanie wniosek komisji o przesunięciu terminu wprowadzenia (kontrowersyjnych) zmian na dzień 1.09.2011. Tym samym do końca tego roku szkolnego nic się nie zmieni w opłatach za przedszkola samorządowe w Redzie (nie licząc lekkich podwyżek związanych ze wzrostem opłat stałych związanych z utrzymaniem budynku).
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Przewodniczący Rady Miejskiej w Redzie informuje, że dnia 16 lutego 2011r.(środa) o godz.16.00 w sali reprezentacyjnej Urzędu Miasta w Redzie, przy ul. Puckiej 9 odbędzie się V sesja Rady Miejskiej.

punkty :

22.Projekt uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Miejskiego

Przedszkola Nr 1 w Redzie /DRUK NR 16/.

23.Projekt uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Miejskiego

Przedszkola Nr 2 w Redzie /DRUK NR 17/.

Kto wie, o co chodzi?
Iwa77
Znam to forum
86 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

... oba przedszkola zostaną od września sprywatyzowane...
g63361pd
Bywalec
239 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Za to na stronie ministerstwa edukacji same dobre wiadomości:

http://www.men.gov.pl/index.php?option= ... Itemid=192

Artukuł brzmi w tym wypadku jak ponury żart - "Zmniejszanie nierówności
w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej" zostanie rzeczywiście osiągnięte przez wyrównanie szans do zera lub prawie zera.
Mnie to zwyczajnie zaczyna śmierdzieć. Zastanawiam się czy istnieje ustna czy pisemna instrukcja Ministerstwa Finansów w sprawie szukania oszczędności. W miejsce przedszkoli publicznych powstaną prywatne, do których trzeba owszem dopłacić ale już w wysokości 75% kosztów utrzymania przedszkola publicznego (właściwie kosztów utrzymania 1 dziecka itd), przy tym jeszcze ściągając czynsz za wynajem przedszkola. Miasto wychodzi na tym bardzo korzystnie.

Z drugiej strony z kolei - jeśli przedszkola niepubliczne mają działać już po 31 sierpnia to zgodnie z informacjami MEN żeby od 1 września 2011 korzystać z dotacji musiałyby do 30 września 2010 być już zarejestrowane i zgłosić prognozę na rok szkolny 2011/2012. Jestem ciekaw pokibicować w przetargu na dzierżawę któregoś z przedszkoli. Jeśli jest firma która już istnieje i jest przygotowana na rozpoczęcie działalności od 1-go września z uzyskaniem dotacji włącznie to w cuglach wygra przetarg, a najprawdopodobniej będzie jedyną zainteresowaną. Ktoś kto przypadkiem w ubiegłym roku założył i zarejestrował firmę prowadzącą działalność przedszkolną, a przy tym znał przybliżoną liczbę wychowanków w przyszłym roku szkolnym i ją zadeklarował, prawdopodobnie zrobił doskonały interes. Jeśli do tego orientował się w kosztach funkcjonowania przedszkola publicznego w mieście Reda i zna wysokość spodziewanej dotacji, jest niesamowitym farciarzem.

Zatem mamy już dwoje beneficjentów zmian na lepsze.

Żeby była równowaga w przyrodzie, ktoś musi być na minusie. Nie wiem czy dobrze kombinuję ale wychodzi mi że będą to rodzice których dzieci będą korzystać z przedszkoli. Już pierwsze nieśmiałe próby mieszania w opłatach były jesienią, a jeśli teraz przedszkole zostanie zlikwidowane i będziemy rozmawiać z zupełnie nowym, prywatnym podmiotem, jasne jest że zaczynamy od innych kwot.

Jak to zwykle bywa, wszelkie oszczędności w tym kraju zaczyna się nie od tych kosztów bez których można się obejść ale od tych, które można na kogoś przerzucić. Ech, szkoda gadać w ogóle bo tak się dobrze poniedziałek zaczynał a tu nowe jeszcze lepsze wiadomości.
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Prorodzinność Redy, jak widać ,jest daleka od minimum ideału :/
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Miasta sąsiadujące też dążą ku prywatyzacji przedszkoli.
sebus1
Forumowicz
56 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Kolejny mały kroczek, a zarazem jakże wielki ku "Lepszemu Jutru"...Powiedzieli: "CHLEBA i IGRZYSK IM" a zrobią co im się karze i jeszcze biędą się z tego cieszyć :lol:
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Prywatyzacja to sprzedaż.Niech ogłoszą przetargi.Bo narazie nie znamy szczegółów ani ceny.Zeby to nie było uwłaszczenie pracownicze.Przedszkole na Łąkowej jest sporo warte.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Póki co nic nie jest jeszcze przesądzone.
g63361pd
Bywalec
239 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Sprzedaż bez przetargu to byłby za duży przekręt jak na takie miasteczko. Budynki i teren zostaną pewnie własnością miasta tylko co "x" lat nastąpi przetarg na dzierżawę celem świadczenia usług przedszkolnych. Obecni pracownicy obu placówek też niewiele wiedzą.
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Miasto szuka oszczędności jak zwykle kosztem obywateli (tak to działa odgórnie),zdeklarowana polityka prorodzinna ? A placówki w innych gminach szukają dodatkowych pieniędzy-jednym z nich jest nauka kaszubskiego w przedszkolu-duże dofinansowania są z tego tytułu.javascript:emoticon(':idea:')
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Rumia też likwiduje jedno przedszkole:

http://www.nadmorski24.pl/index.php/tv,13

Zainteresowani rodzice powinni popytać, czy po "prywatyzacji" wspomnianego przedszkola "Iskierka" w Rumi rzeczywiście nic się nie zmieniło, np. w zakresie wysokości opłat, ilości opiekunów, liczebności dzieci w grupach itd..

Takie cuda, to tylko w Erze. 8-)
ODPOWIEDZ