Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Piraci drogowi i organizacja ruchu w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
anja

14 lat temu

Alfista pisze:Widzę, że Panowie mało zorientowani. Otóż robiono doświadczenia nawet w naszej krainie nad Wisłą odnośnie płynności ruchu, bodajże w Poznaniu.
Wyłączano światła sterujące ruchem na skrzyżowaniach i co się okazało?
Nie uwierzycie przepustowość tychże wzrosła, niewiarygodne co? A jednak prawdziwe.
W związku z tą że akcją w Wejherowie zwiększono dopuszczalną prędkość na głównej z ograniczenia do 50 na 70km\h i w jeszcze paru miastach i prawdą jest że jest mniej wypadków bo nie wyprzedzają jak głupi ślimaczących się samochodów. 70 to też nie dużo ale jeździ się płynniej niż 50-tką.
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

No i znowu to samo jeżdżą po zabraniu praw jazdy.
http://www.tvn24.pl/-1,1612368,0,1,szal ... omosc.html
Pozdrawiam Ziomali
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

W tym wszystkim razi mnie jedno, głupota. Tez zaraz po otrzymaniu prawka chcialem pojezdzic, poszalec, zaimponwac. Jezdzilo sie z dziewczyna lub kumplami w ustronne miejsca i sie mozna bylo wyszalec. Ale zeby z piskiem opon,tak ze "tył" zarzuca na wąskich osiedlowych uliczkach?!! gdzie pełno małych dzieci, kobiet z wózkami !!! to kretynizm, wystarczy chwila nie uwagi, dzieci jak dzieci, potrafia w ostatnim momencie pod kola wyskoczyc. No ale cóż, u nas sami rajdowcy, co drugi to Kulig, a trzeci Kubica.
Przeciez mam super furę z super silnikiem, co prawda nie dlugo bedzie pelnoletni, albo juz jest, ale coz to za sprzet...

Zastanawiam sie gdzie są władze, jest monitoring w kilku miejscach, recydywisci przyłapani drugi czy trzeci raz powinni miec bardzo wysokie kary finansowe (nie stac go, to do paki i robota na rzecz społeczeństwa)
no i działanie proaktywne, wiecej garbow w miejscach gdzie nie trzeba jezdzic szybko, skoro spoleczenstwo jest nie posłuszne.

I zwiekszenie predkosci na drogach gdzie absurdalnie mozna jezdzic szybko bezpiecznie, to nie postawia ograniczenia 30,50km/h. Mimo wszystko w wielu miejscach mamy dobre drogi, którymi smialo mozna jezdzic 80 bez zagrozenia dla otoczenia.
anja

14 lat temu

HarrY pisze: Zastanawiam sie gdzie są władze, jest monitoring w kilku miejscach, recydywisci przyłapani drugi czy trzeci raz powinni miec bardzo wysokie kary finansowe (nie stac go, to do paki i robota na rzecz społeczeństwa)
no i działanie proaktywne, wiecej garbow w miejscach gdzie nie trzeba jezdzic szybko, skoro spoleczenstwo jest nie posłuszne.
No niestety nasze prawo raczej nie przewiduje dużo wyższych kar dla recydywistów, a policja sama nie może nakładać (bo ich obowiązują Kodeksy i rozkazy). Jakieś nowelizacje powinny być ustaw i tychże kodeksów to może by było lepiej.....
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Zastanawiam sie gdzie są władze, jest monitoring w kilku miejscach, recydywisci przyłapani drugi czy trzeci raz powinni miec bardzo wysokie kary finansowe (nie stac go, to do paki i robota na rzecz społeczeństwa)
Dlaczego tak się nie dzieje wprowadzenie wysokich grzywn to kwestia tygodnia i nowela zostałaby opracowana?
Przecież policji powinno chodzić o efektywne wyniki w eliminacji z dróg pijanych kierowców. W tym temacie miałaby naprawdę głos wiążący.

A może policja chce się wykazywać liczbą złapanych nietrzeźwych, a nie faktycznym uwolnieniem naszych dróg od wiozących śmierć?
Pozdrawiam Ziomali
alex
Ja tu zaglądam
19 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

czy ktos wie gdzie jest podglad 3 kamer na skrzyzowaniu pucka / wejherowska / gdanska
dexrafi
Znam to forum
85 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Alfista, co do idei wyłączenia świateł:

Ostatnio przejeżdżałem przez Malbork jak światła wysiadły. Zwykły kilometrowy korek zamienił się w nieco wolniejszy 5 kilometrowy.
Więc jednak czasami światła pomagają, grunt to dobrze przemyśleć ich lokalizację i ustawienie.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

dzisiaj rano wysiadły światła w Redzie (od skrzyżowania Gdańska-Pucka-Wejherowska, do samego Auchana) korek był jak zwykle, tylko z wyjazdowych uliczek wyjechać to był poprostu koszmar, spod Auchana w kierunku Rumii to dostawczaki na chama wyjeżdżały na kolizję, a w stronę Redy na ślepo, bo nie widać tych od strony Rumii. Oczywiście przejechać z jednej strony Gdańskiej na drugą to sprawa praktycznie niemożliwa, bo wszystkie skrzyżowania upchane samochodami, bo po co się zatrzymać przed krawędzią skrzyżowania żeby przejazd był, skoro można być o 8 m dalej ...
alex
Ja tu zaglądam
19 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

a policjanci drzemkuja na obwodowej w zatoczce bo niepotrafia kierowac ruchem
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Ja widziałem jak światła nie działały przy Auchanie to była dopiero tragedia... Wjechać do Auchana jeszcze jakoś szło... Ale wyjechać w stronę Gdyni to mega problem...
joyavenue

14 lat temu

A mnie to w naszym mieście najabrdziej drażni przedłużenie ul. J.Brzechwy przy SP2. Na litość boską, ulica !!dwukierunkowa!!, a promień zakrętu jak i on sam zrobiony w taki sposów, że nawet auto ze skuterem ma problem się minąć. Bardzo niebezpiecznie, chodnik za wąski... a dzieci we wrześniu znów do szkoły pójdą...
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Grunt, że zrobili 'policjantów' poza tym jak widzę samochód to zatrzymuje się i daje mu przejchać poczym ja wykonuje manewr skrętu. Niestety kolejny redzki absurd... ale co zrobić....
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Artur pisze:Grunt, że zrobili 'policjantów' poza tym jak widzę samochód to zatrzymuje się i daje mu przejchać poczym ja wykonuje manewr skrętu. Niestety kolejny redzki absurd... ale co zrobić....
Tak POLICJANCI to podstawa zwłaszcza ci leżący. :wink:
Pozdrawiam Ziomali
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

fajni policjanci to ci dłudzy, co z góry wyglądają bardziej jak prostokąt niż wałek, bo na takiego jak się wjedzie, to się nie zaryje podwoziem (nie wiem jak wy, ale ja nie odważyłbym się zjechać na taki wałek z przepisową prędkością 20km/h - zgrzyt szarpanego podwozia murowany) a posiadaczom starszych samochodów i tak to nie robi, oni sobie przejeżdżają jak chcą. Dlatego fajniejsze są te dłuższe (taki np jak przy SP nr.6 na Gniewowskiej. Tam się szybko nie da przejechać, bo jest długi i działałby jak rampa, a jak się z niego zjeżdża normalnie to nie zaryje się przy "lądowaniu" o jego grzbiet.
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Fotoradary maszynką do zarabiania na lewo, ciekawe kiedy u nas to ruszy?
http://moto.onet.pl/1569540,1,200-fotor ... tml?node=2
Pozdrawiam Ziomali
ODPOWIEDZ