Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Skrzyżowanie Gniewowska-Gdańska

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Chodzi o miejsce gdzie jest Biedronka (przy ul. Gdańskiej) ostatnio nagminnym się stało, że kierowcy, którzy chcą pojechać w stronę Rumii z ul. Gniewowskiej zamiast jechać na światłach, skręcają na uliczkę któa prowadzi na parking Biedronki i wyjeżdżają zaraz przed światłami na skrz. Gdańska-Spokojna. Niebyłoby nic w tym złego, gdyby nie fakt, że parking przy owym dyskouncie jest dość często pełny, a sama uliczka jest na tyle wąska, że nie ma szans, żeby tam dwa samochody się minęły, tymbarziej, że coraz częściej jest ona używana w charakterze skrótu niż dojazdu do sklepu.

Piszę to dlatego, że krew mnie zalewa, gdy ja wyjeżdżam w stronę Rumii, stałem na światłach normalnie, a ktoś mi startuje z bocznej uliczki skrótem.

Dlatego mam propozycję, by uczynić tą uliczkę jednokierunkową jak na załączonym obrazku, lub ją poszerzyć.
Obrazek
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Taka jest prawda ale nic na to nie poradzisz.
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Huherko pisze: Piszę to dlatego, że krew mnie zalewa, gdy ja wyjeżdżam w stronę Rumii, stałem na światłach normalnie, a ktoś mi startuje z bocznej uliczki skrótem.
Chyba nie ma tam zakazu?
Przecież tak bardzo starasz się jeździć zgodnie z przepisami.
Ktoś kto będzie chciał wyjechać z Biedronki w kierunku Rumi, będzie musiał robić pętlę ul. Gniewowską, to utrudnienie.
A swoją drogą ta Gniewowska to jakaś zakała jest - zaorać. :lol:
Pozdrawiam Ziomali
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Alfista pisze:[
Ktoś kto będzie chciał wyjechać z Biedronki w kierunku Rumi, będzie musiał robić pętlę ul. Gniewowską, to utrudnienie.
zrobic jednokierunkowa(chociaz jak dla mnie moze byc i 2kierunkowa) od biedronki(za parkingiem) do gniewowskiej, a w zasadzie tylko to waskie gardlo bo dostawa wjezdza chyba tezz gniewowskiej. a jak sie komus spieszy do rumi to chyba latwiej pojechac wzdluz torow i wyjechac prawie przy dworcu.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Alfista pisze:Przecież tak bardzo starasz się jeździć zgodnie z przepisami.
Ktoś kto będzie chciał wyjechać z Biedronki w kierunku Rumi, będzie musiał robić pętlę ul. Gniewowską, to utrudnienie.
Staram się ... i wychodzę na tym jak wychodzę, bo niestety cwaniactwo górą. Dalej, duża część klientów Biedry jest "zza torów" i trudno jest wyjechać z parkingu kiedy z naprzeciwka nadjeżdża konwój samochodów spuszczonych ze szlabanów.
Alfista pisze:A swoją drogą ta Gniewowska to jakaś zakała jest - zaorać. :lol:
Domniemywam, że to żart ...

partagas: dostawa wjeżdża na wstecznym od ulicy Gniewowskiej i wjeżdża na parking za Biedronką, więc przez ten wąski kawałek drogi nie przejeżdża i tak. A co do ulicy Sobieskiego (ta wzdłuż torów) to jest ona pomocna tylko wtedy, gdy chcemy jechać do Rumii, albo na dworzec, ale gdybyś chciał jechać na drugą stronę ul. Gdańskiej, to trzeba na światłach wyjechać, lub przejechać przez parking Biedronki.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
lelo
Znam to forum
85 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Witam

Panie Huherko, z tego co wiem to myślące ludki z gniewowskiej, śmigają Sobieskiego żeby ominąć 3 postoje na światłach, a nie ścieżką koło Biedronki, tą drogę wykorzystują osoby które zawracają z powrotem na ulicę gdańską zgodnie z przepisami, bo jest zakaz zawracania na skrzyżowaniu gdańska - gniewowska. Proszę postawić się na miejscu osób mieszkających na gdańskiej, pomiędzy Biedronką a dworcem. Pewnie napisał by Pan żebyśmy jeździli obwodową i wyjeżdżali Łąkową lub Spokojną ?? Dlaczego mamy robić 2 km więcej żeby dojechać do domu ?? Najlepiej niech zrobią tą drogę jednokierunkową w kierunku gdańskiej, ciekawe jak będzie się Pan czuł jadąc z Biedronki do domu na około ??

Przepraszam za odkopywanie tematu z przed tygodni.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

nie no racja, ja tylko zaproponowałem takie rozwiązanie, ale jest ono tylko hipotetyczne i widocznie nie wziąłem tego pod uwagę, mój błąd, i nie ma co przepraszać, bo temat jest sprzed 5 dni, więc nie jest jakiś bardzo stary :P

Co do Sobieskiego, też racja, tylko jadąc do końca Sobieskiego, trzeba być przygotowany na to, że tam nie zawsze jest jak wyjechać, bo z każdych świateł wyjeżdżają samochody.

Pozatym fakt jest też taki, że jedyny wyjazd bezpośrednio z jednej strony Gdańskiej na drugą jest na skrzyżowaniu Gdańska-Pucka a tak, to zawsze trzeba minimum 2 skrzyżowania zaliczać, żeby przejechać przez Gdańską.
lelo
Znam to forum
85 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Huherko pisze:nie no racja, ja tylko zaproponowałem takie rozwiązanie, ale jest ono tylko hipotetyczne i widocznie nie wziąłem tego pod uwagę, mój błąd, i nie ma co przepraszać, bo temat jest sprzed 5 dni, więc nie jest jakiś bardzo stary :P

Co do Sobieskiego, też racja, tylko jadąc do końca Sobieskiego, trzeba być przygotowany na to, że tam nie zawsze jest jak wyjechać, bo z każdych świateł wyjeżdżają samochody.

Poza tym fakt jest też taki, że jedyny wyjazd bezpośrednio z jednej strony Gdańskiej na drugą jest na skrzyżowaniu Gdańska-Pucka a tak, to zawsze trzeba minimum 2 skrzyżowania zaliczać, żeby przejechać przez Gdańską.
Witam, nie no rozumiem o co chodzi. Co do tego przepraszania to fakt, niepotrzebne było, ale nie zaszkodzi hehe, było już późno, a po 10 h w pracy człowiek jest już zmęczony i rozmywają się mu literki (źle datę odczytałem), bynajmniej mi. Ja bym tam wstawił znak ruchu wahadłowego, ale to też pomysł niedobry. Brak tam jakiegokolwiek większego zjazdu dla pojazdów wyczekujących na przejazd i pewnie blokowało by to ulicę do skrzyżowania Gniewowskiej z Gdańską, o wypadkach nie wspomnę (osoby próbujące ominąć lewym pasem korek i walące w wyjeżdżających z tej drogi z Biedronki). Zawsze mogli by tam kawał chodnika wyciąć (wtedy miało by to jakiś sens i pierwszeństwo miały by osoby jadące w kierunku Gniewowskiej), tylko że wtedy pieszym by nie pasowało,tak źle i tak niedobrze, dlatego pewnie pozostanie jeszcze długo tak jak jest.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

oj tak ...

z wycięciem kawałka chodnika (czyli np podziałem działki tej obok Biedronki) też nie byłoby tak łatwo, gdyż wedle przepisów budynek z oknami nie może stać bliżej niż 4m od granicy (albo 5, nie pamiętam dokładnie) a ten budynek jest już i tak bardzo blisko granicy, więc raczej tam już się nic uciąć nie da ...
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

4 metry od granicy działki;)
ODPOWIEDZ