Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

os. Buczka

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
mk
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Witajcie, na dniach wprowadzam się na os. M. Buczka . Chciałbym się dowedzieć, jaka panuje tam atmosfera, czy jest tam spokojnie itp. Czy w pobliskim lesie jest możliwość pojeżdżenia na rowerze?! Mieszkałem kiedyś w Redzie (al. JPII) tylko krótki okres czasu, ale nie zdołałem poznać okolicznych lasów :) Jakbyście mogli coś w skrócie powiedzieć o tym osiedlu :)

Pozdrawiam serdecznie redzian.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Co to jazdy na rowerze jest tam w pobliżu całkiem ciekawy i dość stromy zjazd.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Na rowerek to wygląda tak:
Wchodzisz (bądź wjeżdżasz) na ulicę Jarą, jak dojedziesz już do lasu, przed szlabanem skręcasz w prawo, będzie tam taka ścieżynka i można nią bardzo fajnie zjechać w dół i praktycznie nią dojeżdżasz do samego końca os. Buczka. Tylko za pierwszym razem musisz zjechać powoli, bo są tam kamienie i inne niespodzianki których trzeba się wystrzegać :P Pod koniec tej trasy odbijasz w prawo, ale gdybyś skręcił w lewo to pojedziesz wzdłuż torów kolejowych i dojeżdżasz aż do stacji Reda Pieleszewo (a i być może do samego Wejherowa byś dojechał, tylko nie testowałem tej trasy)

Jeżeli byś przy szlabanie na Jarej nie skręcił w prawo tylko przejechał przez szlaban i jechał prosto dojechałbyś (też fajną ścieżką) do jeziora Wyspowa :P
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Z Redy Pieleszewa wiedzie przez las nowa szutrowa droga. Można nią dojechać do Wejherowa. Testowałam. Żeby powrót nie był nudny, można przejechać na drugą stronę głównej drogi, potem przez rzekę i wracać znowu przez las, aż wyjedzie się na ulicą 12 Marca.
Sam12
Początkujący
13 postów
Początkujący
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Na buczka Też jest blisko do lasu a droga prowadzi na Wejherowo nanice
mk
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Dzięki za informacje o lesie, na pewno będę z nich korzystał :) Bardzo mi się spodobała ta do Wejherowa (jazda główną poboczem nie należy do przyjemnych niestety). Jeszcze tylko opowiedźcie o osiedlu, jakbyście mogli... ;]
stefcio1985
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Mieszkam na tym osiedlu 21 lat i jest tu generalnie bardzo spokojnie .Minusem może być spora odległość do sklepów dla niezmotororyzowanych. Jednak myślę ,że warto tu się osiedlić
mk
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Hej! W Redzie już mieszkam jakiś tydzień i zdąrzyłem się już nieco oswoić :) Faktycznie odległość od sklepów jest dość znaczna (bez roweru ani rusz) choć bliskość "Żabki" to wynagradza. Zauważyłem też peełno kotów na osiedlu (chyba nigdy nie widziałem na raz tyle kotów), nawet młode się porodziły. Co do dróg leśnych to spodobała mi się ta z Jarej (za szlabanem) do Gniewowa i od Os. Buczka do Wejherowa - jest tam za dużo górek (do góry i z górki - tak z parę razy), ale do nowej szutrowej drogi od p.o. Reda Pielszewo zastrzeżeń nie mam :)
Reansumując, źle nie jest... ;) pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Będzie dobrze, raz na jakiś czas można się wybrać do Auchana na większe zakupy, a tak lokalnie po piwko czy coś to Żabka jest w sam raz.

Miłego mieszkania życzę i witamy w Redzie :D
ODPOWIEDZ