Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

film promocyjny miasta

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
AdamMaj
Bywalec
190 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

optymistka ;)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Raczej realistka:)

Coś za coś.. Nie ma nic za darmo..
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Nie rozumiem, dlaczego szerzycie defetyzm na temat przyszłych losów Parku. Nie słyszałam, żeby Miasto zamierzało sprzedać ten grunt komukolwiek. Tereny nad rzeką zajete obecnie pod budowy były prywatne i właściciel mógł je sprzedać. Z informacji o gminnym zasobie nieruchomości za rok 2008 /patrz BIP/ wynika, że miasto ma 19,6 ha terenów zielonych, w tym zieleń w otulinie rzeki Redy, które są wyłączone ze swobodnego rozdysponowania. Wiem, że pod koniec lat 90-tych był konkurs na projekt parku. Został nawet rozstrzygnięty i podjęto próby zrealizowania części zaplanowanych elementów m.in. oczko wodne pochodzi z tego projektu. Co dalej z Parkiem, zależy na pewno od kasy. Widać, że Burmistrz skupił się na salach gimnastycznych przy szkołach i na boiskach. Park musiał zejść na dalszy plan. Myślę,że motywacją do inwestycji w tym rejonie będzie zakończenie budowy osiedla nad rzeką.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Póki co budują tam chyba parking.

Ale skończmy ten OT.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Gajos pisze:Póki co budują tam chyba parking.
Ekstra alternatywa.. Szególnie w kontekscie poprzedniego posta.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

pi pisze:Co dalej z Parkiem, zależy na pewno od kasy. Widać, że Burmistrz skupił się na salach gimnastycznych przy szkołach i na boiskach. Park musiał zejść na dalszy plan. Myślę,że motywacją do inwestycji w tym rejonie będzie zakończenie budowy osiedla nad rzeką.
Na dalszy plan to on schodzi od 15 lat. od kiedy mieszkam w Redzie co roku słysze, że przy mostku ( potem zrobili to oczko) ma powstać park. Tylko w tym momencie tam moim zdaniem nie ma juz tyle miejsca. a bloki myślę, że jeszcze jakieś może dojdą.
A uliczka z kostki i kilka drzewek? Co to za park.
Kiedyś liczyłam na coś większego ( ciagnącego się od obwodowej do Gdańskiej), teraz już nie mam nadzieji
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Dorma, słyszysz nie tylko Ty, i nie tylko o parku, kiedyś mi się o uszy rozbił basen, nowy przejazd kolejowy, nowa kanalizacja deszczowa, park ... ale jak narazie na słuchaniu się kończy ... niestety ... kiedyś w Redzie był teatr (no teatrzyk) i co, komuś przeszkadzał?
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Park nie mógł powstać od Obwodowej do Gdańskiej, bo to są grunty prywatne, z wyjątkiem obszaru obecnego parku.
Teatr, a właściwie kino zostało zamkniete, bo budynek nie spełniał podstawowych przepisów przeciwpożarowych.
Widzę, że wpadliście w bardzo pesymistyczny ton. Dormo, ja tu mieszkam ponad 20 lat. Nie chciałabym obrazić najstarszych mieszkańców, ale Reda to była straszna dziura, nie ma porównania z wyglądem miasta teraz.
Awatar użytkownika
AdamMaj
Bywalec
190 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

spoko ;) przecież "jesteśmy w dobrym otoczeniu" :)
no i nic za darmo, zarówno finansowo jak i w kwestii pracy, nawet Salomon z pustego nie naleje....
a złota polska jesień jest w Redzie całkiem fajna :lol:
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

pi pisze: Dormo, ja tu mieszkam ponad 20 lat. Nie chciałabym obrazić najstarszych mieszkańców, ale Reda to była straszna dziura, nie ma porównania z wyglądem miasta teraz.
Z tym się zgadzam. Reda i tak sie bardzo rozwinęła, ale patrząc na inne miasta np. Rumie widać, że mona jak sie bardzo chce.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

jeśli chozi o film to mi się najbardziej podobało:"...wiedzie tu szeroka arteria komunikacyjna połączona z trójmiejską obwodnicą, co kilka minut kursują tu także pociągi trójmiejskiej kolejki i szynobus". Dobre :D
STRusz
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

scenka szynobus bezcenna, ładnie pro wykonane, mam nawet na cd oryginał =]

A to mój wyjątkowy film okolic redy >
reprezent :D postarajcie się odebrać klimat mrocznej tajemnicy sennego miasteczka niczym SILENT HILL

Moderator: Przypominam, że istnieje możliwość dodania bezpośrednio filmu youtube do postu (tak jak to zrobiłem w tym poście). Wystarczy podczas pisania postu kliknąć przycisk YouTube, wkleić adres strony youtube i ponownie wcisnąć przycisk YouTube
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

naprawdę bardzo mi się podoba:)
mk
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Filmik zaje*isty, można prosić o nutki użyte w filmiku?! :) Coś na wzór New Age, ale możliwe, że mi się wydaje... pozdr.
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Filmik (zdjęcia) zdecydowanie mroczne..miasto wymarłe a klimat jak w TWIN PEAKS...fajnie się ogląda!
ODPOWIEDZ