Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Zamknięcie drogi Reda - Zbychowo

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
jozzi1
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Jazminesss pisze:Moim zdaniem to poroniony pomysł z zamknięciem tej drogi! Nie dość, że ani tej trasy nie wyremotują, ani niczego z tym nie zrobią, tylko pozwolą na jej zamknięcie, to jeszcze chcą wylać nowy asfalt, żeby zrobić objazd Gniewowem. Na to mają kasę?! Zamiast załatać parę dziur w 2 miesiące, wolą robić nową drogę przez, znając życie 20 lat?! Do Gniewowa co godzinę jeździ MZK z Wejherowa, a żeby się do nas dostać, to trzeba zdążyć na jeden z 5 (!!!) PKS'ów, które jeżdżą tak, żeby po drodze zabrać wszystkie dzieciaki z podstawówki, bo wójta i innych nie stać na osobne autokary dla maluchów! No nie wspominając oczywiście o sobotach i niedzielach, bo wtedy w ogóle nic do nas nie jeździ!! :evil: :evil: :evil: Z wylaniem tego nowego asfaltu do Gniewowa będzie tak samo jak z naprawą drogi z krzyżówki na Chwaszczyno- Szemud do Nowego Dworu Wejherowskiego- robią już ją chyba od 15 lat! A to w maju, a to w sierpniu, a to kur** w październiku! Chyba w ogóle się niczego nie doczekamy, dopóki będą u władzy tacy ***. Zamiast nam pomóc, to wolą pchać kasę na Bolszewo i Orle! Najwyższy czas się wyprowadzić..!!
:evil: święta racja
jozzi1
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Moim zdaniem droga ta nie nadaje się do ruchu samochodowego i w 100% zgadzam się z leśnictwem. Na czas użytkowania tej drogi powinno się chociaż wyczyścić pobocze z krzaków, drzew i innych dupereli. Jak zwykle nasz UM nic nie zrobił w tym kierunku, bo czekał na ostatnią chwilę, a jak wiemy zarządcą drogi jest leśnictwo, które nie będzie sobie czyścić drogi bo korzysta z niej sporadycznie.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

To sprawa gminy Wejherowo.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

brzezins pisze:Moim zdaniem droga ta nie nadaje się do ruchu samochodowego i w 100% zgadzam się z leśnictwem.
I leśnictwo i Gmina i Powiat i Urząd miasta to przedstawiciele władz tego kraju więc te sprawy powinny regulować między sobą bez uprzykrzania życia ludziom.
Nawet jeśli ta droga nie nadaje się do użytku to co innego to stwierdzić a co innego zakazać osobom chcącym na własną odpowiedzialność z niej korzystać. Nie którym u władzy obecnie miesza się pojęcie opieki z despotycznym myśleniem za innych dla ich dobra.
Artur
Miki
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Zgadzam się, powinna być tablica informacyjna/ograniczenie prędkości i tyle.

W USA są drogi na które wjeżdża się na własną odpowiedzialność, jest tylko tablica informująca co można zastać na drodze i np: rekomendację napędu na 4 koła....
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Ale najsmutniejsze jest w tym to ze na tej drodze sa dziury - kilka sztuk w gornej czesci drogi w jednym miejscu.
Natomist objazd wytyczony jest droga ktorej stan techniczny jest katastrfalny, ktora naprawde jest bardzo niezbezpieczna - kocie lby pofalowana z dziurami, zwirem itd, ironia losu ...
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Kilka dni temu jechałam tą drogą. Miło mnie zaskoczyło, że dziury są połatane. Jedna rzecz zastanawia - mimo deklaracji, że droga będzie dostępna, na jej początku stoi zakaz ruchu. Od strony Zbychowa jest tylko znak ślepej uliczki - coś tu nie tak. Właściciel drogi udaje, że nie widzi, że zakazu nikt nie przestrzega, mieszkańcy udają, że zakazu nie ma ;)
Awatar użytkownika
greylin
Bywalec
223 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Zakaz ruchu był zawsze (tak mi się wydaje), tylko że z tabliczką, że nie dotyczy mieszkańców Zbychowa i okolic.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Zgadzam się z greylin, ponadto od strony Redy wisiał między drzewami też zawieszony jakimiś linkami nad drogą - takie nasze tutejsze science-fiction :D
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

To, że znak wisiał, to wiem. Teraz zaskoczyło mnie to, że postawiono nowy, "przepisowy" znak. Ale faktycznie - przed cmentarzem ustawiona była zawsze tablica mówiąca, kogo znak nie dotyczy. A tak na marginesie, dziwne wydaje mi się stawianie tablicy, kogo nie dotyczy zakaz taki kawał przed samym znakiem. Ale może się nie znam ;)
Lagerfeld

14 lat temu

Droga należąca do Nadleśnictwa służy obecnie tylko dla mieszkańców Zbychowa. Paradoksem jest to że mieszkańcy Zbychowa moga nia zjechac na dół do Redy ale wjechac już nie mają prawa tą samą drogą.... co do objazdu to wiem, że trwaja już prace zaawansowane nad planem połączenia Redy z Gniewowem , Gniewowa ze Zbychowem i Zbychowa przez obecnie zamkniętą drogę z Redą. Oczywiście nie będzie to od razu ale jest spora szansa że takowe połączenie będzie istniało. Kiedy? Nie wiadomo jeszcze, ale rozmowy trwają. Kwestia zamknięcia drogi leśnictwa to bardzo niejasna sprawa. Głównie poszło o to że gmina nie chciała wziąć odpowiedzialnosci za to że bywają tam wypadki a że to droga wewnętrzna to i lesnictwo się nie kwapiło do tego by tam robić porządki.... stąd najłatwiej jest zamknąć to połączenie ....
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Chciałbym reanimować temat, po zimie droga znów została zamknięta, tzn od strony Redy pojawił się nowy (trzeci już) znak zakaz ruchu. Tablica na której było wypisane kogo ten znak nie dotyczy jest odwrócony tyłem, od strony Zbychowa żadnych zmian - czyli ulica bez ruchu z jednej strony ... chyba coś w rodzaju załamania czasoprzestrzennego xD

Ktoś wie, o co kaman?
doktor.t
Bywalec
153 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Tam cały czas są przepychanki miedzy UG Wejherowo a nadlesnictwem o remont tej drogi. Gmina miała zrobić do końca 2010 r. objazd przez Gniewowo, ale nie zdążyli nawet geodeci wykonać pomiarów do końca. Wiem ze PKS juz wycofał ten odcinek z linii 675 (bezpośrednio Wejherowo-Koleczkowo jeździ).
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

z tego co ja się dowiedziałem apropos geodezji to tam trwają postępowania podziałowe, za jakiś czas zostaną wyznaczone nowe granice.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Od dnia 30 lipca do 03 sierpnia droga leśna między Zbychowem a Redą będzie zamknięta z powodu wycinki i przycinki drzew prowadzone przez Nadleśnictwo.

... a już myślałem że zamknięta z powodu remontu nawierzchni,
bo powiedzieć że jej stan jest fatalny ... to za mało :?

http://ugwejherowo.pl/uwaga-mieszkancy- ... -drogowym/
ODPOWIEDZ