Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Bombing kwiatowy

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
AdamMaj
Bywalec
190 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Bombing kwiatowy :idea:

znacie ten temat? jak sądzicie, warto w Redzie podjąć takie działania? czy jest to pomysł, który powinien kiełkować w bardziej zabetonowanych miastach?
Wg mnie, coś w tym jest i warto zastanowić się czy są w Redzie miejsca o których trzeba sobie przypomnieć?
Chociaż z drugiej strony Urząd Miasta dba o rabaty i zieleńce i jest to dobrze widoczne ;)

w każdym razie, może kogoś to zainspiruje :D
link do stronki pomysłodawców ;)
http://www.kwiatuchi.org/
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

W Redzie zieleni a szczególnie kwiatów jest dużo. Są też bardzo zadbane.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

kowalski pisze:W Redzie zieleni a szczególnie kwiatów jest dużo. Są też bardzo zadbane.
Reda wygląda całkiem dobrze na tle przeciętnej, polskiej szarości. Ale łatwo porównywać się do polskiej rzeczywistości. Wystarczy przejechać się po małych miasteczkach na Zachodzie, bo zobaczyć, jak zieleń i kwiaty może wpłynąć na obraz całej miejscowości.

Ja osobiście mam średnie zdanie odnośnie tych betonowych donic przy Gdańskiej i Łąkowej, w których rośnie wszystko i nic. Mogłoby to wyglądać dużo lepiej, ale do tego musiałaby powstać jakaś całościowa koncepcja, jak ma wyglądać zieleń w mieście. Takie robienie po łebkach jest mało efektywne i nie daje spójnego efektu dla całości miasta. Oczywiście to kosztuje, ale także ten wydatek, jeśli byłby dobrze przemyślany, miałby pozytywne efekty.
Awatar użytkownika
AdamMaj
Bywalec
190 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

doniczki i rabaty są pełne, owszem, ale po kilku dniach, nocach, ktoś uczynny wyrywa bądź wykopuje sadzonki...
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Nie przesadzajcie! Kwiatki w donicach wyglądają całkiem dobrze. W pierwszych latach były niszczone o wiele częściej niż teraz. Zgadzam się, za to całkowicie z tym, że przydałaby się jakaś spójna koncepcja co do miejskiej zieleni.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Zigi czy Tobie się nie wydaje ze to obskórne płoty i zarosnięte trawniki tworzą szkodzą wyglądowi naszych ulic.
icc2009
Bywalec
203 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Będąc na urlopie w Zakopanym jechałem lokalnym busikiem i zagadnięty przez kierowcę
Kaj mieszkam próbowałem tłumaczyć że okolice Gdyni itp. A on mi na to że Reda to tam gdzie na skrzyżowaniu jest klomb z nazwą Miasta.
Więc jednak trochę te kwiatki nas reklamują
Awatar użytkownika
AdamMaj
Bywalec
190 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

to jest bardzo pozytywny sygnał :D
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

nawet Rumia sobie zrobila też taki kwiatowy klomb.;) mnie się teraz podoba bardzo krakowskie przemieście w Warszawie widać, że urządzano je bardziej profesjonalnie;)
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

icc2009 pisze:Będąc na urlopie w Zakopanym jechałem lokalnym busikiem i zagadnięty przez kierowcę
Kaj mieszkam próbowałem tłumaczyć że okolice Gdyni itp. A on mi na to że Reda to tam gdzie na skrzyżowaniu jest klomb z nazwą Miasta.
Więc jednak trochę te kwiatki nas reklamują
klomb nie klomb, mi tam zawsze będzie mało:) można by tu stworzyć takie spore miejsce rekreacji... może to dziwne, ale od kościoła NMP wzdłuż rzeki... (potem oczywiście przeszkadza nam najgorsza inwestycja Reda Park - i tak ich zaleje w diabli) i następnie w kierunku mościch błot, można by stworzyć świetne strefy rekreacji.

Nie ukrywam, że marzą mi się parki, kawiarnie, puby takie jak na zachodzie:)
icc2009
Bywalec
203 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Myślę że jak staniemy się bardziej zamożnym społeczeństwem to i na to wszystko znajdzie się miejsce.
Póki co obecne puby i kawiarnie często świecą pustakami.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

ja jestem innego zdania:) codziennie dosłownie odwiedzam różne lokale (studiując od 6 do 21.00 trzeba coś jeść na ciepło), w weekendy również puby i kawiarnie... i przyznam, że jest olbrzymia luka w rynku... czego dobrym przykładem jest Wejherowo:) i nowe punkty tego typu tam rozlokowane.

w Redzie brak nawet wizji na miejsce zachęcające do spacerów, deptaków, miejsc wypoczynku i spotkań, temu też trudno będzie tu stworzyć uliczkę gastronomiczno-kawiarnianą
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

W Gdyni są ciągi spacerowe tj. skwer , bulwar.Swiętojańska i lokale po sezonie świecą pustkami.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

no zapewne poza weekendami, np. lodziarnia Mariola przy Nadmorskim, kawiarnia przy Swietojanskiej za pizzeria Gdynianka (w stronę głównej) to lokale , w których pustek nie widziałem. Choć faktem jest, że lokalizacja przy bulwarze poza weekendami, zimą czy jesienią może świecić pustką o tyle, proszę zerknąć do miejsc z renomą jak np. Degustatornia gdzie w środku tyg. jest tłum ludzi, brak wolnych miejsc, mimo naprawdę zaporowych cen:)
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Cyganeria, Contast Cafe podobnie. Wieczorem także ciężko tam o miejsce.
Ostatnio zmieniony |10 Paź 2009|, o 12:48 przez Gajos, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ