Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

wypadek na przejeździe

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Wczoraj popołudniu był wypadek na przejeździe kolejowym w Redzie. Widziałam, jadąc samochodem, karetkę i policję, a na ziemi chyba kogoś zapakowanego w czarną folię. Czy ktoś może wie, co się wydarzyło?
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2867 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Przykra sprawa. Nic nie słyszałem na ten temat. Pewnie w poniedziałek pojawi się informacja w prasie...
anka

17 lat temu

hejka,
jesli chodzi o wczorajszy wypadek, jechałam akurat pociągiem pod który wpadł lub rzucił sie jakiś człowiek. Wiem tyle co wy, chociaż byłam w tym pociagu, nagle pociąg zatrzymano... i stoimy, nikt nic nie wie, po 30 min wszyscy ostro wkurzeni, nie wspominam juz nawet starszych ludzi, ktorzy byli bardzo ale to bardzo poirytowani zainstaniala sytuacja. Nikt nie przyszedl powiedziec co sie stalo, pociag zamkniety. W koncu jakis pan na sile otworzyl drzwi i poszedl do policji, ktora stala na przejezdzie. Okazalo sie [tak wynika z opowiesci tego pana], ze kolejka kogos przyjechala, karetka wziela w czarnym wokru i pociag bedzie stac tak z dwie godziny. Wszyscy zaczeli wychodzic naprawde wkurzeni, bo wystarczylo by policja przyszla i cos powiedziala. Horror
Saszka

17 lat temu

Bo to jest Polska właśnie - lekceważenie drugiego człowieka - po co się fatygować i informować pasażera - niech siedzi i czeka aż pociąg znowu ruszy.
Przegląd Mediów
Site Admin
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Dziennik Bałtycki pisze:Reda. 30-latek zginął pod kołami pociągu

Na przejeździe kolejowym przy ul. Gniewowskiej pociąg SKM relacji Gdańsk – Wejherowo potrącił 30-letniego mieszkańca Redy. Mężczyzna zginął na miejscu. Okoliczności tego tragicznego wypadku badają redzcy policjanci. Jak udało nam się dowiedzieć, redzianin przechodził przez przejazd przy opuszczonych rogatkach. Przejazd przy Gniewowskiej jest uznawany za bezpieczny. Dwa lata temu zlikwidowano tu budkę dróżnika, ruch sterowany jest z redzkiego dworca. Przejazd jest monitorowany przez kamery, z których nagranie może pomóc śledczym w ustaleniu przyczyn tragedii. Załoga prowadząca pociąg została przebadana pod kątem trzeźwości. Wszyscy byli trzeźwi.
(JK) - Dziennik Bałtycki
dario1
Ja tu zaglądam
35 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Wczoraj tj. w sobotę na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na ulicy Polnej zdarzył się wypadek .Jadący z Helu pociąg uderzył w przejeżdżający samochód, z tego co mi wiadomo na szczęście nikt nie zginął.
Czy w tym miejscu nie można by ustawić rogatek tak samo jak na ul. Puckiej? a co najmniej sygnalizację świetlną. Myślę ze koszt takiej sygnalizacji jest niewielki w porównaniu z ludzkim życiem.
dario1
Awatar użytkownika
bieniek2910
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

dario1 pisze:Wczoraj tj. w sobotę na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na ulicy Polnej zdarzył się wypadek .Jadący z Helu pociąg uderzył w przejeżdżający samochód, z tego co mi wiadomo na szczęście nikt nie zginął.
Czy w tym miejscu nie można by ustawić rogatek tak samo jak na ul. Puckiej? a co najmniej sygnalizację świetlną. Myślę ze koszt takiej sygnalizacji jest niewielki w porównaniu z ludzkim życiem.
A po co rogatki albo sygnalizacja??Znaki nie na darmo tam stoją. Mieszkam w Redzie od urodzenia i pierwszy raz słyszę o wypadku w tym miejscu. Miejsce jak wiele milionów innych w Polsce, ale jak ludzie nie myślą są ślepi albo jeżdżą na pamięć to będzie takich sytuacji więcej.
icc2009
Bywalec
203 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Przez około 20 lat mieszkałem na polnej, i było tam kilka wypadków komunikacyjnych. Oczywiście z winy kierowców. Niedawno tam przejeżdżałem i zauważyłem, że widoczność jest tam nieco ograniczona przez wysokie ogrodzenie no i krzaki. Ale masz racje rogatki czy ich brak nie zwalniają nas od myślenia.
Awatar użytkownika
bieniek2910
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

"icc2009" Nie chodzi mi konkretnie o ten czy inny przejazd tylko jak czytam teksty typu " Tam był wypadek albo w innych miejscach to może by postawić szlaban, rondo sygnalizację świetlną" Dając przykład ojciec miał dachowanie na skrzyżowaniu ul. Nowej i Brzozowej rok później stłuczkę. To od razu mam biegać po całej Redzie i zbierać podpisy aby zrobili tam rondo i najlepiej do tego światła?? Mówię takim akcją NIE!! są znaki. Sam mogłem wykasować auto kilka razy na Obwodowej albo innej części miasta nie z mojej winy i pewnie jeszcze nie raz będę mógł, ale tego nie zrobię bo mam chociaż troszkę pod glacą i myślę. A jak takie będzie myślenie mieszkańców to nawet w tej chwili na mało uczęszczanej drodze będziemy mieli korki i tylko i wyłącznie z własnej woli.
icc2009
Bywalec
203 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Czyli po prostu trzeba opracować nowy znak „WŁĄCZ MYŚLENIE”. :idea:
Awatar użytkownika
bieniek2910
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

"icc2009" znak to swoją drogą to musi być nauka rozpowszechniana zewsząd. Zbierajmy podpisy aby weszła uchwała aby uczyć dziec myślenia już od zarodka. A tak na poważnie "LUDZIE MYŚLCIE" znaki i przepisy to tylko podpowiedź.
dario1
Ja tu zaglądam
35 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Czy sygnalizacja świetlna zwalnia z myślenia, chyba nie, koszt raczej niewielki a na pewno bezpieczniej. Na Polnej powstaje wiele nowych domów a ruch pociągów na Hel w okresie wakacji jest też niemały, a w takich miejscach właśnie wstawia się dodatkowe znaki aby było bezpieczniej.
dario1
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

No biorąc pod uwagę, że taką sygnalizację musiałoby postawić PKP i biorąc pod uwagę, że kostowałoby topewnie minimum kilkadziesiąt tysięcy złotych to kiepsko to widziałbym. Może chociaż znak stop?. ale tak naprawdę nic nas nie zwalnia z myślenia i przewidywania.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Sygnalizacja świetlna to zły pomysł, bo jeżeli taki idiota jest w stanie wpakowac się pod chyba największą i najgłośniejszą pospolitą maszynę lądową, to co za problem stanowi dla niego przejechanie obok dwóch małych migających żarówek ??

Wystarczy się przejść do przejazdu na ul Gniewowskiej, kiedy jadą tam cwaniaki, czy się pali czerwone czy nie oni wjeżdżają, a potem są wonty, że ktoś ich między szlabanami zamknął.
doxs997
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Byłem w tym pociągu, pociąg gwałtownie hamował bo jakiś człowiek wyszedł na tory, bo ratował swojego psa. Nikt nie informował co się stało bo najpierw trzeba się zając poszkodowanym, a widziałem ze kierowniczka pociągu wychodziła z pociągu i się zajmowała poszkodowanym, a potem jak już poszkodowany miał pomoc medyczna kierowniczka chodziła i informowała wszystkich o wypadku. (A morze nie byliście po prostu w tej kolejce? skoro nie słyszeliście informacji.)
ODPOWIEDZ