Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

wypadek na przejeździe

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
basta
Znam to forum
114 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

doxs997 Ty mówisz o wypadku który był w sobotę 30 lipca 2011 ;D facet stracił rękę i poleciał sobie do szpitala śmigłowcem, to było mniej więcej na granicy rumi z redą.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

do tego poważny wypadek na skrzyżowaniu Szkolna - Mickiewicza kilka dni temu, identyczny jak dawniej.. też jedno auto wbite w płot, 2 karetki pogotowia zabrały rannych, słyszałem, że z aut niewiele zostało....

i niech nikt nie mówi, że skrzyżowanie wyniesione w tym miejscu to przesada... bo to co najmniej 4 taki groźny wypadek tam, jaki naliczyłem w ostatnich latach
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

pisano o tym wypadku na Mickiewicza w innym temacie i nawet zdjęcia są wstawione.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Wariatów nie siejesz .Wariaci się rodzą .Cała Kanada ma skrzyżowania albo z sygnalizacją swietlną albo obowiązuje zasada pierszeństwa tych którzy w kolejności podjechali do skrzyżowania.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Ryszard - o to skrzyzowanie z wyniesieniem na szkolnej zabiegalem juz 2 lata temu i mialo byc pierwszym takim w Redzie, sprawy sie tak potoczyly ze kilka innych skrzyzowan mialo priorytet. I co najwazniejsze nie zabiegalem o to by przedewszystkim keirujacym samochodami bylo bezpieczniej bo oni sa dosc dobrze chronieni ale o to by pieszym (dzieciom) i rowerystom poprawic w tym miejscu bezpieczenstwo, bo sa calkowicie bezbronni w stosunku do glupoty osob doroslych w samochodach. Rowerem ciezko skrecac (przezyc) w lewo jak ktos Cie wyprzedza na skryzzowaniu ! z lewej strony 60km/h a pieszym bo wszystkie takie koszmrne wypadki ( w tym moj identyczny gdy wymuszono na mniepeirwszenstwo) koncza sie na chodnikach co widac na zdjeciach (wypadkowa sil uderzenia pod katem prostym) i to kwestia czasu keidy piesi zostana ranni/zabici podczas takiego wypadku.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Aha wypadek/kolizja to min 6, ale sytuacji w ktorych wymuszono pierwszenstwo ale udalo sie go uniknac 'cudem' bylo o wiele wiecej. Sam oprucz swojej kolizji mialem sytuacje w ktorej niemal cudem ocalalem w skutek znowu glupoty innej osoby.
Co ciekawe ta osoba niby sie patrzyla ale i tak wymusila peirwszenstwo...
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

redzianka pisze:pisano o tym wypadku na Mickiewicza w innym temacie i nawet zdjęcia są wstawione.
przepraszam
dario1
Ja tu zaglądam
35 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Czy jeszcze ktoś ma wątpliwości co do słuszności postawienia sygnalizacji świetlnej na przejeździe kolejowym na ul. Polnej?!
dario1
surykatka
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Jak dla mnie każdy przyjazd kolejowy, który obsługuje minimum jeden stały pociąg dziennie powinien być wyposażony w rogatki, a takie oznakowanie jak na ulicy Polnej może być co najwyżej w Straszynie gdzie przez okres wakacji przejedzie może dwa razy drezyna!!!
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

dario1 pisze:Czy jeszcze ktoś ma wątpliwości co do słuszności postawienia sygnalizacji świetlnej na przejeździe kolejowym na ul. Polnej?!
Po wakacjach pełną parą ma ruszyć modernizacja linii kolejowej Reda - Hel. Czy w ramach tej inwestycji nie zostanie poprawiony przejazd? Bo z tego co pamiętam, jednym z celów tego przedsięwzięcia jest poprawa przejazdów kolejowych?
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

surykatka pisze:Jak dla mnie każdy przyjazd kolejowy, który obsługuje minimum jeden stały pociąg dziennie powinien być wyposażony w rogatki, a takie oznakowanie jak na ulicy Polnej może być co najwyżej w Straszynie gdzie przez okres wakacji przejedzie może dwa razy drezyna!!!
Wg mnie przy każdym, nawet dzikim przejściu dla pieszych powinna stać budka dróżnika, który przed każdym nadjechaniem pociągu, defiladowym krokiem obniży rogatki, zatrąbi hymn kolejowy w 4 strony świata, przeczyta 11-zgłoskowy rymowany apel w 3 językach ostrzegający o nadjeżdżającym pociągu, po czym wystrzeli w niebo racę a sam zacznie machać czerwonymi latarkami... (Podmiejski - mój mistrz, tak by to pewnie skomentował :D)

Na ludzką głupotę nie ma lekarstwa, skoro zdawał prawko, to chyba powiedzieli mu co to jest za znak "krzyż św Andrzeja"(chyba że sdawał podczas wojny na czołg, a na samochód dali przy okazji), a skoro rogatek nie ma, to nie znaczy, że nic tam nie jeździ tylko, że trzeba zachować szczególną ostrożność, nie zachował i tak się to skończyło. Zapewne jeszcze nie jedna osoba tam zginie, która będzie na tyle leniwa, że przed wejściem na torowisko nie skręci głowy w bok i nie pewni się że pociąg nie jedzie.

Dla mnie śmierć pod pojazdem który ma 4 metry wysokości, waży kilkadziesiąt, jak nie ponad 100 ton, trąbi i jest ogólnie mega głośne jest mega głupia ...
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
icc2009
Bywalec
203 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

[*][*][*] Msza święta pogrzebowa ofiar wypadku kolejowego odbędzie się sobotę 21 lipca o godz. 12 w kościele parafialnym świętego Wojciecha w Redzie-Ciechocinie przy ul. Nowej 3. [*][*][*]
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Huherko, my nie wiemy co sie stało, ze tak sie stało. Może to nagła niedyspozycja kierowcy? Może to nagła awaria samochodu? Trochę nie na miejscu jest dworowanie sobie z tej tragedii.
Mnie sie zdarzyło kiedyś, że na przejeździe przez torowisko tramwajowe w Bydgoszczy zgasł nagle silnik mojego samochodu. Na środku skrzyzowania. Ależ najadłem sie strachu. Nie miałeś nigdy takiego lub podobnego zdarzenia?
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Z całym szacunkiem - twój przykład nijak się ma do tego co się stało. Ten samochód NIE MIAŁ PPRAWA WJECHAĆ NA TEN PRZEJAZD. Tam jest pod górkę więc się nie wtoczył.
Po prostu zadziałała teoria Darwina. Problem w tym ze miał pasażerów.
Huherko - drogi kolego...kpisz z mojego uporu w kwestii fizycznego oddzielenia pasów ruchu na Górce Rekowskiej?

acha - może "mięsie" wydaje ale z tym trąbieniem pociągów to zaczęło się PO wypadku.
Wczesniej - ani w domu ani często stojąc na przejeździe na szlabanach na Puckiej - jakoś tego nie słyszałem. A głuchy nie jestem.
good by my love, good bye...
Awatar użytkownika
mika
Bywalec
168 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Jeśli Ci silnik zgaśnie bo nie umiesz gazem i sprzęgłem operować to wjeżdzając bezpiecznie na torowisko powineneś mieć szansę włączyć silnik i je opuścić lub opuścić pojazd jeśli silnik nie "odpala." Jeśli zgasł mu i nie zdążył, to znaczy, że nie zachował podstawowych zasad bezpieczeństwa. Jeśli auto sie poprostu zepsuło, a wjechał na tory i nie było pociągu to zdążyłby uciec, a tak pewnie wjechał na ostatnią chwile... Ironia losu, że na misji nic sie nie stało i zginął kawałek od domu. Ostrozność ponad wszystko.
ODPOWIEDZ