Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Internetowa randka zakończona rozbojem

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Przegląd Mediów
Site Admin
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Reda: internetowa randka w ciemno zakończona rozbojem

Kryminalni z Wejherowa zatrzymali niecodzienny duet przestępczy. Kobietę, która zamieszczała ogłoszenia towarzyskie na jednym z portali internetowych i umawiała się z żonatymi mężczyznami na spotkania oraz jej towarzysza, który w odpowiednim momencie schadzki, wkraczał uzbrojony do akcji. Następnie okradali swoje ofiary i szantażowali publikacją wykonanych nagrań ze spotkania.

W dniu 06.0.2010 r. policjanci zostali powiadomieni przez mieszkańca jednego z pomorskich miast o niecodziennym procederze przestępczym, jaki miał miejsce na terenie Redy.

Młoda kobieta zamieszczała na jednym z portali internetowych fotoogłoszenie towarzyskie. Po nawiązaniu kontaktu mailowego sprawdzała czy mężczyzna jest w stałym związku z kobietą. Po potwierdzeniu tego, kontynuowała znajomość podając swój numer telefonu komórkowego. W krótkim czasie ustalano termin spotkania, o z góry określonym charakterze. Odbywało się ono w wynajętym mieszkaniu na terenie Redy.

Podczas spotkania, po pewnym czasie, pani wychodziła pod jakimś pretekstem do łazienki. Wówczas do akcji wkraczał jej kompan. Zamaskowany, grożąc miotaczem gazu łzawiącego, lub też go używając, obezwładniał "randkowicza", którego wspólnie ograbiali go z posiadanego mienia. Następnie wysuwali żądanie dostarczenia im znacznie większej kwoty pieniędzy, grożąc przekazaniem zarejestrowanego materiału filmowego ze spotkania, życiowym partnerkom ofiar.

W wyniku podjętych przez kryminalnych z Wejherowa działań, już nazajutrz przestępcza para została zatrzymana. Ustalono też co najmniej 4 pokrzywdzonych mężczyzn. Liczba ta może ulec zwiększeniu.

Dzisiaj przestępczy duet, 17-letnia kobieta i 24 -letni mężczyzna, mieszkańcy powiatu wejherowskiego, doprowadzeni zostali do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztowania.

Za przestępstwo rozboju z użyciem broni, jaką w rozumieniu przepisów jest ręczny miotacz gazowy, grozi im kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

Za: Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie
"Gazeta Świętojańska"
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Zdrada nie popłaca.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1796 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Jeżeli panowie są tu określani mianem "pokrzywdzonych" to jak określa się ich żony ?
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Cóż w dzisiejszym świecie to mnie chyba nic nie ździwi, aczkolwiek nie pomyślałbym że w Redzie takie akcje mają miejsce;)
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

kowalski pisze:Zdrada nie popłaca.

:lol:
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Coś widzę od kilku dni duzo policji się kręci na Spokojnej. Dziś od rana samochód stoi blisko mojego bloku. Widziałam też, że zatrzymywali samochody do kontroli. Moze to jakieś kolejne przestępstwo. Jestem ciekawa co się dzieje
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

A w jakich godzinach ich widzisz> Ja nic takiego nie zaobserwowałem.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

7 czy 8 stycznia ok 18 . Dziś kilka samochodów ok godz 13 przy placu szkolnym
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Tą panią można obejrzeć na WP.Chodzi o podrywaczkę.
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

potwierdzam :

http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,1184 ... caid=19732

właśnie przed chwilą oglądałem eFakt , o tym wydarzeniu , obejżyjcie prosze galerie to zobaczycie w którym bloku w Redzie to się działo :)
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

"dobrze i solidnie dam za kilo cegieł" takie powinna ogłoszenia zamieszczać... to tak odnośnie wątku, że raz domagali się "materiałów budowlanych"
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Zastanawiam się który to blok i jakoś po zdjęciu nie pozaje :/
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Nie jest to przypadkiem blok koło Terwita?
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Tak jest to blok koło terwitu :)
ODPOWIEDZ