Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Poczta w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
signature
Forumowicz
50 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

doktor.t pisze:Oprócz Pań za okienkiem to mam tez zastrzeżenia do niektórych listonoszy, którzy nawet nie sprawdza czy jest ktoś w domu i z bomby wrzucają awizo do skrzynki i potem człowiek musi latać:/
Tak, to prawda. Mnie to też wielokrotnie spotkało.
makarena
Znam to forum
123 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

To ja mam chyba szczęście ,bo nigdy mnie to nie spotkało:)
Awatar użytkownika
gizboy
Bywalec
274 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Dokładnie tak jak doktor.t - nie chce im się wchodzić na górę i zostawiają awizo, z dopiskiem nie ma nikogo w domu. Parodia
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2879 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Mnie także spotkało - a co ciekawe, ciepią na tym między innymi panie na poczcie, bo mają więcej interesantów i więcej stresów.
Anika1708
Częsty Bywalec
342 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

nie do końca tak jest, że im się nie chce. Miałam kilkukrotnie sytuacje typu - jestem w domu, a awizo w skrzynce. Pytałam się Pani na poczcie o co tu chodzi. A więc: ktoś wysyła dużą rzecz - np duża bąbelkowa koperta, czy jakiś kartonik jako przesyłkę listową a nie paczkę pocztową, to niestety tak będzie się działo. Chodzi tu o to, że listonosz w tej swojej torbie nie byłby w stanie zmieścić i nosić tylu dużych przesyłek listowych, więc od razu zostawia awizo. a rozwożeniem paczek pocztowych zajmuje się zupełnie ktoś inny - i rzeczywiście tak jest, przynajmniej u nas na Semeko. Właśnie dziś widziałam Pana Listonosza ze swoją torbą roznoszącego listy oraz jakiegoś innego Pana z autem zapakowanym różnego rodzaju paczkami pocztowymi.
Mam nadzieję, że w miatę klarownie wyjaśniłam o co chodzi z tymi awizo ;)
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2879 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Dobrze wyjaśniłaś :) ale niestety tak nie jest. U mnie listonosz zostawił awizo zwykłego poleconego z urzędu. Ale zaznaczam, że było to kilka miesięcy temu, więc mogło się coś przypadkiem poprawić... oby.

Ja też się pytałem na poczcie, o co chodzi z tym awizo, to mnie nie była w stanie wytłumaczyć ;)
Anika1708
Częsty Bywalec
342 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

hmm, no widzisz.. co placówka to inna odpowiedź. Zaznaczam, że pytałam się babki w naszym oddziale pocztowym na Semeko :)
Awatar użytkownika
aisne
Moderator
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Mój listonosz robi jeszcze lepiej :D. Wie, że wszystkie polecone ma wrzucać do skrzynki (podpisaliśmy odpowiedni papierek na poczcie) i faktycznie nie zostawia awiza. Ale robi się ciekawie, gdy przesyłka polecona jest za duża, aby mogła się zmieścić do skrzynki - wtedy paczkę znaleźć można pod drzwiami, na parapecie, pod drzwiami garażowymi (w sam raz żeby ją przejechać wyjeżdżając z garażu :D), a nawet wciśniętą za klamkę :). Najciekawsze jest to, że w większości przypadków ktoś jest w domu! Wystarczyłoby nacisnąć dzwonek :).

Tak to jest, jak się komuś na pocztę nie chce chodzić - za lenistwo trzeba płacić :D.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

gizboy pisze:Dokładnie tak jak doktor.t - nie chce im się wchodzić na górę i zostawiają awizo, z dopiskiem nie ma nikogo w domu. Parodia
Mnie też Zwłaszcza, że mieszkam na 4 pietrze więc sami rozumiecie :)
kamila131
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Witam, otwarto nową placówkę Poczty Polskiej w Ciechocinie na ulicy Kazimierskiej 8, jeśli nadal macie problem z ogromnymi kolejkami na głównej poczcie, zapraszamy od 8-17 w dni robocze i w soboty od 8-13. Pozdrawiam
kamila131
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Od listopada mieszkańcy ciechocina, rekowa i pieleszewa mogą odbierać awizo w tej właśnie placówce:)
doktor.t
Bywalec
153 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Anika1708 pisze:nie do końca tak jest, że im się nie chce. Miałam kilkukrotnie sytuacje typu - jestem w domu, a awizo w skrzynce. Pytałam się Pani na poczcie o co tu chodzi. A więc: ktoś wysyła dużą rzecz - np duża bąbelkowa koperta, czy jakiś kartonik jako przesyłkę listową a nie paczkę pocztową, to niestety tak będzie się działo. Chodzi tu o to, że listonosz w tej swojej torbie nie byłby w stanie zmieścić i nosić tylu dużych przesyłek listowych, więc od razu zostawia awizo. a rozwożeniem paczek pocztowych zajmuje się zupełnie ktoś inny - i rzeczywiście tak jest, przynajmniej u nas na Semeko. Właśnie dziś widziałam Pana Listonosza ze swoją torbą roznoszącego listy oraz jakiegoś innego Pana z autem zapakowanym różnego rodzaju paczkami pocztowymi.
Mam nadzieję, że w miatę klarownie wyjaśniłam o co chodzi z tymi awizo ;)
Nie jest tak do końca. Kiedyś jeden starszy listonosz to nawet wniósł mi na 2 piętro zderzak do auta kupiony na allegro:) Niektórym to nawet zwykłej przesyłki listownej w kopercie a6 nie chce się wnieść. Ja ich rozumiem ze nachodzą się w ciągu dnia, to niech chociaż zadzwonią domofonem to sam zejdę na dół odebrać przesyłkę. Zawsze bliżej niż na pocztę:)
Anika1708
Częsty Bywalec
342 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Ja tylko napisałam, jakie dostałam wytłumaczenia w naszej placówce. Poza tym Pani dodała, że jeżeli "coś mi się nie podoba", to mogę złożyć pisemną skargę/ zażalenie.
kamila131
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Zderzak zakupiony na allegro raczej nie da się wysłać listem ;) dlatego został wysłany paczką i wtedy listonosz nie zostawia awiza od razu tylko dzwoni do drzwi;)
doktor.t
Bywalec
153 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Paczka czy list polecony podlegają takiej samej procedurze i za każdym razem powinno się sprawdzić czy odbiorca jest w domu.
ODPOWIEDZ