Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Polepszona komunikacja miejska w mieście...

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

również ZKM Gdynia informuje o przeniesieniu przystanku http://zkmgdynia.pl/index1.php?action=0301&idn=1225

"Zmiana lokalizacji przystanku "Reda Dworzec PKP" w kier. Wejherowa od 28 lutego 2011 r.


Z dniem 28 lutego 2011 r., na wniosek Urzędu Miasta w Redzie, zmieniona zostaje lokalizacja przystanku „Reda Dworzec PKP” w kierunku Wejherowa (dla linii J). Przystanek zostaje przeniesiony przed skrzyżowanie z ul. Floriana Ceynowy, do zatoki przystankowej na wysokości sklepu „Lidl”."
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Decyzja bardzo dobra, bo właśnie brakowało przystanku na wysokości dworca tylko lipę mają właściciele kiosku na dotychczasowym przystanku chyba, że też się przeniosą
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Decyzja jest dosyć bezsensowna, chyba, że mi to wyjaśnicie. Musiała zostać zrobiona pod naciskiem semekwskiego społeczeństwa.

Nowy przystanek "Reda PKP" jest w takim miejscu, że jest bliżej może o 30 m.

Na starym miejscu była już cała"infrastruktura", czyli wiata, kiosk z biletami, szerszy chodnik w tym miejscu.

Na tym przystanku przy lidlu nie byłem i nie wiem czy jest tak samo dobrze, ale Gdańska/Szkolna jest kiepsko zrobiony. Wiaty nie ma i nie będzie, chodnik w tym miejscu wąski, rano trzeba się spodziewać tłoku w tym miejscu. Na 1,5 metrowym chodniku będą stali ludzie. Masa ludzi spiesząca się na skm będzie musiała się przepychać lub wchodzić na zatokę dla autobusów.
+ moim zdaniem Gdańska/Szkolna powinna być przystankiem "na żądanie" dla J-tki.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Pienio pisze:Decyzja jest dosyć bezsensowna, chyba, że mi to wyjaśnicie. Musiała zostać zrobiona pod naciskiem semekwskiego społeczeństwa.
A czemu "semekowskie społeczeństwo" miałoby być tak bardzo zainteresowane przenoszeniem przystanku autobusowego?
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Chociażby dlatego, że mają kilkadziesiąt metrów bliżej.

Właśnie, ktoś ma informację dlaczego to zrobiono? Bo nie widzę jakoś tego, że komunikacja sama rezygnuje z przystanku gdzie ma wiatę i wygodną zatokę.
Awatar użytkownika
greylin
Bywalec
223 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Nie wiem dlaczego, ale uważam, że to dobry pomysł - zwłaszcza z punktu widzenia kogoś, kto przesiada się z kolejki na autobus, np. 9. Większe zagęszczenie przystanków też jest plusem, przynajmniej pod niektórymi względami.
Awatar użytkownika
sakada
Ja tu zaglądam
22 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Dla mnie ten nowy przystanek to bajka. Wysiadam niemal pod samym domem. I też uważam, że większe zagęszczenie przystanków to plus.
xpagax
Bywalec
174 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Uważam ze to dobry pomysł był z tymi przystankami jest :)
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Dobry by był, gdyby Szkolna była n/z dla J.

Ale czas pewnie pokaże ;)
ODPOWIEDZ