Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Polepszona komunikacja miejska w mieście...

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
mk
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Witajcie,
cieszę się, że nasz burmistrz podjął porządną decyzję o uruchomieniu "w pełni redzkiej linii autobusowej". Wielu z Was pewnie pierwszy raz to przeczyta, więc przytoczę trochę szczegółów - linia 19 ma kursować w dni powszednie (poniedziałek - piątek) na trasie Reda dw. PKP - Reda Rekowo trasą linii 9, ale... z ul. Puckiej przed torem kolejowym autobus będzie skręcać w al. Lipową, potem będzie jechał cały czas wzdłóż owego toru, aż do nowo wybudowanej pętli przy granicy z sołectwem Połchowo (gm. Puck). Organizatorem linii zostanie MZK Wejherowo, a sama linia obsługiwana będzie midibusem (obecnie na 8 i 9 można zobaczyć autobusy standardowe tj. 12-sto metrowe, na 19 będzie jeździł autobus nie przekraczający 10 metrów). Sama linia w planach ma wystartować 1 marca 2010 r. ;)

Pozdr.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

To by było super.Tylko czy Lipowa nie jest za wąska i za mocno zniszczona.Czy wracać autobus będzie też Lipową.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1799 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

I dobrze, miejmy nadzieję że linia będzie na tyle opłacalna, żeby jej za pół roku nie zamkli. Przynajmniej teraz tamte dzielnice staną się bardziej dostępne dla nas.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Będą musieli zdjąc z jezdni policjantów.
mk
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

kowalski pisze:Czy wracać autobus będzie też Lipową.
Tak :)
kowalski pisze:Będą musieli zdjąc z jezdni policjantów.
Zauważ, że od kilku lat kursuje tą ulicą linia 656 do Pucka (PKS Wejherowo) i bez problemu daje radę z leżącymi policjantami.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Tylko ze MZK nie chciała z tego powodu jezdzić Kazimierską.
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Cytat z postu mk:
"Zauważ, że od kilku lat kursuje tą ulicą linia 656 do Pucka (PKS Wejherowo) i bez problemu daje radę z leżącymi policjantami."

Zauważ- że 656 kursuje ulicą Długą a nie Lipową!!!!!!!!!!!!!!!
Ostatnio zmieniony |20 Sty 2010|, o 09:42 przez Ania Frania, łącznie zmieniany 2 razy.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Ten nowy autobus ma kursować Lipową i wracać Długą.Nie jest to dobra wiadomosć dla mieszkańców Lipowej.Dobrze dla Rekowa bo będą mieć dwa autobusy i kolej.Mieszkańcy starej Redy z Lipowej będą musieli jezdzić dookoła Rekowa. Wygląda na to ze to początek kampani wyborczej.
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Nie bardzo rozumiem skąd te przytyki do kampanii wyborczej. To chyba dobrze, że będzie jeździł autobus. Nie wszystkie pomysły i inwestycje można zrealizować natychmiast po wyborze na stanowisko burmistrza. Myśląc tak jak ironista Kowalski można dojść do wniosku, że oddanie we wrześniu tego roku do użytku sali gimnastycznej w Ciechocinie to perfidne zagranie pod publiczkę.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

A kto mając do pętli 500m będzie jezdził parę kilometrów dodatkowo. Jeszcze przyznasz temu ironiście rację.Tego władza nie robi dla paru ludzi.O sali nie wspominałem.Lipowej bardziej przydał by się chodnik niż wątpliwa komunikacja.Tam miasto będzie też dokładać z naszych podatków do mzk.Kilkaset wyborców to łakomy kąsek.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Nie chcę się powtarzać, ale tu najlepiej widać skutki bezsensownego rozszerzania granic miasta. Po raz kolejny miasto wydaje spore pieniądze na obszary niedawno przyłączone, a z których nie ma żadnych dochodów - same wydatki. Gdyby Reda nie wydawała takiej kasy na Rekowo, spokojnie chodnik na Lipowej w starych granicach miasta byłby wykonany a i na inne inwestycje by starczyło. Podobnie sprawa będzie się mieć w przypadku włączonych właśnie Mościch Błot. Tu przynajmniej ok 300 tys wpływać będzie z hydrobudowy, ale co to znaczy w zderzeniu z potrzebami? Kropla w morzu. Cóż, może jeszcze sobie coś przyłączymy do Redy .....?
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Hmm.... Tak sobie myślę, że jak się jest burmistrzem to chyba o to chodzi, żeby podejmować decyzje, które spełniają postulaty i zaspokajają potrzeby mieszkańców. Robi się to dla wyborców. Czy to źle?...Hmmm....A Rekowo to podatków nie płaci?...Chyba też płacą jak "stara Reda"...Hmmm.....Szkoda, że ciągle są jakieś animozje między dzielnicami....To na pewno nie pomaga w rozwoju miasta. Cieszę się, że do naszego miasta napływają nowi mieszkańcy. Oni nie widzą granic i dobrze! Fajnie by było, gdybyśmy mówili: nasze miasto Reda ma kilka dzielnic i jest coraz bogatsze i coraz lepiej zorganizowane!
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Piękne uogólnienia, gratuluję. Nie o animozje tu chodzi ale czysty rachunek ekonomiczny a on niestety wychodzi na poważny minus dla "starej Redy" na rzecz nowych wsi dołączonych do miasta. Powtarzam zatem - Moście Błota wnoszą przynajmniej hydrobudowę - nie wystarcza na ich potrzeby, ale chociaż coś. Rekowo nie wniosło NIC!!! Potrzeby zaś zgłaszało i nadal zgłasza. Nie pisz proszę o podatkach z domków - policz lepiej jakie to grosze. Tak się składa, że Reda nie ma zbyt wielu źródeł dochodu i nie stać jej na dzielenie się z kolejnymi chętnymi.
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Damian- nie przesadzasz?.....
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Po pierwsze nie sądzę, po drugie nie mam zamiaru, bo i tak nic już nie zmienię. Po trzecie nie chcę zmieniać tego tematu jedną dygresją, ale zwrócić uwagę na przykładzie wcześniej wysuniętej pretensji na przyczyny tego stanu rzeczy. Po czwarte natomiast chętnie rozszerzałbym granice miasta gdyby nam się to po prostu opłacało. Tu jest taka sytuacja, że biedny przygarnia jeszcze biedniejszych i dzieli swoją biedę. Mam nadzieję, że nie przesadziłem ;)
ODPOWIEDZ