Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Dworzec Reda-schody

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Martek
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Witam. Nie wiem czy tylko mi przeszkadza to, iz na schodach prowadzacych na peron mozna sie zabic albo przynajmniej cos sobie zlamac. Schody sa strasznie slizgie, a snieg z peronu jest znoszony na pierwszych kilka stopni. Odnosze wrazenie ze nikt sie tym nie zajmuje....
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

no bo tak właśnie jest, wszyscy mają to gdzieś... ja też codizennie zasuwając na skm. zwykle startującą z Redy muszę je pokonać... w żółwim tempie, albo od razu przeskoczyć wszystkie:)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Może zapłaćcie komus żeby odśnieżył. przecież na to trzeba pieniędzy. Nikt z własnej woli za darmo tego nie zrobi, a wy mówicie jakbyście o tym nie wiedzieli.
Mi bardziej przeszkadza, że na ostatnich schodach na peron ( nr 2) nie ma podjazdu na wózki. To jest dopiero bezsens. Bo na innych schodach są podjazdy. dojdziesz do ostatnich schodów z wózkiem a potem co? Na plecy chyba
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Co do odśnieżania schodów to codziennie rano odśnieża i rozsypuje sól pracownik, taki trochę starszy grubszy pan, spotykam go codziennie, kiedy jadę na uczelnie.

Kwestia taka, że co 15 minut zajeżdża tam pociąg (w str Wejherowa i Gdyni) no i normalne jest, że się ten śnieg tam naniesie, to by ten człowiek musiałco 15 minut chodzić. Myślę, że to jest kwestia materiału i faktury płytek, którymi schody są "obite".
Awatar użytkownika
Jeżyk
Znam to forum
90 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Huherko ma rację Starszy Pan odśnieża schody i posypuje piaskiem i solą peron, ale jak co chwila ludzie chodzą tam, śnieg często w dzień pada a nawet wiatr zawieje jest to samo.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Też widuję tam tego pana który zajmuje się odśnieżaniem peronu. Nasz dworzec to jeden wielki architektoniczny bubel i burdel ot co. Najgorsze jest to że nic sie tam nie zmieni w ciągu kilku najbliższych lat...
Awatar użytkownika
aisne
Moderator
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Huherko pisze:Myślę, że to jest kwestia materiału i faktury płytek, którymi schody są "obite".
Ooo, podobnie ostatnio myślałam (schodząc tymi schodami w żółwim tempie, uczepiona poręczy). Na płytkach się nie znam, ale z tymi musi być coś nie tak - nigdzie indziej nie robią się aż tak śliskie...
diorka
Bywalec
230 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Taka ślizgawica jest jeszcze przed wejściem do szkoły nr 2 ,personel wykłada te schody wykładzinami,ale i tak jest zwała -nie wiem jaki kierownik budowy to odebrał
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Ale jest wiele takich miejsc, nowo budowane obiekty jak mają tak śliską posadzkę, że można się wywalić jak się ma odrobinę mokrą podeszwę, a co dopiero przy takiej pogodzie jaką mamy teraz...
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Do zaśnieżonych schodów dodałbym jeszcze jako frustrujące brodzenie w bajorze znajdującym się pod tymi schodami. Sytuacja powtarza się w różnych porach roku jednoznacznie powiązana jest z opadami atmosferycznymi..
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Przed sklepem "Pod filarami" tez są takie śliskie płytki, nie można wejść i wyjść bez obaw
Martek
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Skoro "Starszy Pan" odśnieża schody, ale widać że to na niewiele się zdaje bo z peronu śnieg jest ponownie nanoszony, to może niech odśnieży chociaż kawałek peronu i wtedy będzie śniegu mniej na schodach.Skoro on całą zaspe zostawia zaraz przy zejściu z peronu to nic dziwnego że znowu ląduje to na schodach....
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

no i dzisiaj szedłwszy przez peron (dosyć odśnieżony) zauważyłem dwóch jegomościów w pomarańczowych kubraczkach z takimi oto maszynami
ObrazekObrazek
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

wow;D do Redy dociera cywilizacja, takimi maszynami nie pogardzi nawet zachód.;)
Awatar użytkownika
Jeżyk
Znam to forum
90 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Takie maszyny dziś też na Grabówku na peronie widziałem. Przydatna rzecz i dużo czasu zaoszczędza.
ODPOWIEDZ