Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Jak się mieszka?

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Agnieszka
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

witam
wszystkich

długo szukałam pod jaki temat się podczepić,mam pytanie odnośnie mieszkania w redzie jak Wam się mieszka tz mieszka się na pewno cudownie bo miasto jest przepiękne ujęło mnie ono od pierwszego spojrzenia :) ale chciałam zapytać jak jest z pracą w tym mieście czy są jakieś perspektywy zawodowe czy do pracy mieszkańcy dojeżdżają do pobliskich miast ? mamy plany z mężem zamieszkać tam i chciałabym się czegoś dowiedzieć jak żyje się w redzie

pozdrawiam z dziury bydgoszcz
Awatar użytkownika
kula65
Częsty Bywalec
311 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Moim zdaniem, jest tak; mieszkałem 25 lat w Gdyni, w Redzie mam rodzinę, kupiłem tu mieszkanie bo było taniej niż w Gdyni i spokojniej, mieszka mi się tu super, pracuje w Gdyni, dojeżdżam 10 km do Gdyni Cisowej (niedaleko) więc rewelacja, żona pracuje w Rumi, co do perspektyw pracy to nie wiem co napisać, bo zasadniczo gdy były jeszcze stocznie to jakoś szło, teraz widzę ilu ludzi chodzi i szuka pracy i ilu przynosi CV do firmy w której pracuje, trochę do dołujące, szczególnie patrząc na to w jak prosty sposób przemysł stoczniowy został w Polsce zlikwidowany...
PS: Bydgoszcz to jeszcze nie taka straszna dziura :D
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Wybrzeże to wspaniałe miejsce do mieszkania! Morze, lasy, jeziora, duże miasto, jeśli chcesz uczestniczyć w kulturze czy się kształcić. Wszystko w zasięgu ręki. Reda to świetne miejsce dla młodych rodzin. Można tu żyć spokojnie, jeśli takie życie wam odpowiada :).
Awatar użytkownika
kula65
Częsty Bywalec
311 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

a internauci wybrali Gdynię jako miasto, w którym żyje się najlepiej w Polsce, nie wiem czym to uzasadnione ale Reda jest rzut beretem i tak dobrze z Gdynią skomunikowana, że gdyby było nas więcej wygrałaby Reda :P:P:P
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Ja też jestem dobrego zdania o Redzie i okolicach. Przez 30 lat mieszkałem w Gdyni od 4 mieszkam w Redzie i sobie chwalę. Prawie wszystko co potrzebne do życia i szczęcia jest w Redzie lub w najbliższej okolicy. Miasto się rozwija i to od mniej więcej 3 lat dynamicznie. Żyje się tu dobrze. Co do pracy to chyba nigdzie nie ma teraz rewelacji, ale wydaje mi się, że w tak dużej aglomeracji jaką łącznie jest małe i duże trójmiasto będzie można coś znaleźć... To w końcu ok 1 miliona mieszkańców
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

W Redzie są bardzo małe perspektywy na pracę wręcz żadne, wystarczy poczytać ogłoszenia. W Rumi i Wejherowie też nie jest dużo lepiej. Ludzie zazwyczaj dojeżdzają do pracy do Gdyni i dalej. Ale jak jest z pracą to każdy szukający wie ( ja akurat się do nich zaliczam). W sumie wszędzie jest teraz gorzej.

Jeśli chodzi o spokój i dość dobry dojazd do trójmiasta to jest bardzo dobrze. Ja mieszam tu już 18 lat i już bym chyba nie mogła mieszkać w większym mieście. Widać jak przez ten czas Reda się rozwinęła. Coraz więcej ludzi przeprowadza się do Redy bo jest taniej.
diorka
Bywalec
230 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Mieszkam tutaj 32 lata-tu poznałam swoją miłość ,znam sporo ''starych'' mieszkańców ,z którymi gdy się mijamy na ulicy zawsze pogadamy -jest tak ,,swojsko''.lubię to naszą Redziuchnę .Brakuje tutaj jeszcze paru obiektów ,które polepszyłyby naszą współczesną egzystencję ,ale zawsze może być lepiej lub gorzej.Redzianie łaczmy się !!!!
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Moim zdaniem trudno mówić o redzkim rynku pracy - to tak, jak by się zastanawiać nad rynkiem pracy na jednym z gdańskich osiedli. Ludzie mieszkają na osiedlu Chełm a wszyscy i tak pracują w centrum miasta. Ludzie mieszkają w Redzie, ale pracują w Gdyni lub też w innych miejscach. I to jest normalne.
Wracając do tematu, myślę, że zaletą Redy jest jej położenie - jest blisko Trójmiasta i jest z nim całkiem dobrze skomunikowane (w mojej opinii) - póki co.
spinny
Forumowicz
51 postów
Forumowicz
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

A ja tu mieszkam od 5 miesięcy - przeprowadziłam się z Gdyni, jak pewnie większość "nowych Redzian". Powiem tak: mieszka mi się tu wspaniale.
ankas
Nowy/a na forum
7 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

w redzie mieszkam już 23 lata z małego miasteczka zrobiło sie fajne miasto ale jest tylko sypialnia oboje z mężem pracujemy w gdyni i jest coraz trudniej dojeżdzać do pracy czy samochodem czy pociągiem, w redzie za mało dba się o czystość chodzi mi o zwierzaki - psy, z powodu braku strazy miejskiej wszysko załatwia się na chodnikach i miewielkich trawnikach, a poza tym to fajne miasto wiekszośc ludzi się zna i człowiek nie jest taki anonimowy, miło w urzędzie, sklepach,
Awatar użytkownika
cinol100
Znam to forum
100 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

...psy, z powodu braku strazy miejskiej wszysko załatwia się na chodnikach i miewielkich trawnikach...
napisała ankas.
A myślisz że straż miejska by coś zmieniła? Dostali by fotoradar i czaili się gdzieś na zakręcie. to jest bardziej dochodowe niż łapanie psów na "gorącym uczynku" ;). A odnośnie tamatu postu to w Redzie jest fajnie bo nie ma straży miejskiej (między innymi).
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

właśnie..jedyny mankament Redy to kulejąca komunikacja..

sKM niby jezdzi sporo częściej niż 2 lata temu, ale już nieco rzadziej niż w ubiegłym roku...
autobusów może tu brakować..np. ciekawa dla wielu z nas była opcja przedłużenia trasy Rki do Redy

no i drogi... o ile bez OPAT narazie dajemy radę, o tyle bez Obwodowa- Kosynierów i LEśnej-Cegielnianej.. ciężko będzie..
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Jak moja przyszła żona przeprowadziła się do Redy wraz z rodzicami 20 lat temu, to była załamana tym miasteczkiem. Teraz nawet słuchać nie chce, że moglibyśmy się stąd wyprowadzić:). W ostatnich kilku latach, wraz z rozbudową i napływem nowych mieszkańców sporo się zmieniło. Jedne zmiany mi się podobają, inne nie, ale nadal jest to w miarę ciche i spokojne miasteczko. Niewątpliwą zaletą jest położenie - do Wejherowa blisko, do Trójmiasta blisko, nad morze blisko, nad jezioro blisko - oczywiście samochód dla mnie to podstawa, dla mojej żony też, więc właściwie dwa samochody. Może kiedyś doczekamy się rozwiązania lokalnych problemów komunikacyjnych, to będzie w ogóle OK:)
icc2009
Bywalec
203 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

W Redzie mieszkam 41 lat (całe moje życie). I po mimo tego że kocham góry nigdy bym się nie wyprowadził z naszego może nie doskonałego ale jak że urokliwego Miasta. (':D')
elacara
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 5 lat temu

5 lat temu

Nam się bardzo dobrze mieszka na Szkolnej w Redzie (to jest inwestycja Semeko). Od samego początku kontakt z deweloperem był na plus, bardzo profesjonalny, bez niedomówień i już przy samym odbiorze mieszkania wszystko się potwierdzilo z tym co było obiecywane. Nie ma rozbieżności między zapisami w umowie a stanem faktycznym nieruchomości.
ODPOWIEDZ