Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Śnieg na ulicach Redy

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Witam
Sypie, sypie, sypie... Takiej zimy dawno nie było, a i tak śniegu jeszcze za dużo nie ma. Jestem ciekawy jak radzą sobie służby drogowe w Waszych okolicach ? U mnie czyli w rejonie Szkolnej ulice przejezdne, ale drogi i parkingi (niestety chodniki miejscami również) osiedlowe pozostawiają dużo do życzenia. Kierowcy wolą pół godziny kręcić kołami w miejscu i rzucać mięsem na wszystkie służby miejskie i spółdzielniane niż wyjąć łopatę i 10 minut poszuflować. Żeby spokojnie zaparkować samochód przez trzy dni odśnieżyłem pięć stanowisk bo przecież lepiej, żeby to frajer sąsiad machał łopatą niż samemu iść chwilę pomachać. (Łopata kosztowała mnie 9 zł w Castoramie). A poza tym patrząc na nagromadzony miejscami śnieg chyba powinny służby miejskie zacząć go wywozić. Ten sam problem zauważyłem wczoraj w Rumi jadąc bocznymi wąskimi uliczkami - większość właścicieli domków stanęła na wysokości zadania i ładnie oczyściła chodniki wzdłuż posesji, ale właściwie już nie mają gdzie tego śniegu przerzucać.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Wywóz sniegu to by sporo kosztowało .Napewno Redy na to nie stać.Gdynia mimo ze zbiera za parkowanie tez tego nie robi.Narazie to by była syzyfowa praca.
Wojtek
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Trzeba wziąć łopatę i odśnieżyć. Wiele osób tak robi. Ale problem jest przede wszystkim na osiedlu semeko. Samochody są poparkowane na zakazach i odśnieżarki nie mogą przejechać.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

jeśli na zakazachto taka odśnieżarka mogłaby ich tam nieźle porysować he he.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Nie rozumiem wzburzenia twoich sąsiadów. Przecież dróg osiedlowych tych wewnętrznych miasto nie odśnieża, ewentualnie powinni to robic pracownicy spółdzielni, ale sam powiedziałeś ak to wygląda i sami powinniśmy dbać też trochę o swoje gniazda i miejsca parkingowe. A u nas panuje taki zwyczaj , że wszystko nam się należy i to za darmo.

A tak przy okazji to ja też niepamiętam w Redzie aż takichśniegów.. O mrozie to już nie mówię :)
Ostatnio zmieniony |30 Sty 2010|, o 12:38 przez Dorma, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Wojtek pisze:Trzeba wziąć łopatę i odśnieżyć. Wiele osób tak robi. Ale problem jest przede wszystkim na osiedlu semeko. Samochody są poparkowane na zakazach i odśnieżarki nie mogą przejechać.
Nie liczcie na odśnieżarkę tylko łopata w dłoń i do dzieła. Nie liczci na to, ze przy takich opadach uda się wszystko odśnieżyć i to w tym samym czasie. Śłużby też się nie rozdwoją
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Konkretnie na Poniatowskiego i ulicach równoległych jest moim zdaniem słabo. Pług jeździ, ale ma ten spychacz bardzo wysoko ustawiony w tym roku przynajmniej i ledwo zdejmuje górną warstwę śniegu, a jakieś 5-10 cm i tam zostaje na ulicy, wymieszane z piachem tworzą superbłoto. Do tego płóg codziennie spycha śnieg na tą samą stronę ulicy (konkretnie na moją) zawalając bramy. W poprzednich latach było to jakoś sprawiedliwiej zrobione, bo raz my, a raz sąsiedzi po drugiej stronie musieli odśnieżac. W tym roku jest nienajlepiej.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Jeśli by opuscił niżej pług to zniszczył by tam drogi .Napewno lepiej by w tej pogodzie na takich ulicach nie sypać piachu z solą bo to robi ten bałagan.Na wąskich ulicach lepszy byłby pług na ciągniku.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Ta znam ten ból... Ostatnio sam machałem łopatą żebym mógł sobie ładnie zaparkować... potem wyjechaęłm na chwilę to sąsiad przestawił samochód ze swojego nieodśnieżonego miejsca na moje odśnieżone toć myślałem, że mnie szlag trafi, aczkolwiek dzisiaj sam odśnieżał sobie miejsce;)
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Taka sytuacja jest wszędzie. A co do Redy to nie jest u nas najgorzej. Na Morenie w Gdańsku jest znacznie gorzej.
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

No słyszałem opinię, że Reda jest jednym z najlepiej odśnieżonych miejsc w okolicy. Przynajmniej jeśli chodzi o główną drogę.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

W czwartek jechałem do Morąga. Po zjechaniu z krajowej 7 była tragedia. Odcinek 30 km jechaliśmy ponad godzinę. Droga była wogóle nieodśnieżona. Jedynym wyznacznikiem drogi były drzewa.
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

hehe to jednak się do czegoś przydają drzewa przy drodze;)
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1796 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

hehe, no jeżeli porównywać Redę do Wejherowa, to myślę, że jest u nas odrobinę lepiej z tymi drogami. Szczególnie przez główniejsze ulice Wejherowa.
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Dzięki dużym opadom śniegu wyrównały się dziury na 12-Marca. Powiedziałabym, że u nas jest świetnie. Nie radzę jednak jechać przez las z 12-Marca przez mostek na Rzeczną. Droga należy do lasów państwowych i w ogóle nie jest odśnieżana. Na wierzchu 30 cm zmielonej brei, pod spodem lity lód. Widziałam samochody, które utknęły.
ODPOWIEDZ