Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Śnieg na ulicach Redy

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Huherko jechałem we czwartek i i główna droga pięknie. Mogliby się zając dojazdem do szpitala, bo to raczej ważna trasa.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1796 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Pienio, no właśnie główna droga jest ok, ale spróbuj wjechać do centrum Wejherowa tam już jest gorzej
Anika1708
Częsty Bywalec
342 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Dorma pisze:Nie rozumiem wzburzenia twoich sąsiadów. Przecież dróg osiedlowych tych wewnętrznych miasto nie odśnieża, ewentualnie powinni to robic pracownicy spółdzielni, ale sam powiedziałeś ak to wygląda i sami powinniśmy dbać też trochę o swoje gniazda i miejsca parkingowe. A u nas panuje taki zwyczaj , że wszystko nam się należy i to za darmo.
Niby tak, ale skoro płacę podatki oraz fundusze eskploatacyjne, itp. to chyba mam prawo wymagać, abym miała odśnieżone przynajmniej ulice między blokami? Nie wyobrażam sobie sytuacji, kiedy biorę łopatę i odśnieżam śnieg na trasie osiedlowej, po której poruszam się samochodem.. Co do miejsc parkingowych, to u nas na Semeko była możliwość ich odśnieżenia - gdy nasypało śniegu po kolana i aut nie było, wystarczyło takim małym pługiem zepchnąć śnieg na łąki i byłoby super. A tak kierowcy musieli radzić sobie sami np. plastikową szufelką czy jakąś miotłą wytagraną z domu, bo przecież nikt z nas nie trzyma w mieszkaniu łopaty śniegowej ot tak - po prostu..
Anika
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Podatki płacą wszyscy.Ci w blokach i ci w domkach jednorodznnych.Nie ządajcie zeby miasto odsniezało zeby mozna postawić samochód
RJA
Początkujący
14 postów
Początkujący
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Ja chciałbym pochwalić nasze służby oczyszczania miasta. Mieszkam w rejonie ul. 12 Marca i codziennie ok. 6 rano przejeżdża moją ulicą pługopiaskarka, a 5min pomachania łopatą aby odgarnąć śnieg z pod bramy wyjdzie nam wszystkim na zdrowie. Porównując nasze miasto z okolicznymi to pozmiom odsnieżania jest bardzo wysoki, przynajmniej na trasie 12 Marca - Pucka - Rumia, którą codziennie rano pokonuję.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

kowalski pisze:Podatki płacą wszyscy.Ci w blokach i ci w domkach jednorodznnych.Nie ządajcie zeby miasto odsniezało zeby mozna postawić samochód
Zgadzam się. W domkach też płacą podatki a nikt im przed bramą i na chodniku nie odśnieży
Awatar użytkownika
WICTOR
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Dorma pisze:
kowalski pisze:Podatki płacą wszyscy.Ci w blokach i ci w domkach jednorodznnych.Nie ządajcie zeby miasto odsniezało zeby mozna postawić samochód
Zgadzam się. W domkach też płacą podatki a nikt im przed bramą i na chodniku nie odśnieży
Ja przepraszam ale na mojej ulicy odsnieża chodnik pług :) full serwis ale wjazd trzeba samemu dla zdrowia .
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Fakt wszystkim znany - zarówno w Redzie jak i w W-wie, wszędzie właściciel posesji ma obowiązek odśnieżania chodnika na wysokości swojej posesji. U nas i tak b. dużo chodników odśnieżanych jest przez miasto. Co do ulic osiedlowych - nie należą one do miasta więc kwestia utrzymania należy do spółdzielni. Różnicę można zauważyć np. na niektórych uliczkach osiedlowych należących do SM Reda. Co do machania łopatą dla zdrowia - popieram, zgadzam się, sytuacja tego roczku zmusiła do bardziej intensywnego machania na skutek czego czuję wyraźną poprawę kondycji ;) Już myślę nad wykorzystaniem tego i zaangażowaniem sie w jakieś sportowe zajęcia cykliczne - oto co może zdziałać mocniejsza zima :)
Awatar użytkownika
Jeżyk
Znam to forum
90 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Dziś zauważyłem że na łąkowej po osiedlowych ulicach jeździła koparka z pługiem z przodu i odgarniała śnieg niestety wszystko na stojące obok samochody więc współczuję tym co będą mieli problemy z wyjazdem.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

No to niestety często jest nieprzemyślane podobnie robią na Wojciecha na częśći jednokierunkowej... zamiast ten śnieg zrzucic na tą strone gdzie nie ma parkingu to rozkladają go równomiernie, co ja sie rano muszę namęczyć żeby wyjechać...
Aczkolwiek no dla zdrowotności czasem trzeba pomachać łopatą i jakoś to jest, bo stwierdzam, że my Polacy mamy taką wrodzoną zdolność - jesteśmy malkontentami. Heh;)
Jeszcze apropo śniegu dzisiaj będąc w Gdańsku spadło tam chyba mniej śniegu... A ulice nie które pozostawiają wiele do życzenia! Także Reda ma wielkiego plusa za stan dróg w czasie zimy:)!
Canibal
Ja tu zaglądam
23 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Artur pisze: Jeszcze apropo śniegu dzisiaj będąc w Gdańsku spadło tam chyba mniej śniegu... A ulice nie które pozostawiają wiele do życzenia! Także Reda ma wielkiego plusa za stan dróg w czasie zimy:)!
Tylko ze Gdańsk jest znacznie większy od Redy i pługi mają wiecej pracy .Więc trudno sie dziwic ze wiekszosc ulic w gdańsku byly jeszcze od sniegu .Poza ty będąc w redzie ulice wygladaly podobnie do gdańska wiec nie ma tragedi.Jedynie slowackiego od ronda w góre mało odsniezona ale gdy jechalem to odsniezali je akurat ;) wiec nie ma co narzekac .
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Dorma pisze:
kowalski pisze:Podatki płacą wszyscy.Ci w blokach i ci w domkach jednorodznnych.Nie ządajcie zeby miasto odsniezało zeby mozna postawić samochód
Zgadzam się. W domkach też płacą podatki a nikt im przed bramą i na chodniku nie odśnieży
ale Ty opłacasz też rachunki w spółdzielni, oni odśnieża także wejscie do klatki i okoliczne chodniki.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Raczej tylko to a uważam że za to co płacimy cały rok mogliby w taka zimę ( taka ostrą od kilkunastu lat) cos więcej odśniezyć. Od spółdzielni to blok ma od kiedy stoi ( czyli ponad 20 lat)gdzie jeszcze tam nie mieszkałam: ocieplenie bloku ( w końcu ale i tak tylko boki, gdzie inne ocieplane sa całe), wymienione okna na klatce, raz pomalowane lamperie zreszta okropnie i raz zmieniony domofon. Wydaje mi się że przez 20 lat chyba trochę więcej kasy od nas zebrali.
Więc odśnieżania się nie spodziewałam mówiąc szczerze.
Reage
Znam to forum
111 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

A to juz odrebny temat:/-do dzis u mnie w klatce nic nie zrobiono,a pienazkii sie zbieraja na rzecz spoldzielni...po 3 latach korzystania z uslug sprzataczki w koncu zniknely pajeczyny:)
chyba jest jeden traktorek ze spoldzielni,ktory odsnieza jak moze,ale odsnieza
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

A mi dziś odśnieżyli parking pod blokiem i jestem cały szczęśliwy;D
ODPOWIEDZ