Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Groby skrzynkowe

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Czytając wikipedie a dokładniej temat o Redzie , cały czas się zastanawiam gdzie znajdują się te groby . Jest o tym tylko wzmianka ale nic szczegółowego o tym nie ma . Może wiecie coś więcej na ten temat ? Macie może jakieś zdjęcia ?:)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Są to chyba teren za ogródkami działkowymi, koło Dendronu.
teri
Ja tu zaglądam
15 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Dawny zespół produkcyjny to młyn , dwa sichlerze i domy mieszkalne mieszczace sie przy ul. Puckiej i właśnie tam niedaleko stwierdzono istnienie cmentarzyska grobów skrzynkowych.
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Dokładne informacje o wykopaliskach w Redzie znajdują się w książce "Historia Redy" na stronie 30 i dalszych. Mowa jest tam m.in. o grobach skrzynkowych wykopanych w okolicach stacji kolejowej, dawnej cegielni oraz ulicy Gniewowskiej.
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Z wykopalisk można by jakąś wystawę zorganizować, nie wiedziałem iż tyle badań archeologicznych tu się toczyło.

Dawny komisariat mógłby służyć za siedzibę takiego miejskiego muzeum.
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

dzięki za odpowiedzi ;)
Awatar użytkownika
greylin
Bywalec
223 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Alfista pisze:Z wykopalisk można by jakąś wystawę zorganizować, nie wiedziałem iż tyle badań archeologicznych tu się toczyło.

Dawny komisariat mógłby służyć za siedzibę takiego miejskiego muzeum.
Na osiedlu Przy Młynie stoją takie gablotki z opisem i ilustracjami. Ale jacyś idioci poobklejali je ogłoszeniami :evil: :x
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

greylin pisze:
Alfista pisze:Z wykopalisk można by jakąś wystawę zorganizować, nie wiedziałem iż tyle badań archeologicznych tu się toczyło.

Dawny komisariat mógłby służyć za siedzibę takiego miejskiego muzeum.
Na osiedlu Przy Młynie stoją takie gablotki z opisem i ilustracjami. Ale jacyś idioci poobklejali je ogłoszeniami :evil: :x
Tak widziałem, eksponują makietę grodziska.
Pozdrawiam Ziomali
ODPOWIEDZ