Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Dojazd do Gdańska do pracy-czy bardzo uciążliwy????

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
ikabg
Nowy/a na forum
5 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Zastanawiamy się nad kupnem mieszkania w Redzie, niepokoi mnie jednak fakt dojazdów.. Ile jedzie się do Gdańska, kolejką, ile samochodem? Czy jest to bardzo uciążliwe na co dzień?? Będę wdzięczna za opinie!
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Kolejką około godziny do Gdańska Głównego. Czy jest uciążliwe... hmmm. Da się przyzwyczaić.
ikabg
Nowy/a na forum
5 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Około-czyli mniej niż godzinę, czy ponad godzinę?:)
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1799 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Jeżeli dasz radę jechać pociągiem SKM Sprinter, to do Gdańska Głównego dostajesz się w 45 minut. (a bilet taki sam jak na zwykłe SKM)

Samochodem może być gorzej, bo wiadomo trzeba się najpierw do Gdyni dostać, a tam może być różnie z natężeniem ruchu itd. Osobiście polecałbym Sprintera SKM (6:01, 6:42, 8:12)
ikabg pisze:Około-czyli mniej niż godzinę, czy ponad godzinę?:)
Zwykły pociąg do Gdańska Głównego jedzie 58 minut, czyli mniej niż godzina :P
joyavenue

14 lat temu

Do Gdańska Głównego 58min, jeśli SPRINTER to lekko ponad 40min. Da się przyzwyczaić, ogólnie to widzę, że tak dojeżdża dużo ludzi albo na uczelnie albo właśnie do pracy. Samochodem to chyba wychodzi tyle samo albo i dłużej jak w godzinach szczytu. Np wczoraj wieczorem z Przymorza do Redy jechałam Obwodnicą 40min, ruch niezbyt wielki, prędkość dostosowana do ruchu.
ikabg
Nowy/a na forum
5 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Duży tłok w kolejkach??
joyavenue

14 lat temu

Zależy jak się trafi, ogólnie to zawsze mamy większe szanse wsiąść lub usiąść niż Ci co ruszają z Rumi czy dalej :P. Do około 9 jeździ dużo ludzi, potem od ok 15 wszyscy wracają. Nie przypominam sobie jednak, żebym przez cała trasę stała, najpóźniej to się siada w Chyloni, chyba że coś nawaliło to Gdynia Główna :)
Awatar użytkownika
greylin
Bywalec
223 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Huherko pisze:Samochodem może być gorzej, bo wiadomo trzeba się najpierw do Gdyni dostać, a tam może być różnie z natężeniem ruchu itd.
Jeśli obwodnicą się jedzie, to może być krócej niż kolejką - nie trzeba przez Gdynię jechać :P Chyba że trafi się na korek już w Gdańsku, na którejś z dojazdowych do obwodnicy - a w godzinach szczytu zdarza się, że zjazd z obwodnicy trwa od 30 do 120 minut :P
ikabg
Nowy/a na forum
5 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Ależ tutaj aktywnych forumowiczów! :) :) Spodziewałam się, że odpowiedź za jakieś dwa dni dostanę, a tu w ciągu godziny aż tyle! Super :)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

ikabg pisze:Duży tłok w kolejkach??
Duży tłok. Szczególnie rano jak się jedzie z redy i wieczorem jak się do niej wraca. w Redzie i w rumi wsiada rano i wysiada wieczorem bardzo duzo ludzi, bo czesto pracuja w trójmiescie( albo ucza się). Reda to taka "sypialnia", choc staramy sie by ta opinia się zmieniła
Awatar użytkownika
magdaeska
Bywalec
212 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

W przypadku Redy kolejka jest bezkonkurencyjna. Niestety.
Czasami mam wrażenie, że dla tych panów z SKM jesteśmy zwykłym bydłem, które po prostu trzeba upchnąć na jak najmniejszej powierzchni. Sama osobiście uczestniczyłam w pobijaniu rekordu pt: Z ilu kolejek ludzi upchniemydo jednej kolejki? No i udało się trzy zmieścić w jednej. Do Wejherowa a upychali w Chylonii. No ale i tak wolę jazdę kolejką niż jazdę samochodem w godzinach szczytu - ostatnio z Gdyni do Rumii jechałam tak, że nie udało mi się wrzucić trójki - bo droga w tę stronę raczej z górki, więc głównie się toczyłam na luzie w dłuuuuuuuuuugim ogonku.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1799 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

joyavenue pisze:Samochodem to chyba wychodzi tyle samo albo i dłużej jak w godzinach szczytu. Np wczoraj wieczorem z Przymorza do Redy jechałam Obwodnicą 40min, ruch niezbyt wielki, prędkość dostosowana do ruchu.
No to właśnie jeszcze zależy gdzie, jadąc takim dość szybkim tempem (bez korku) do początku obwodnicy dojedziesz w 15 min, do zjazdu na wysokości Wrzeszcza lub na ul. Kartuską też ok 30 minut schodzi, a Kartuska i Słowackiego z rana to są na tyle zapchane że znowu szybciej niż w 20 minut ich nie przejedziemy :P
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
dexrafi
Znam to forum
86 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Mi dojazd z z Długiej pod lotnisko zajmuje 40 minut samochodem w sezonie miałem 2 razy problem gdy były wypadki i wracałem 1,5h
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

ikabg pisze:Duży tłok w kolejkach??
poza pociągami w godzinach 6.00 i .7.00 to nigdy nie mam problemu z zajęciem miejsca siedzącego i poczytania książki w drodze do Gdańska własnie:) i tych miejsc wcale nie zabieram starszym paniom, po prostu jest ich sporo
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Zerwana trakcja SKM w Redzie w stronę Gdyni. Kolejki w stronę Gdyni kursują z dużymi opóźnieniami.


Aktualizacja: ok. godz. 9 przywrócono ruch na trasie SKM

Do awarii doszło przed godz. 7 w Redzie, tuż przed komunikacyjnym szczytem. Dziesiątki osób stoją na peronach, nieliczne jeżdżące kolejki SKM są przepełnione.

Reda jest w ostatnich dniach pechowym miejscem dla kolejarzy. W sobotę okradziono tam jeden z wagonów towarowych. To także na krótki czas utrudniło ruch pociągów, bo na miejsce musiała przyjechać Policja, Straż Graniczna i Straż Ochrony Kolei.

Na razie nie wiadomo kiedy uda się całkowicie usunąć awarię. - Mamy nadzieję, że do godz. 9 ruch zostanie przywrócony. Na razie pomiędzy Gdynią Główną, a Wejherowem kolejki jeżdżą nieregularnie - mówi Marcin Głuszek, rzecznik SKM.

O naprawieniu awarii na pewno poinformujemy.

źródło: trojmiasto.pl

tłumy były niemiłosierne :) a paliwo kosztuje... ech:)
ODPOWIEDZ