Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Niebezpieczne skrzyżowanie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
aniolekd77
Nowy/a na forum
10 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Witam,
Chciałabym dowiedziec się jakie są możliwości żeby lepiej zabezpieczyć skrzyżowanie na Łąkowej, tak aby przechodni w tym idące do szkoły dzieci mogły byc bardziej bezpieczne. Jak widac plakat czy ograniczenie prędkości nie sprawdzają się w przypadku niektórych kierowców, jednak są wypadki- jak chocby ten z poniedziałku. Około 1,5 roku temu jakiś szaleniec potrącił dwie dziewczynki idące do szkoły.I co ? Nic. Z jednej strony wejście na jezdnię jest słabo widoczne przez parking no i z drugiej od niedawna też. Moim zdaniem lepiej nie czekać . Kto ma pomysł - kogo poruszyć tą sprawą? Tam potrzebna jest sygnalizacja, próg może albo radarek. Taka inwestycja jest konieczna!
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

z reguły jestem przeciwnikiem tworzenia rond, ale w tym miejscu... byłoby chyba niezłym pomysłem
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

o którym skrzyżowaniu mowa, o tym między Neonetem, a Admirałem? Ja tam zbyt często nie bywam, ale jakoś specjalnie nie zauważyłem żeby tam aż tak niebezpiecznie było, może lepiej, żeby na tym następnym przejściu (z wysepką) zrobić lekkie podwyższenie na przejściu, coby kierowcy musieli dohamowywać przed tym przejściem choć delikatnie (byłoby taniej i szybciej)
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

no ostatnio na tym skrzyżowaniu miedzy neonetem był wypadek
Awatar użytkownika
gizboy
Bywalec
274 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

A ja się tak zastanawiam, czy potrzebna jest droga koło szkoły podstawowej (tej koło kościoła) przy Młynie. Jest tam bardzo niebezpiecznie, zakręt (90 stopni) zza którego dosłownie nic nie widać, ani samochodów, a ni pieszych, którzy niestety chodzą po ulicy. Może warto pomyśleć o usunięciu tego przejazdu - ruch tam jest duży, a nie każdy kierowca zdejmuję nogę z gazu, nie mówiąc już o ścinaniu zakrętów.
joyavenue

14 lat temu

Na tej Łąkowej to słabo trochę faktycznie, gnają niektórzy ile wlezie, dzieci (czasem i dorośli) z racji swojego wzrostu często nie widzą czy coś jedzie, bo zasłania im sznur samochodów na parkingach. Gdyby samochody były stawiane równolegle do jezdni sytuacja miałaby się inaczej, niestety postawiono na ilość a nie bezpieczeństwo (Z drugiej strony mało jest miejsc parkingowych dla mieszkańców tamtych bloków).
Rondo byłoby fajnym rozwiązaniem, jednak wydaje mi się mało prawdopodobne, gdyż łączyłoby się z likwidacją części parkingów i poszerzeniem wlotów, zrobieniem azyli dla pieszych, a dodatkowo, ta ulica co przecina Łąkową, od strony rzeczki jest prawdopodobnie za krótka, aby można było ją podpasować pod rondo. Wg mnie sensowne rozwiązanie to skrzyżowanie na podwyższeniu, tak jak np. w Sopocie przy kortach tenisowych. Sygnalizacja świetlna jak dla mnie wątpliwa, bo i tak piesi będą śmigać na czerwonym lub przechodzić nie na przejściu jak to ma miejsce.
Co do budowy ronda tam to w naszym mieście są skrzyżowania o przesuniętych wlotach, jednak na znakach drogowych widnieją jako te standardowe, tak więc chyba wszystko możliwe. A tak w ogóle, to w powiecie wejherowskim zamiast coraz bezpieczniej, jest coraz więcej wypadków :/.
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Jeśli będą chcieli zrobić rondo na łąkowej to będą musieli wywalić kiosk :P
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

ale faktem jest, podwyższenie skrzyżowania... też nie byłoby głupie.. nie byłaby to inwestycja na miarę budowy ronda, a równie bardzo zmuszałaby do puszczenia nogi z gazu.

a droga przy 2 SP, to też jakieś kuriozum... ja jako pieszy nie lubię tam chodzić... , bo czesto i gęsto szpanują tam młodsi i starsi...
drogi nie zamkną, bo na pewno jest potrzebna, ale jakby tak ustawić próg spowalniający przed skrzyżowaniem, od storny mickiewicza bardziej... to już nikt bym tam nie zasuwał....

ps. sam jestem wrogiem takich progów, ale co zrobić... taki naród, tacy kierowcy
icc2009
Bywalec
203 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Co do bezpieczeństwa na drogach naszego miasta, to na ul. Gniewowskiej (za torami) jest przejście dla pieszych i wszystko było by OK. gdyby nie fakt, że obok przejścia tuż przy przejściu rośnie olbrzymie drzewo i dzieciaki idące, do 6 aby upewnić się czy można przejść muszą wejść na ulicę.
joyavenue

14 lat temu

Ulica Jana Brzechwy przy SP2 powinna być jednokierunkowa, bo pas ruchu projektuje się z reguły na 3,5m szerokości, a nie mam pewności aby ta droga miała 7m... dodatkowo ten skręt o 90 stopni, gdzie 2 samochody się nie zmieszczą i jeszcze wyjazd z miejsc parkingowych :/. Chyba, że ta droga uznana jest jako dojazdowa, wtedy nawet i 2m na pas starczą :/. Dalej jest skrzyżowanie tej ulicy z prostą idącą do osiedla Semeko (nie pamiętam nazwy ulicy) na którym jest wymuszane pierwszeństwo i stoją samochody ludzi robiących zakupy (o zgrozo, nawet policja się tym nie zainteresuje).
Co do SP6, tam chyba przed przejściem jest ten zakręt o ile się nie mylę :/. A co do tego drzewa, to chyba wiele lat musi minąć aby je wycięli/przycięli, bo pewnie jakiś zabytek przyrody albo coś pod ochroną :(.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

3,5 to wymóg na drogę ekspresową. Na osiedlową nie muszą wytyczać tak dużo.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Ogólnie ten cały teren w okolicach skrzyżowania ulic Mickiewicza, Wojciecha, Brzechwy, tej drogi przy SP2 jest nieciekawy, drogi są wąskie, często jeszcze stojące samochody ograniczają widoczność, skrzyżowania są jakoś tak zaprojektowane, że przy skręcaniu w prawo to albo się wylatuje na pas przeciwny albo się zahaczy krawężnik. Nie lubię się wybierać autem w tamte rejony.

A co do drzewa na ul. Gniewowskiej, to tam nie tyle to drzewo co ten zakręt, kierowcy po zjechaniu z progu zwalniającego przy sp6 często od razu dają gaz do dechy i już z pełną prędkością wylatują zza tego zakrętu ...
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Szczerze mówiąc, jak kładli kostkę przy SP2 - sądziłem ze będzie tam droga jednokierunkowa w kierunku ul. Wojciecha - choćby dlatego, że równolegle prowadzi właśnie jednokierunkowa od Wojciecha w kierunku os. Przy Młynie... Dwukierunkowa w tym miejscu po prostu nie jest potrzebna...
długi
Znam to forum
146 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Zrobienie tam drogi jednokierunkowej to bardzo pomysł !!! Kilka razy sam doświadczyłem jak co niektórych kierowców wyrzycało na zakręcie i do nieszczęścia niewiele brakowało. Ale jak to się mówi "mądry Polak po szkodzie" - do czasu. Ruch tam nie jest mały bo dużo rodziców przyjeżdża po dzieci. I jeszcze co niektórzy tam takie manewry robią że ręce opadają.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Popieram propozycję ronda ponieważ to to w 100% uniemożliwi szarżowanie samochodami z prędkością 60-80km/h.
Wysepki nie spełniają swojego celu bo u nas kierowcy szarżują między nimi ponieważ mają gdzieś bezpieczeństwo mieszkańców a mogą jechać na wprost bez żadnej szykany architektonicznej.
Artur
ODPOWIEDZ