Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Segregacja śmieci w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
alanis
Forumowicz
75 postów
Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Czy ktos z Was może orientuje się, dlaczego od kilku miesięcy nie ma pojemników na szkło i plastik przy smietniku z tyłu biblioteki miejskiej?? Dzwoniłam juz w tej sprawie kilka tygodni temu do biura Doliny rzeki Redy i Chylonki no i do Agory, która zajmuje się pojemnikami, ale niczego się nie dowiedziałam. Teoretycznie mieli cos załatwiać, ale coś czuje że jak nie zadzwonie jeszcze z 5 razy, to nic z tego nie bedzie... Macie może podobne kłopoty na innych osiedlach Redy? Wiadomo dlaczego? Ja już się przyzwyczaiłam, że segreguje smieci, a obecnie muszę te moje posegregowane odpady wrzucać w osobnych workach do jednego smietnika, który zresztą jest wiecznie przepełniony... A może wiecie, kto formalnie za to odpowiada?
Marcin
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Dolączam się do pytania...

Jeżeli nie ma pojemników na osiedlach - to się pytam - czy jest możliwość wywożenia posegregowanych śmieci? Czy jakaś firma w okolicy zajmuje się recyclingiem ?
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

oo tak Eko Dolina w łężycach, a pzoa tym.... makulature mozna sprzedac w skupie za urzedem, pewnie za grosze...., ale zawsze to pozytek dla nas, dla kupujacego i tego kto ją przerobi... no i dla srodowiska.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

A wiecie gdzie dokładnie jest skup makulatury w Redzie? Zebrała mi się spora kupka i chciałbym się tego pozbyć.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

służę pomocą. o ile się nie mylę to tam gdzie i skup złomu... tuż za urzędem miasta.... ul. spoldzielcza czy jakos tak....:) w kazdym badz razie głowy nie dam, ale myślę, że tam tez biorą makulaturę... na 99%:)
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

W skupie złomu niestety nic nie wiedzą na temat zbiórki makulatury. Zrobiłem rundkę dookoła w deszczu, ale nic nie znalazłem.
Ostatecznie, papierki znalazły się w kontenerze na makulaturę. Może trafią tam, gdzie trzeba...
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

to na pewno takowy skup jest tuz obok dworca w rumi, ale co do redy to tak czytalem kiedys, ze skupuja zlom i makulature.

przykro mi, ze musiales tak jezdzic
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Spoko, daleko nie mam :) A kontener mam pod nosem. Ale jako, że sprzątając strych uzbierała się większa sterta to pomyślałem, że może zawiozę to osobiście.

Myślę, że informacje na temat punktów skupu surowców wtórych w Redzie powinny znajdować się na stronach Urzędu Miasta. Tymczasem nie ma tam za wiele na temat ochrony środowiska. W zakładce "ważne adresy" są tylko apteki. Jest strona Ekodoliny, ale nie ma na niej żadnych praktycznych dla przeciętnego mieszkańca informacji.
Reage

17 lat temu

Hmm, odnośnie pojemników, pracuje w Gdyni, i współpracuję z Doliną Redy...., otóż, oni musza dopłacac za przewozy dowozy tych pojemników, bo miasto niechętnie dopłaca... mogę się teraz mylić,ale chyba o to chodzi.
Wszędzie brak pieniędzy.
Fishu
Początkujący
12 postów
Początkujący
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

tja brak... wszedzie brak... niech se wydrukuja :P
kopapika
Ja tu zaglądam
16 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Czy ktoś mógłby mi wyjaścić -dlaczego w Redzie nie prowadzi się segregacji śmieci? Nie ma nigdzie ogólnodostępnych kubłów, gdzie można byłoby wyrzucić np. szkło, plastik. Jak jade do rodziny np. Kartuzy, stoją (ogólnodostępne, nie osiedlowe) kosze na plastiki i kubły na szkło, po drodze Żukowo to samo stoją kubełki ABC. Dlaczego w innych miastach jest cos takiego , a u nas nie?
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

rozumiem, że nie mówisz o śmietnikach, które wystawiają i opłacają spółdzielnie... jak SM Słoneczna, która teraz zmieniła umowę, zrywając z Agorą a rozpoczynając nową z Saniporem. Mamy teraz świetne kubełki na makulature, szkło, plastik, jest czyściej i ogólnie... widać, że ludzie segregują (choć nieumiejętnie - wrzucając całe kartony) bo śmietniki szybko się wypełniają po brzegi
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

U mnie jest segregacja śmieci, mamy oddzielny pojemnik na szkło i plastik. To jest kwestia jedynie dogadania się z firmą wywożącą śmieci.
Awatar użytkownika
bieniek2910
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Na Ciechocinie jest segregacja chyba od 2 lat nie wiem czy wszyscy ale np. Topolowa dostaje worki na plastik szkło i makulaturę.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Jest segregacja, od kiedy mieszkam w Redzie (4 lata) segreguję odpady do osobnych worków na szkło, plastik i makulaturę. Mnie akurat obsługuje PUK Rumia, śmieci sortowane są zabierane raz w miesiącu, nowe czyste worki zawsze dostaję po oddaniu pełnych.
ODPOWIEDZ