Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Korki, korki, korki

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Dokładnie 2 godziny (!!!) wracałem dziś po południu z Orłowa do Redy !!! Nie ma jeszcze sezonu a Gdynia zakorkowana na każdym wylocie. Korek do nas ciągnął się od domu towarowego Chylonia do wiaduktu w Rumi, gdzie pewna prześwietna firma drogowa z Gdyni zablokowała po pasie wiaduktu i oczywiście po południu nie było tam już ani jednego pracownika, za to kierowcy - owszem. Stali w korku i klęli na czym świat stoi. Nie ma żadnej koordynacji robót przez co miasta są zablokowane w różnych punktach.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

A widziałem, widziałem koreczek ... akurat dziękowałem Bogu, że jechałem w drugą stronę, chociaż też jakoś najciekawiej nie było. Wg mnie takie remonty na ulicach na prawdę przelotowych powinny się odbywać w nocy, a nie że kilka panów w kombinezonach przyjdzie, zamknie pół ulicy pokręci się, cośtam rozkopie i pójdzie. Na zachodzie takie remonty robi się przez jedną noc ...


PS w takiej sytuacji najlepsze są SKM i PKP :D jak zwykle przyjazd do Redy zajął mi pewnie z 4 razy krócej :)
icc2009
Bywalec
203 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Jak widać tradycją się stało remontowanie pomorskich ulic na początku sezonu. Drogowcy w Rumi mają pracować do 07.Lipca –o ile się wyrobią , bo jak sami zauważyliście pracują gdzieś między godzinami 08:oo a 14:30 . Tym czasem „Leśna-Cegielniana” i „Kosynierów-Obwodowa” nadal na papierze.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Beznadzieja. W ogóle bez przemyślenia. Możnaby robić po jednym pasie i w godzinach szczytu udostępniać dwa pasy w stronę, w którą w danej chwili jest większy ruch.

Na obwodnicy w Karczemkach potrafili tak zająć dwa pasy, by nadal zostawić po dwa pasy w każdą stronę. Wystarczy chcieć i postawić określone warunki przy zlecaniu robót. Ale najpierw urzędnik powinien posiadać określone kompetencje, a przynajmniej wyobraźnię.
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

a z drugiej strony - kompletny brak informacji - w przypadku wspomnianych Karczemek - od trzech tygodni opowiadali że bedzie reorganizacja ruchu a tu po prostu zamykają drogę, pracując do godziny 14 czy 15!!! to jakaś totalna amatorszczyzna... ale że co - będą tam dziobać przez 2 tygodnie???
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Zamknięcie drogi Pierwoszyno -Mrzezino powoduje ze 6 jezdzi więcej samochodów.
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

http://www.gddkia.gov.pl/article/serwis ... /index.php - tu piszą, że utrudnienia do 30 czerwca...
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

jak by pracowali na 3 zmiany to by to zrobili w dwa dni! jedno szczęście że nie musze jeździć w tym kierunku nigdzie;)
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Pracuję w Tricity. Od poniedziałku jeżdżę do pracy rowerem. Mam tylko nadzieję, że pogoda dopisze do zakończenia remontu. Wczoraj kolega z pracy wracał samochodem do Redy prawie dwie godziny. Pomimo, że wyjechał wcześniej to jadąc rowerem minąłem go na trasie. W domu byłem wcześniej od niego, pomimo, że w Rumi zrobiłem przystanek w McDonalds.
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Najgorsze w tym wszystkim przeciez nie jest to, że remontuja drogi i przez to są korki - najgorsze jest to - że robią to po raz trzeci w tym samym miejscu w ciągu kllku lat! To, że te 4, czy 5 kilometrów przez tydzień pokonujemy w 40 minut, to też nie byłby problem gdyby nie to, ze robimy to juz przynajmniej 3 raz... I co jeszcze wkurza ? Wkurza brak alternatywy, bo Hutnicza - Dabrowskiego (Kosynierów) zapchane codziennie, nawet jak nic nie robią, Cegielniana - Leśna nie do przejechania, połączenie Kosynierów - Obwodowa też jakby cały czas w planach i chyba sie nie doczekamy decyzji o budowie a o Obwodnicy Północnej, która by pewnie potok z 40-50 procent aut zjeżdżających z OT skierowała z ominieciem Morskiej i Grunwaldzkiej a pewnie tez i Gdańskiej w Redzie - teraz już kompletnie nic się nie mówi...
Agamtb

13 lat temu

Wczoraj o 16.00 musiałam wracać z Gdyni do Redy samochodem, wybrałam Hutniczą. Ehhhh 2 godz. wracałam...
HAns
Znam to forum
117 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

no ja wczoraj 1,5 godziny odcinek estakada-hutnicza -rondo hutnicza neste w rumii, masakra jakas, na hutniczej kilka zmian swiatel i nikt nie jedzie.. masakra bedzie w piatek lub weekend jak sie wakacje zaczna, bo jeszcze nie zrobili drogi na mrzezino, bo chodziaz miejscowi tamtedy jezdzili. teraz rumia, reda i hutnicza bedzie stala chyba po kilka godzin....
pozdr
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Czemu mnie to nie dziwi ? szczególnie w Rumi. No ale tak na poważnie to jest brak szacunku dla ludzi, dla kierowców
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Brak szacunku, wręcz pogarda urzędnika dla obywatela. To znaczy, że nasza demokracja jest jeszcze w powijakach.
Do tego, łagodnie rzecz ujmując typowy "brak roztropności" - jednoczesne zablokowanie wszystkich wylotów.
A na dodatek - sorry, ale muszę, kierowcy, którzy nie potrafią jeżdzić w mieście. Po pierwsze - ruszanie ze świateł - brak umiejętności, lub też szacunku dla siebie nawzajem. W efekcie aut przejeżdża dużo mniej niż by mogło.
Po drugie - wjeżdżanie na zakładkę przy zwężeniu. To naprawdę przyspiesza przejazd. Tymczasem to co wyczyniają rodacy w takiej sytuacji .... książkę można napisać.
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Właśnie, słuszna uwaga... Jako przykład można podać wjazd z Wiśniewskiego na estakadę w Gdyni - w tej chwili pomimo poważnego utrudnienia, dzięki jeździe na tzw zamek błyskawiczny ruch jest całkiem płynny. Swoją drogą, codziennie tamtędy jezdzę, 90 % kierowców jedzie "grzecznie" ale zawsze znajdzie się cwaniak co będzie próbował wszystkich wyminąć łukiem albo taki (najlepsi są w tym kierowcy autobusów "R" ), który akurat nie zauważył, że jezdzimy na zakładkę i przyspieszy zamiast wpuścić, a już mistrzostwem świata jest blokowanie lewego pasa w korku, wydłużając sznureczek samochodów... To taki epilog do książki :)
ODPOWIEDZ