Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Korki, korki, korki

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Huherko pisze:Zigi, apropos tego obrazka, przypomina mi się sytuacja z soboty, kiedy jechałem między Celbowem a Puckiem utworzył się gigantyczny korek przez pielgrzymkę idącą do Swarzewa (o mało nie spóźniłem się na ślub) wszyscy jechali równo swoim pasem. Zauważyłem cwaniaka który leciał lewym pasem. Zjechałem na lewy, koleś za mną asystował i zablokowaliśmy cwaniaka. Ten przeleciał prawie polem, bluzgać zaczął, bulwersować się ... masakra, jak by był z dziczy wypuszczony
Dla jasności, cwaniak na rysunku był opisany z pewną ironią. Jak rozumiem, w Twojej sytuacji jest mowa o drodze po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. To oczywiście inna sytuacja. W przypadku dwóch pasów, ruch powinien odbywać się obydwoma wolnymi pasami, a takie blokowanie może (i powinno) być karane nawet mandatem.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Salamandra pisze:Ale właśnie tam są praktycznie ciągle korki, więc dlatego postawiono ten znak, żeby ludzie wjeżdżający z Towarowej (chyba to Towarowa) mieli choć jakieś szanse na włączenie się do ruchu.
W korkach powinni być wpuszczani (o ile korek jest także na Sobieskiego). I chyba jest z tym coraz lepiej.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

3 lat temu

Dość mocno zakorkowały nam się dzisiaj ulice w Redzie i Rumi w stronę Gdyni a to głównie za sprawą budowanego węzła przy stacji SKM w Janowie, gdzie DK 6 została tam zwężona do jednego pasa, ruch w tym miejscu jest mocne spowolniony co stworzyło ogromne korki w naszym rejonie, i wydaje się że alternatywą na objazd może być Morska Kosynierów Hutnicza ale i tam poranny zator był rozciągnięty na całej ok.10 km długości. Do tego wszystkie większe ulice dojazdowe do "głównej" były mocno obciążone,
myślę że takie korki mogą być jeszcze przez kilka dni bo utrudnienia w Janowie mają potwać do 9 września do godz.18 :)
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

3 lat temu

A skąd ta informacja, że do 9 września?
W prasie była mowa, że niedługo zostanie zamknięty 1 pas także w drugim kierunku i ten etap prac potrwa do końca października.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

3 lat temu

Zigi pisze:
3 lat temu
A skąd ta informacja, że do 9 września?
Taka informacja podana jest na stronie GDDiA
- patrz: Serwis dla kierowców - Lista utrudnień ... DK 6, pozycja 111
https://www.gddkia.gov.pl/pl/19/lista-utrudnien

Zigi, roboty w Janowie podobno będą szły naprzemiennie i etapami, tak jak to było w Redzie - raz jeden pas, a raz drugi,
i tak jak piszesz - potrwa to do końca października
ale tego etapu przewidywana data zakończenia wg opisu to 09.09.2020 ... a może i otworzą szybciej.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

3 lat temu

No jest to jakieś pocieszenie.
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

3 lat temu

Numer pozycji na liście zmienia się w miarę aktualizacji listy utrudnień, w tej chwili ( godz. 18:08 jest to poz.102), aby znaleźć to o co nam chodzi trzeba kliknąć "6" w tabeli wszystkich dróg lub wpisać DK6 w okienku wyszukiwarki.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

3 lat temu

No i przewidywana data likwidacji się zmieniła - było 9.09, teraz jest 30.09.
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

3 lat temu

Zgadza się, z tym, że w opisie brak jakichkolwiek szczegółów. Niewykluczone, że tak jak napisał wyżej Major roboty będą prowadzone naprzemiennie w obydwu kierunkach i z dnia na dzień będziemy zaskakiwani zmianami. Byłoby fajnie jeśli jeżdżący tam codziennie podzieliliby się świeżymi informacjami z frontu budowy.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

3 lat temu

Ja generalnie staram się omijać ten front robót szerokim łukiem :)
W kierunku Redy póki co dwa pasy, więc korki dopiero przed samą Redą, ze względu na remonty na Obwodowej.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

3 lat temu

Mi w zeszłym tygodniu mapy google trasę z Redy na obwodnicę zaproponowały za Auchan potem dobicie się do Hutniczej i estakadą do obwodnicy ... stwierdziłem, że być może taki korek w Rumi (niedziela, godzina 11:30), na hutniczej tragedii nie było, a potem okazało się, że w Gdyni organizowane są jakieś wyścigi kolarskie i estakada zamknięta, Morska zamknięta ... i nie wiadomo co robić ... muaiałem się cofnąć bo nie było jak przejechać ...
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

3 lat temu

Czy przypadkiem nie jest tak, że roboty w Janowie będą trwały łącznie do grudnia? oczywiście ze zmienną zajętością pasów w obie strony, jakoś taką informację kojarzę
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

3 lat temu

Hutnicza to dobry wariant na weekend i w czasie, gdy nie ma godzin szczytu. Niestety rano i po południu jest to nadal gorsza opcja.
Najlepsza opcja to SKM. Niestety nie wszędzie w ten sposób da się dojechać :(
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

3 lat temu

ze strony nadmorski24 dowiadujemy się że :

Tymczasowa organizacja ruchu, wprowadzona od wtorku (1 września) polegać będzie na zwężeniu ul. Jana III Sobieskiego do jednego pasa w obu kierunkach. To rozwiązanie będzie obowiązywać do końca czerwca 2021 roku

/https://nadmorski24.pl/aktualnosci/4600 ... rudnienia/

ile w tym prawdy, tego nie wie wiemy. Dziś wyjątkowo po 6 jechałem do Gdańska autem - do zwężenia dojechałem w 30 minut, potem od zwężenia do centrum Gdańska - 25.

Ja się przeprosiłem z pociągami, prawie rok codziennych nerwów w dwie strony nie są dla mnie... Współczuję jednak tym, co nie mogą tak zrobić, nie ma wyjścia...
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

3 lat temu

Zgadza się informacja którą podał Marcin.
UM Rumia również potwierdza że utrudnienia na DK 6 mogą potrwać aż do czerwca 2021
a o przebiegu utrudnień bedzie decydował Budimex, które i kiedy pasy będą wyłączone z ruchu.
Już od 19 września zamknięty będzie też jeden pas w stronę Redy, czyli w szczycie "murowany" korek nie do Cisowej ... a do Chyloni.
ODPOWIEDZ