Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Korki, korki, korki

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
RJA
Początkujący
14 postów
Początkujący
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Co do drogi przez Łężyce to nie jest aż tak źle. Dzisiaj wyjechałem z Osowej o 16.30, w w Redzie byłem o 17.10. Słyszałem w radiu Gdańsk, że po 16-tej zlikwidowali zwężenie na moście w Rumi. Niestety jutro wrócą tam znowu :( Musimy wytrzymać do przyszłego tygodnia, na stronie Rumi jest napisane, że remont powinien się zakończyć do 7.07.[/quote]
Awatar użytkownika
kula65
Częsty Bywalec
311 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

ja to się boję nawet wypowiadać na ten temat, jestem tak sfrustrowany zaistniała sytuacją, że mógłbym za dużo wulgaryzmów napisać, remont remontem ale nie mogę zrozumieć dlaczego pracuje się w godzinach 8-16 a nie na 3 zmiany, wiem, że to są koszta dla miasta ale cały zachód remontuje drogi nocą - jednak rozwój cywilizacyjny jeszcze u nas daleko w polu
Marcin
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

to nie są koszta dla miasta bo drogę remontuje zarządca - czyli GDDKiA. Ale miasto na pewno ma wpływ i wiedzę nt remontów we własnych granicach - i zapewne mogłoby zainterweniować... Na stronach GDDKiA jest napisane, że ograniczenie na DK6 skończy sie 2 lipca o 15.00 (ale juz raz go przesuwali)... My tu sobie narzekamy, psioczymy a tak naprawdę - nikogo "wyżej" to nie interesuje.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

dziś o 17 było bardzo luzno na odcinku Redłowo Reda.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Ja nie wiem, z Dąbrowy ruszam 16:11, a po nie całęj godzinie jestem w Redzie ZKM+SKM, Wychodzi taniej niż samochodem, co prawda fakt, że w pociągu dość tłoczno, ale da się te 20 minut wytrzymać. (nie jest gorzej niż w samochodzie bez kimy) kiedyś myślałem nad jazdą samochodem, ale to zwyczajni w żaden sposób się nie opłaca, ani czasowo ani finansowo.
Marcin
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

To wszystko zależy, bo ja np jadę rano do pracy (Port Gdynia - 17km) niecałe 30 minut, a do kolejki musiałbym dojść, poczekać, przejechać i znowu dojść do firmy jakieś 1,4 km... Wracam, jeśli nic sie nie dzieje też jakieś 30 minut, i to spokojnie Morską...
zrazik.wolowy
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Remont wykonuje gdaka, ale w drodze przetargu, którego najważniejszym kryterium jest cena:

przetarg: http://www.przetargi.egospodarka.pl/106 ... 010_2.html

No i cytat z ogłoszenia o przetargu:

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT

IV.2.1) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.


Tak długo jak jedynym kryterium przy wyborze oferty będzie cena - tak długo remonty będą od 8 do 16. Jak firma ma zapłacić pracownikowi podwójną/potrójną stawkę za pracę w nocy to automatycznie odpada w przetargu bo ma wyższe koszty.

Ja już jakiś czas temu odwiesiłem kluczyki na kołku. Sprinter Gdynia - Reda 16 min. Nie jest to co prawda wersal, ale jak mam stać w korku tyle czasu i miesięcznie dokładać do interesu parę stówek to podziękuję.
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

zrazik.wolowy pisze: Jak firma ma zapłacić pracownikowi podwójną/potrójną stawkę za pracę w nocy to automatycznie odpada w przetargu bo ma wyższe koszty.
Co to znaczy ma zapłacić?
Obwarowane kodeksem pracy są jakieś niewielkie dopłaty za pracę w nocy, a nie podwójna czy (zupełny absurd) potrójna stawka.
Toż żaden pracownik nie machał by łopatą w dzień tylko patrzył z niecierpliwością na sekundnik kiedy się ściemni. I siłą rzeczy remonty byłyby wykonywane nocą.
Pozdrawiam Ziomali
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Co wy tu piszecie o potrójnych stawkach? W wielu firmach które znam pracownik się w ogóle cieszy, że ma jakieś nagodziny ( i to płatne tak samo jak normalne godziny pracy, to samo jest zresztą z sobotami i pracą w nocy).
A jeśli chodzi o pracę wieczorami i w nocy to pomyślcie też o tym, że czasem ich praca jest też zależna od innych np. od możliwości dostaw materiałów. Jeśli np. buduje się droga to drogowcy potrzebują np. betonu który pobierają w godzinach pracy węzła czyli np. do 16:00. Skąd mają go wziąć w nocy jeśli najbliższy węzeł z którym mają umowę w nocy nie pracuje? Różne inne firmy od których pobierane są materiały też może są otwarte do 15:00 czy 16:00.
Ostatnio zmieniony |30 Cze 2010|, o 12:20 przez Dorma, łącznie zmieniany 1 raz.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Dormą, w Niemczech jakoś można...
Marcin
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Dorma pisze: A jeśli chodzi o pracę wieczorami i w nocy to pomyślcie też o tym, że ich praca jest też zależna od innych np. od możliwości dostaw materiałó. Jeśli np. buduje się droga to drogowcy potrzebują np. betonu który pobierają w godzinach pracy węzła czyli np. do 16:00. Skąd mają go wziąć w nocy?Różne inne firmy od których pobierane są materiały też może są otwarte do 15:00 czy 16:00.
No proszę Cię... :) naprawdę myślisz, że drogowcy "chodzą" do sklepu po beton, bo im zabrakło ? :) I dlatego nie mogą pracować po 16 ??? :)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Nie myślę, tylko wiem że im przyworzą z węzła( chyba napisałam wcześniej, że z węzła betonowego jakbyś nie zauważył). Jak im zabrakło? A tą część wcześniejszą, której im nie zabrakło to skąd mają? Sama się tym zajmuję więc wiem ile i o której betonu biorą na drogi. A są jeszcze inne materiały.

A co do terminu wakacyjnego to też się dziwie... Może ktoś nam to wytłumaczy dlaczego remonty dróg i innych obiektów są wykonywane w wakacje kiedy zwiększa sie ruch. Ostatnio słyszałam, że remontowany jest dworzec w Katowicach ( też w wakacje gdzie dużo ludzi jeździ na urlopy. To trochę nielogiczne)
Ostatnio zmieniony |30 Cze 2010|, o 12:06 przez Dorma, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Dorma pisze: A co do terminu wakacyjnego to też się dziwie... Może ktoś nam to wytłumaczy dlaczego remonty dróg i innych obiektór są wykonywane w wakacje kiedy zwiększa sie ruch. Ostatnio słyszałam, że remontowany jest dworzec w Katowicach ( też w wakacje gdzie dużo ludzi jeździ na urlopy. To trochę nielogiczne)
Platforma przed drugą turą pracuje na sukces swojego kandydata, wszak drogi to ich oczko w głowie.
Pozdrawiam Ziomali
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Ryszard pisze:Dormą, w Niemczech jakoś można...
Chyba wszyscy wiemy, że nie ma co sie porównywać z Niemcami
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

aj a myślę, że bez porównań z lepszymi nigdy nie ruszymy naprzód. Swoją drogą nie narzekajmy, w Krynicy Morskiej wszystkie drogi na plaże zostały zamknięte, bo kładą tam asfalt.. wyobraźcie sobie frustrację mieszkańców i turystów zmotoryzowanych
ODPOWIEDZ