Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Korki, korki, korki

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
karol
Forumowicz
47 postów
Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

2 lat temu

Jaki trzeba być mózgiem żeby w długi weekend myć bariery na głównej drodze :scratch:
Załączniki
IMG_20210604_100546.jpg
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

2 lat temu

karol pisze:
2 lat temu
Jakim trzeba być mózgiem żeby w długi weekend myć bariery na głównej drodze
Nie ma to jak blokowanie głównej drogi w "długi weekend" przy tak wzmożonym ruchu :!!: <-
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

2 lat temu

Kto jest odpowiedzialny za utrzymanie w czystości tych barierek? GDDKiA? Nasz UM?
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

2 lat temu

Huherko pisze:
2 lat temu
Kto jest odpowiedzialny za utrzymanie w czystości tych barierek? GDDKiA? Nasz UM?
Oczywiście zarząd dróg. Jak droga wojewódzka to odpowiedni zarząd, a jak krajowa (tak jak w tym przypadku) to GDDKIA. To trochę głupie, że miasto nie ma wpływu na drogę przez nie przebiegające, ale czy to jedyna głupota? Na powyższym obrazku widać, że nie. Szkoda, że nie piszecie tego do GDDKIA, może komuś dostałoby się po czterech literach i następnym razem pomyślałby ....
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

2 lat temu

Robin pisze:
2 lat temu
Szkoda, że nie piszecie tego do GDDKIA, może komuś dostałoby się po czterech literach i następnym razem pomyślałby ....
To GDDKiA musiała wydać decyzje, bo na wszystkie prace drogowe, porządkowe musi być wydana zgoda Zarządcy.
Czy to robią pracownicy GDDKiA, czy to firma zewnętrzna, wszystkie prace są wcześniej planowane a potem raportowane.
Sytuacja która była opisana wyżej czyli blokowanie jednego pasa jezdni w długi weekend gdzie ruch był bardzo duży to trzeba obwiniać GDDKiA ... ale nie za to że nic nie wiedzieli o tej sytuacji, tylko za to że wydali taką zgodę.
GDDKiA to firma jak ZUS i Skarbówka ... nie "przeskoczysz" :?
szymus127
Znam to forum
84 postów
Znam to forum
Rejestracja: 5 lat temu

2 lat temu

A ja z trochę innej beczki, czy tylko mi się wydaję, że po remoncie mostka na Puckiej, tworzą się dużo większe korki ? Przejechać pucką to ostatnio dramat, a sezonu nawet jeszcze nie ma. Może to kwestia krótko ustawionych świateł od wyjazdu z puckiej na Gdańska ?? Wydaje mi się, że właśnie te światła stanowią problem ale może się mylę.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

2 lat temu

Nie jestem pewien gdzie jest problem, ale liczba aut jest z pewnością większa niż w innych latach o tej porze roku. Wygląda na to, że wraz z ustaniem pandemii ludzie ruszyli nad polskie morze. Korki są wszędzie niestety a szczególnie na trasie przelotowej między Trójmiastem a miejscowościami nadmorskimi.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

2 lat temu

szymus127 pisze:
2 lat temu
A ja z trochę innej beczki, czy tylko mi się wydaję, że po remoncie mostka na Puckiej, tworzą się dużo większe korki ? Przejechać pucką to ostatnio dramat, a sezonu nawet jeszcze nie ma. Może to kwestia krótko ustawionych świateł od wyjazdu z puckiej na Gdańska ?? Wydaje mi się, że właśnie te światła stanowią problem ale może się mylę.
Nie sądzę by ktoś mógłby to zweryfikować, bo kto mierzył czas w poprzednim ustawieniu? Wydaje się, że światła na Wejherowskiej/Rzecznej też wróciły do dawnego trybu (czytaj autostradowego - policji z radarem nie widziałem tam nigdy, a na znakach widnieje 50)
Generalnie tendencja u ustawiających jest taka, żeby zagęszczać ruch wydłużając światła w takich miastach jak Reda czy Rumia, żeby z kolei rozciągnąć ruch w Gdyni. Dobrym przykładem są światła przy galerii Rumia. Czyli znowu silniejszy ma rację :(
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

2 lat temu

W Rumi przy Galeri remontują ulicę.Dlatego teraz skręt w stronę Ekodoliny się blokuje.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

2 lat temu

Światła na rzecznej wróciły niestety do ustawień sprzed remontu i moim zdaniem wydłużono czas oczekiwania na zielone światło dla pieszych. Na marginesie taki ciekawy link jak można szybko zbudować most, wiadukt : (4dni...)
httpss://www.facebook.com/UNILADTech/videos/330636388486599/
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

2 lat temu

narek pisze:
2 lat temu
Światła na rzecznej wróciły niestety do ustawień sprzed remontu i moim zdaniem wydłużono czas oczekiwania na zielone światło dla pieszych. Na marginesie taki ciekawy link jak można szybko zbudować most, wiadukt : (4dni...)
httpss://www.facebook.com/UNILADTech/videos/330636388486599/
Serio nie wiem komu przeszkadzały poprzednie ustawienia sygnalizacji :/ Teraz wyjeżdżając z Rzecznej lub Torowej znów trzeba czekać aż pojawi się jakiś pieszy, który "kliknie" przycisk.
Nie jestem osobą, która lubi narzekać, ale mieszkając w naszej dzielnicy (czy wręcz w mieście) można się czasem załamać widząc jak totalnie bezmyślni ludzie siedzą na urzędniczych stołkach :(
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

2 lat temu

Jedni krzyczą i dostają czego chcą (czyt. dołączone do Redy wioski). O ile wiem w dzielnicy 12 Marca istnieje nawet jakieś stowarzyszenie mieszkańców. Może skoro urzędnicy nie chcą rozumieć sytuacji, trzeba im o niej przypomnieć pismem z odpowiednią liczbą podpisów :scratch: Na tym chyba polega samorządność. Klikanie na forach tego typu skutku nie przyniesie. (mimo pięknych deklaracji kilku obecnych radnych wybranych w ostatnich wyborach :lol: )
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

2 lat temu

Skrzyzowanie Puckiej z 6 .Swiatła są zle ustawione.Pozostały tak jak w czasie remontu mostu.Bardzo mało samochodów moze w czasie zmiany swiateł opuscic Pucką i mocno korkują Ciechocino
psr
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 3 lat temu

2 lat temu

Ja wyjeżdżam z Lipowej około 06:20 i to jest rzeczywiście dramat. Przejeżdżają 3-4 samochody na pas ruchu i czerwone... Na głównej przez światła z Łąkową też dużo aut.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

2 lat temu

Światła na Rzecznej/Wejherowskiej też przywrócili do stanu pierwotnego, czyli musisz wysłać pasażera na przejście dla pieszych, żeby wcisnął przycisk. Inaczej nie wjedziesz. Sytuacja się zmieni po tragedii w tym miejscu. Jak ktoś spektakularnie zginie, to się paru smutnych ludzi spotka, pogada i zmieni. Może jeszcze kamery jakieś będą. Tylko dlaczego Polak zawsze mądry po szkodzie ? :scratch:
ODPOWIEDZ