Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Tunel w Redzie czyli najlepsza wizytówka miasta!

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Ksantypa
Znam to forum
93 postów
Znam to forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Trochę od samego tunelu temat się odciągnął ale... ja mam inne pytanie;
Jestem tzw ludność napływowa Redy i zdarza mi się jechać w stronę Gdyni SKM ką. DLACZEGO nigdy nie wiem z którego peronu odchodzi i muszę latać jak szalona (czasami przez tory bo czasu brak). Wiem że większość odchodzi z drugiego ale jak jest inaczej - a jest - to ABSOLUTNIE NIGDZIE NIE MA NA TEN TEMAT INFORMACJI???!!!
ceń dzień
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

jest napisane na rozkładach trzeba czytać oznaczenia
Redzianin od urodzenia
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Michał pisze:jest napisane na rozkładach trzeba czytać oznaczenia
Oj nie zgadzam się @Michale..
Wielokrotnie stałem na peronie i patrzyłem w rozkład szukając informacji..
A widząc skład SKM stojący na peronie przy kasie - nigdy nie wiedziałem czy on pojedzie teraz czy coś nadjedzie z Wejherowa.. Bo powtórzę - nie było ŻADNEGO oznaczenia w rozkładzie!!!
Kiedyś - owszem - widniała informacja pod godziną odjazdu - ale później nieroby i ćwierćmózgi pokroju niedorozwiniętego głuszka z skm stwierdziły chyba, że co tam - niech se ludzie pobiegają po schodach!
(nie wiem jak jest w obecnym rozkładzie w gablocie bo dawno nie jechałem skm)

Ewentualnie jest opcja by poszukać w internecie z rozkładu skm w postaci .pdf - gdzie jest przystanek początkowy...
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

to możliwe, ja jak jeździłem do szkoły to już można powiedzieć na pamięć a z tego co pamiętam to tak jak mówisz kiedyś była taka informacja z którego peronu odjeżdża, dawno na to nie spoglądałem
Redzianin od urodzenia
Arajos
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Praktycznie wszystkie skm odjeżdżają z peronu dla SKM. Jedyne te które startują z Redy są podstawiane na peron dalekobieżny. Kiedyś było napisane to na rozkładzie teraz nie wiem bo nie zaglądam na rozkład. Ale wystarczy zobaczyć w necie skąd startuje pociąg i już wiadomo jaki peron.
Ksantypa
Znam to forum
93 postów
Znam to forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Hmm nie ma napisane a jeśli nawet sprawdzę w internecie skąd startuje pociąg (np z Wejherowa) to na podstawie jakiej mam wiedzieć na jak peron w Redzie wjedzie?
Uważam że powinna być taka adnotacja.
ceń dzień
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Ksantypa pisze: Uważam że powinna być taka adnotacja.
Ba - każdy tak uważa! Tylko nie gamonie z skm!!!
Tam już od paru lat prosi się o czystki - niestety - plecy pan Lignowski ma i to mocne!
A żeby było ciekawiej - wiecie jakie pan prezes lignowski ma doświadczenie w kolei?
Był dyrektorem ... ośrodka wczasowego!
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

dziś zaczął się jakiś lifting tunelu.
Rano prace były prowadzone na schodach koło Lidla
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Juz to wczoraj zaczeli. Dziwie sie troche, iz biora sie za taka robote w taka pogode zamiast letnia pora...
Mamo.... bo się potnę !!!
Awatar użytkownika
moncia
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Mazur pisze:Juz to wczoraj zaczeli. Dziwie sie troche, iz biora sie za taka robote w taka pogode zamiast letnia pora...
Lepiej późno niż wcale.
gnysek
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Ta, ale wiecie jak się kończy tynkowanie zimą... na wiosnę odpada, albo pierwsze mrozy rozsadzą.
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

Tunel - odnowiono część miejską, było jasno i schludnie. OK. Dziś mam okazję znów tedy wracać, mam znajomych z Gdańska, Gdyni i okolic, którzy przyjechali do mnie. I co słyszę, o boże ale skaradztwo, kiedy to w końcu zamalujecie. Małe dzieci łapią matki za ręce, boja się same przejść przy ścianie, jedno płacze. Wiem ze sztuka jest różna i różne są gusta. szkoda tylko ze miejsca dla ludzi nie są konsultowane jak sztuka się ludziom podoba. Mi tylko niewielka część również się podoba. szkoda. Ale pewnie części się spodoba. Cóż znajomym nie mówiłem, ze dopiero to pomalowano. Nie każdemu musi się podobać.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Lepsze to niż bazgroły , mi się podoba .
a tak wygląda na zdjęciach :
http://www.nadmorski24.pl/wiadomosci/19 ... edzie.html
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

Nie przeczę, poprzednie bazgroły były gorsze.
Szacun za to, bo ja bym tak nie namalował.
Po prostu tak jak pisałem, rzecz gustu.
Idąc tunelem większość głośnych opinii niestety była negatywna.
Pomijam nawet znajomych.
Dzieci pociesznie wyglądały, jak ze strachem odskakiwały od ścian, jak się przypadkowo obejrzały
ale dla nich nie koniecznie było fajnie.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

O tym samym pomyślałem
Poprzednio wyszło znacznie lepiej - też miałem nadzieje na jakieś ładne malowidła i troszkę na minus zaskoczyłem się tymi stworami, ale cóż... chęci były dobre, a że zgłosili się ludzie z taką a nie inną koncepcją to już trudno.

Mam jednak nadzieje, że na ostatniej nie pomalowanej części tunelu będą ładniejsze malunki
ODPOWIEDZ