Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Tunel w Redzie czyli najlepsza wizytówka miasta!

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

nikosXD pisze:zobaczmy choćby w gdańsku jak są pozastawiane tunele
Ostatnio właśnie czytałam, że w Gdańsku likwidują handel w tunelu.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2876 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Chyba nie likwidują, tylko porządkują. Likwidacja handlu dotyczy samego dworca.

Moim zdaniem, handel w tunelu to dobry pomysł, o ile zrobi się to właściwie. Gdańsk (a raczej PKP) pozwolił w pewnym momencie na wolną amerykankę i wiadomo jak to się skończyło: brzydkie budy i bielizna po środku.

Już od dawna próbuje się zrobić z tym porządek. Dobrym przykładem uporządkowanie tej sprawy może być Warszawa, gdzie także był śmietnik, ale przy okazji remontu uporządkowano wygląd sklepów oraz, co chyba najważniejsze, określono czym i w jaki sposób można handlować. Podobne zasady pojawiły się także w Gdańsku, m.in. to, że z towarem nie można wychodzić poza wyznaczony obszar.

Wprowadzenie handlu na odpowiedniej jakości do tunelu mogłoby poprawić jego wygląd oraz dałoby środki na jego utrzymanie (przynajmniej w jakiejś części). Ale podkreślam - trzeba to zrobić z głową! ...i wykorzystać sprawdzone wzorce.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

póki co w Redzie powielamy wzorce najgorsze z możliwych, co wygląda tragicznie... i drastycznie (bo taka prawda) ogranicza możliwość swobodnego powrotu z zatłoczonej skm'ki. NikosXD tutaj usilnie stara się zachwalać swój pomysł na biznes, ale przykro mi... wygląd i forma tej budy są tragiczne i tyle. Miałem nadzieję, że z bajzlem w przestrzeni staramy się walczyć w Trójmieście i okolicach..., ale niestety się myliłem.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Jakby nie patrzeć to NikosXD ma dużo wspólnego z tą inwestycją (nowy użytkownik i wszystkie posty w tym temacie) ale wracając do tematu, myślę że naszego dworca a co za tym idzie także tunelu bardziej oszpecić się już nie da....

Dworzec jako wizytówka miasta..... masakra... mam tylko nadzieję, że za X lat doczeka się modernizacji i remontu generalnego

Co do samej budy, to jeśli faktycznie będą tam jakieś bułki, kanapki czy pączki to dla ludzi którzy na ostatnią chwilę lecą by zdążyć do zatłoczonej eSKMki będzie to świetne rozwiązanie....
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
nikosXD
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

panie Ryszardzie niewiem z kąd się wzieła panu myśl iż to jest mój biznes, poprostu wiem jakie jest bezrobocie na dzień dzisiejszy i wiem jak jest trudno o prace. a jeżeli ktoś ma jakiś pomysł na biznes i chce pracować to niewidze podstaw aby negować jego pomysły i psy wieszać ze to że postawili budke w miejscu w którym ją postawili, KTOŚ IM ZGODE NA TO DAŁ. a jeżeli ma pan problem że ma pan ciasno w tunelu to zawsze może pan wyjść schodami na peron 1 i pójść górą do domu a nie tunelem.

Jeżeli chcą pracować to im na to pozwólmy a nie wieszmy psy. proszę zwrócić uwagę na to jaki jest wąski 2 tunel w redzie i o ten akurat nikt pretęsji nie ma
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

nikosXD pisze: Ale drodzy państwo w tym miejscu przecież jest dużo przestrzeni...
W tunelu owszem jest dużo przestrzeni... ale przez to pudło w najwęższym miejscu tego tunelu jest akurat mało przestrzeni... a dodam tylko, że to pudło jest ZAMKNIĘTE... jak będzie otwarte i jeszcze ludzie będą tam stali w kolejce... to będzie w ogóle mało miejsca i naprawde ktoś chory wydał na to zgodę... na dole spoko - nie miałbym pretensji, a nawet uznałbym, że to dobra sprawa
nikosXD pisze:...zobaczmy choćby w gdańsku jak są pozastawiane tunele i jakoś przejscie jest. nie tragizujmy, że nie będzie przejścia...
Wolałbym, żebyśmy równali do najlepszych wzorców... nowych dworców, a nie do tych miejsc, które wszyscy krytykują - to, że na dworcu i w tunelu w Redzie jest syf... nie znaczy, że powinien być jeszcze wiekszy... bo w Gdańsku tak jest...

Ja nie tragizuje... ja to krytykuje. Dla mnie to chore, że ludzie będą się gnieździć w wąskim korytarzu... bo nie można było tego pudła postawić 30 metrów dalej... gdzie nikomu by nie przeszkadzało...

Ty może nie korzystasz z kolejki... ale ja wiem co będzie się działo jak będę szedł na peron na SKM do Gdańska, a akurat przyjedzie kolejka z Gdyni i cały tłum będzie schodził tymi 3 metrami co zostały wąskiego korytarza... a jeszcze ktoś będzie kupował bułki przy okienku...
nikosXD pisze: ...moim zdaniem przyda się tam punkt sprzedaży jakiś ciastek rano kiedy idzie się do pracy a zapomina się śniadania, albo się go poprostu nie bierze. ktoś miał pomysł i życze im jak najlepiej żeby im to ruszyło.

Czy my Polacy musimy ciągle narzekać
Oczywiście, że się przyda... i pomysł kapitalny tylko 30 METRÓW DALEJ!

I nie my Polacy musimy zawsze narzekać, tylko pazerni przedsiębiorcy zawsze w d... mają swoich potencjalnych klientów i często robią coś nie myśląc o pozostałych użytkownikach miejsc publicznych... bo dostali zgodę

W tym miejscu mam nadzieje, że ten interes padnie - choć wiem, że tak nie będzie... 30 metrów dalej, sam bym robił w nim zakupy
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

A ja bym nie kupiła żadnego jedzenia stamtąd!nieważne czy to drożdżówka czy zapiekanka! sam odór tunelu odbiera jakikolwiek apetyt! poza tym nie wyobrażam sobie jak pracownik ma siedzieć cały dzień w tych "katakumbach"!
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Biorąc pod uwagę położenie tej budy to zezwolenie wydało PKP, a dokładniej jedna ze spółek PKP
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

I już wszystko jasne
W tej budzie wkrótce będzie "Słodka Chatka" - Pączki, drożdżówki i wiele innych pyszności od 5 rano.

Dziś rano rozdawali ulotki na dworcu, wielkie brawa za reklamę, co w Redzie jest rzadkością nowych sklepów.

Ulotka do wglądu:
Obrazek
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

nasz tunel na poziomie własności PKP (żółte ściany) i miasta (murale, graffiti itd.) wygląda nie najgorzej, a właściwie wyglądał. Buda (bo inaczej tego nazwać nie można) stoi w najgorszym możliwym miejscu, przypomina to bardziej przedmieścia Kiszyniowa niż Trójmiasto. Szukajmy wzorców dla gospodarki przestrzennej z państw, które mają w tym większe doświadczenie, a przynajmniej nie powielajmy błędów z przeszłości.
mira_belle_
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Nie podoba mi się wygląd tej "budy" jak to trafnie już nazwaliście i jeszcze teraz dowiaduje się, że będą mnie kusić słodkościami od rana
Jaro
Ja tu zaglądam
39 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Obok rzeczonej budy w godzinach otwarcia przechodziłem już dobrych kilka razy i jeszcze nigdy nie widziałem, by ktokolwiek coś tam kupował. Tak więc o zator spowodowany kilometrową kolejką raczej bym się nie martwił. W każdym razie interes ten długo pewnie nie pociągnie, więc za parę tygodni problem zniknie.

Co do lokalizacji, to może się nie podobać, ale faktem jest, że na niższym poziomie (przy szerokich schodach) potencjalna klientela skurczyłaby się o pasażerów kursujących między dworcem a peronem (a takich też przecież nie brakuje). Do tego należy pamiętać o bardzo częstych awariach tamtejszego światła.
Jestem Redzianinem i nic co redzkie nie jest mi obce... poza obszarem pod Semeko :)
Awatar użytkownika
kula65
Częsty Bywalec
311 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

Jeśli mogę o lokalizacji to czy ktoś z Was zastanowił się jak ta tzw. "buda" miałaby technicznie zjechać na dol czyli te 30m dalej, to jedyna opcja jeśli ktoś najpierw kupił "bude" a potem ustalil miejsce. Nie da się niżej bo zachaczy o strop od strony peronow. Od strony ulicy gdańskiej, nawet jeśli rozebrali by zadaszenie to stropu nie rozbiora. Być może to jedyne z możliwych miejsc w tunelu ?
ARKA TO MY FANATYCY !!!
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

powiem wam że schodzi im tam i smaczną mają drożdżówkę z kruszonką
Redzianin od urodzenia
Marcin
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Jaro pisze:Obok rzeczonej budy w godzinach otwarcia przechodziłem już dobrych kilka razy i jeszcze nigdy nie widziałem, by ktokolwiek coś tam kupował. Tak więc o zator spowodowany kilometrową kolejką raczej bym się nie martwił. W każdym razie interes ten długo pewnie nie pociągnie, więc za parę tygodni problem zniknie.
Więc, tylko raz udało mi się kupić tam cokolwiek nie stojąc za kimś... Ale to około 6 rano. No i bardzo bym chciał by ta "buda" się utrzymała więcej niż parę tygodni bo ciastka (a szczególnie drożdżówki) mają rewelacyjne.
ODPOWIEDZ