Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Tunel w Redzie czyli najlepsza wizytówka miasta!

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
makarena
Znam to forum
123 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

Pączki z wiśnią-pychotka:)
mira_belle_
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Marcin pisze:
Jaro pisze:Obok rzeczonej budy w godzinach otwarcia przechodziłem już dobrych kilka razy i jeszcze nigdy nie widziałem, by ktokolwiek coś tam kupował. Tak więc o zator spowodowany kilometrową kolejką raczej bym się nie martwił. W każdym razie interes ten długo pewnie nie pociągnie, więc za parę tygodni problem zniknie.
Więc, tylko raz udało mi się kupić tam cokolwiek nie stojąc za kimś... Ale to około 6 rano. No i bardzo bym chciał by ta "buda" się utrzymała więcej niż parę tygodni bo ciastka (a szczególnie drożdżówki) mają rewelacyjne.
Ja na dworcu bywam przynajmniej dwa razy dziennie i jakiś tam ruch jest mnie cieszy że mogę coś do picia kupić bardziej niż te ciastka.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Kiedyś nie było tunelu, ale w budynku dworca był bufet i poczekalnia, a nawet kasy gdzie mozna było kupić bilety do wszystkich miast w Polsce.
I komu to przeszkadzało:-)))
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Marzy mi się właśnie taka renowacja dworca z przywróceniem dawnej świetności
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

redziaczki pisze:Marzy mi się właśnie taka renowacja dworca z przywróceniem dawnej świetności

To se ne wrati...w bufecie i poczekalni urzeduja teraz doktory. Swoją drogą te doktory muszą być swietne skoro potrafia odróżnic rytm serca od łoskotu przejeżdżającego pociągu
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

redziaczki pisze:Marzy mi się właśnie taka renowacja dworca z przywróceniem dawnej świetności


A może mi ktoś przybliżyć na jakie lata przypadł ten okres świetności? bo jakoś nie pamiętam,a bywałam tam praktycznie codziennie w latach 80- łapię się?
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Lata '70 Jeździłam z rodzicami z Wejherowa do Pucka, do moich dziadków. Trzeba było czekać, aż lokomotywę przyczepią do wagonów z drewnianymi ławkami w przedziałach. Na dworcu były cztery kasy, restauracja i to całkiem spora, toalety były w środku, no i poczekalnia
Jest XXI wiek, a my musimy wspominać jak wyglądał dworzec?
Chyba tak powinny dworce wygladać...
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Wtedy w Redzie zatrzymywały sie pociągi dalekobieżne. Taaak, XXI wiek a na dworcu nie ma WC, kasa szczątkowa (open air)...do boga wysoko, do cara daleko;-)
Też jeździłem tymi pociagami do Władka, lecz drewnianych ławek nie pamietam. Wagony były bezprzedziałowe z ławkami pokrytymi dermą w prążki. Natomiast wagony z przedziałami były w pociagach dalekobieznych. Ach, co za różnica....
Pamietam też, że poczekalnia była w kłębach dymu. Wracający z pracy mieszkańcy kierunku > Puck grali w karty i kopcili "Sporty" A w bufeto-restauracji mozna było zjeść i ciepłe i zimne danie, kawa, herbata, piwo ciemne, słodycze i takie tam...
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Romek pisze: A w bufeto-restauracji mozna było zjeść i ciepłe i zimne danie, kawa, herbata, piwo ciemne, słodycze i takie tam...
... i leniwe i kakao ...
ram13
Forumowicz
61 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Ostatnio zmieniony |22 Lip 2013|, o 20:58 przez ram13, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Nie o to chodzi @ram13. My tylko porównujemy dworzec jaki był kiedyś a jaki mamy teraz. Dworzec to poniekąd wizytówka miasta, a nasz tylko odstrasza. Moim zdaniem WC na dworcu powinno być obowiązkowe co do samego bufetu czy restauracji to faktycznie nie koniecznie musi być. Ale jakby ktoś miał pomysł to myślę że taka restauracja np. w stylu kolejowym, siedzenia z pociągów, elementy związane z kolejnictwem i wychodzi fajne klimatyczne miejsce które mogło by odnieść sukces
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

redziaczki pisze:Nie o to chodzi @ram13. My tylko porównujemy dworzec jaki był kiedyś a jaki mamy teraz. Dworzec to poniekąd wizytówka miasta, a nasz tylko odstrasza. Moim zdaniem WC na dworcu powinno być obowiązkowe co do samego bufetu czy restauracji to faktycznie nie koniecznie musi być. Ale jakby ktoś miał pomysł to myślę że taka restauracja np. w stylu kolejowym, siedzenia z pociągów, elementy związane z kolejnictwem i wychodzi fajne klimatyczne miejsce które mogło by odnieść sukces
Napisałes dokładnie to, o czym i ja myślałem. Pomysł z knajpa w stylu kolejowym wspaniały....albo np "Wars" wita Was to by mogło chwycić...

To, że PKP zlikwidowała bufet i poczekalnię jestem w stanie zrozumieć, ale absolutnie nie pojmuje przyczyn likwidacji WC. W ubiegłym roku zapytali mnie o kibelek młodzi turyści z Czech...jak ja sie wstydziłem, gdy oni zaczęli sie śmiać. Zapytali mnie dlaczego nie ma? I co ja miałem powiedzieć? Powiedziałem im, że kolejami rzadza ociężali umysłowo...
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Bo oni wszystko,a właściwie wszystkich mają w głębokim poważaniu!!a co! niech ludziom pada na łeb-z cukru nie są!jak zimno-niech się ubiorą!a sikać to mogą w domu albo pod drzewko!samo to,że jest kilku zarządzających to jakaś kpina!do premii kolejka,a do odpowiedzialności nikogo! spychologia!
ram13
Forumowicz
61 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

polecam pączka z wiśniąąąąąąą!
Marcin
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Romek pisze:Kiedyś nie było tunelu, ale w budynku dworca był bufet i poczekalnia, a nawet kasy gdzie mozna było kupić bilety do wszystkich miast w Polsce.
I komu to przeszkadzało:-)))
Był też sklep z kasetami "Takt`u". Ileż ja tam kaset kupiłem. Potem sklep przeniósł się na zewnątrz ale nadal był na terenie dworca. Padł zdaje się jak zakazano sprzedaży piratów i kasety zaczęły kosztować kilkanaście razy więcej ... Pamiętam też jak się przechodziło z peronu 2 na peron 1 przez podnoszone rogatki. Teraz już nie znajdziemy pewnie śladu tego przejścia.
ODPOWIEDZ