Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Tunel w Redzie czyli najlepsza wizytówka miasta!

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
bbmmog
Ja tu zaglądam
17 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Czy ktoś z tego nieudolnego urzędu wsi Redy jest w stanie zająć się sprawą cuchnącego, obszczanego, zasranego i omelanego tunelu kolejowego? Niektórzy codziennie dojeżdzają do pracy skm-ką i to jest tragedia korzystać z tak fatalnego przejścia podziemnego. Dużo podróżuję po Polsce i Europie, ale tak brudnego i cuchnącego tunelu to jeszcze nie spotkałem! Przynajmniej czymś ta wieś się wyróźnia!

Poza tymwarto coś zrobić z odprowadzaniem wody, bo wystarczy mały deszczyk, aby trzeba było pływać tunelu aby wydostać się z peronu...
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Ja Ci się ta "wieś" nie podoba to się wyprowadź.

A co do tunelu to połowa należy do miasta a połowa do PKP PLK więc tak nie mądrkuj tylko najpierw sprawdź jak jest w rzeczywistości a nie opluwasz wszystkich na prawo i lewo.
icc2009
Bywalec
203 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Ta część tunelu dworcowego o która jest regularnie zalewana należy nie do Miasta tylko do SKM, więc przynajmniej w tej sprawia UM. Reda niewiele może pomóc. Co do „Zasrania i brudu” to zapewniam że niestety nie tylko tunel w Mieście Reda tak niechlujnie wygląda. A przyczyna nie leży w urzędach ,czy urzędnikach ale w prostakach którzy nie potrafią się zachować w miejscu publicznym.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

^^ Do PKP. Własność SKM kończy się na semaforach przed Rumią.
mezo
Znam to forum
126 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Gajos pisze:Ja Ci się ta "wieś" nie podoba to się wyprowadź.

A co do tunelu to połowa należy do miasta a połowa do PKP PLK więc tak nie mądrkuj tylko najpierw sprawdź jak jest w rzeczywistości a nie opluwasz wszystkich na prawo i lewo.
Gajos dobra nie przeżywaj tak, daj się chłopu wypowiedzieć, Kolega ma racje, a to co opisał to prawda-i to jest fakt!
icc2009
Bywalec
203 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Gajos -> Oczywiście masz rację do PKP PLK , ale trochę mnie poniosło.
IZUNIA81
Bywalec
225 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

ZE SMIERDZI CZUC ZE BRUDNO WIDAC SUPER ZE CHOCIAZ CZESC JEST KOLOROWA I ŁADNIE WYGLADA DZIEKI MŁODZIEZY

SZCZERZE JESLI MAM WYBIERAC POMIEDZY WYGLADEM A PODJAZDEM NA WOZKI NA PERON SKM A STAWIAM NA podjazd

Proszę nie pisać posta pod postem i wyłączyć Caps Locka!
aisne
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Izuniu masz rację - kto nie próbował się dostać do kolejki z wózkiem dziecięcym lub na wózku inwalidzkim to nie wie jaki to problem!!! Ja się poddałam i do Gdyni z wózkiem jeździłam autobusami a kolejką byłoby dużo szybciej... :(
bbmmog
Ja tu zaglądam
17 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Gajos pisze:A co do tunelu to połowa należy do miasta a połowa do PKP PLK więc tak nie mądrkuj tylko najpierw sprawdź jak jest w rzeczywistości a nie opluwasz wszystkich na prawo i lewo.
Gajos, dokładnie sprawdziłem. Mało tego, przez nie udolność włodarzy sam zająłem się tą sprawą, zawiadomiłem media (były publikacje na ten temat), wystosowałem skargę do SKM, która to przekazała sprawę odpowiedniej spółce PKP. I na tym wszystko się skończyło... Trzeba cisnąć, cisnąć PKP, aby coś w tym temacie zrobiła... Jednak nie ja jestem od załatwiania tego typu spraw. To po to wybraliśmy burmistrza, aby nas reprezentował i załatwiał tego typu problemy mieszkańców. A nieużyteczny tunel (brud i odór doprowadzający niemal do wymiotów, po deszczu zalane jest wejście na peron, itp, itd) prowadzący na peron koleji miejskiej w mieście będącym typową sypialnią to dla mnie priorytet i zadaniem włodarzy nie wiem w jaki sposób, to ich sprawa, jest rozwiązanie tego problemu! Za to biorą niemałe pieniądze, nasze pieniądze!!!
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

co do tunelu popieram mógłby być w lepszym stanie
IZUNIA81
Bywalec
225 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Zgadza sie ile ludzi chodzi tym tunelem przyjezdzaja turysci i co ? myslicie ze nie pozostanie im to w pamieci ? Raz miałam pecha i po niedawno przebytej operacji jechałam z synkiem do Gdyni pech nie szedł nikt kto by pomogł wniesc wozek czekalam chwile wkoncu odwazna no bo jak inaczej wniosłam go sama .Głupstwo wiem i skonczyło sie komplikacjami pooperacyjnymi .Takie realia sa redzkiego tunelu a jezdze ci deskorolkarzy ktorzy z nie nacka wpadaja na ludzi
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Powinna być winda, jak w Gdyni. Osoby na wózku samodzielnie nie wjadą na peron. Wyjazdy z tunelu dłuższe i o mniejszym nachyleniu lub zygzakowo łamane. Na ścianach oświetlone gabloty z informacjami imprez redzkich i reklamami filmów multikina z Rumi. Na podłodze jakiś jasny wzór zachęcający do tańca. Zamaskowane głośniki przez które nadawane byłyby np. dźwięki natury - szum morza, śpiew wielorybów, stukanie dzięcioła. W tunel powinien być wtłaczany zapach szarlotki, świeżo skoszonej trawy lub chleba wyjętego z pieca. Powinny być kamery, które obsługuje policja lub straż miejska - wiem, że kiedyś była, itd, itd.
Ostatnio zmieniony |30 Lip 2010|, o 16:35 przez Artur75, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

I nadal jest, a nawet dwie.
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Ale jak widać obecność kamer niewiele daje bo pewnie nikt tego monitoringu nie kontroluje....
Awatar użytkownika
kula65
Częsty Bywalec
311 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Artur75 pisze:Zamaskowane głośniki przez które nadawane były by np. dźwięki natury - szum morza, śpiew wielorybów, stukanie dzięcioła. W tunel powinien być wtłaczany zapach szarlotki, świeżo skoszonej trawy lub chleba wyjętego z pieca.
JESTEM ZA, szczególnie ujął mnie wtłaczany zapach świeżo skoszonej trawy lub chleba....:lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ