Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Skutery na fali...

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

mika być może źle odczytałam ton twojej wypowiedzi. Odniosłam wrażenie, że popierasz takie rzeczy o których pisałaś. Może zmylił mnie pierwsze zdanie: Skąd sie biorą tacy rodzice Dorma jak Ty?, które odebrałąm negatywnie. a wychodzi na to, że to był raczej komplement :)
Awatar użytkownika
mika
Bywalec
168 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

To był taki zachwyt :) mogłam to faktycznie inaczej ująć. Absolutnie nie popieram tego typu zachowań. Jestem w stanie zrozumieć, że młodość ma swoje prawa i dzieciaki popełniają błędy, ale o ileż byłoby ich mniej gdyby rodzice/opiekunowie zachwowywali zdrowy rozsądek i uczyli poprawnych zachowań.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

W Polsce wychowanie "komunikacyjne" jest żartem.
Suche uczenie kilku znaków w 4 klasie a potem jak chcesz to idź na prawo jazdy, w wieku kiedy dzieci powinno się praktycznie a nie teoretycznie uczyć zachowań na drodze u nas nic się nie dzieje.
Patrząc na Duńczyków i Holendrów tam kształci się dzieci , co skutkuje potem szacunkiem do innych na drodze, pieszych,rowerzystów, motocyklistów. U nas dzieciaki uczy się (przede wszystkim rodzicie) jesteś na drodze jesteś panem, gaz do dechy a inni to palanci których trzeba nauczyć gdzie ich miejsce ... I potem wszyscy się dziwią że małoletni zabijają się na ulicach czy dzieciaki nie umieją jeździć rowerami prawą stroną tylko jeżdżą na skos przez jezdnie czy po przejściach dla pieszych.
Aby to zmienić trzeba lat i przede wszystkim zacząć od egzekwowania prawa na drodze - dotkliwego bo obecne kary to zupełnie jak drobna opłata za bycie ponad prawem i piracką jazdę.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2883 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

wiadomości24.pl pisze:Zderzenie skutera i Volkswagena w Gościcinie

Jak podaje KWP w Gdańsku w miniony weekend w powiecie wejherowskim doszło do wypadku drogowego, w którym została ranna jedna osoba. Jeden z kierujących był nietrzeźwy.

W piątek około godziny 22:00 w miejscowości Gościcino na ul. Słonecznej doszło do wypadku drogowego. Jak wstępnie ustalili policjanci, 17-letni mieszkaniec gminy Wejherowo jadąc skuterem marki Router, najprawdopodobniej nie udzielił pierwszeństwa 48-letniemu kierowcy VW Bora, w wyniku czego oba pojazdy zderzyły się. Kierowca skutera z obrażeniami ciała został przetransportowany do wejherowskiego szpitala, a policyjne badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że kierowca skutera miał ponad 0.5 promila alkoholu w organiźmie. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.
doktor.t
Bywalec
153 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

U nas problemem jest BRAK KULTURY!!Ale wynika to z tego że o powszechnej motoryzacji w Polsce mozemy mówić od 1 maja 2004 r. kiedy od tej daty naprawde każdy może sobie pozowlić na auto, skuter itp. prawda jest taka że jeszcze wiele osób zginie i zostanie rannych i dopiero może gdzieś za parenaście lat będziemy mogli spokojnie jezdzic i chodzić po ulicach... Smutne ale prawdziwe.
ODPOWIEDZ