Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Skutery na fali...

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
gizboy
Bywalec
274 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Od paru ładnych dni, a przynajmniej wtedy kiedy ja to zauważyłem, grupka młodych chłopców na skuterach (4-6 maszyn), robi sobie wycieczkę na pustostany na Obwodowej i spożywają po piwku i dalej w drogę!... Sąsiad kiedyś chciał zwrócić uwagę, ale jak to powiedział słysząc ich rozmowy (kur, chu...) odpuścił. Wiem, że ochroniarz stara się ich ganiać, ale co zrobi facet po 50 grupce 16-latków.
Nie wiem, czy w tym wieku już chcą zostać sprawcami, czy notowanymi, ale coś takiego powinno się potępiać. W około Obwodowej lata dużo dzieci, są place, a oni płyną na swoich skuterach między blokami, robią kółka na trawnikach itd itp... Jestem ciekaw co na to ich rodzice.
Zastanawiam się nad wezwaniem Policji, jak to następnym razem zauważę.
Awatar użytkownika
kula65
Częsty Bywalec
311 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

na razie skutery, potem samochody - na razie jedno piwko potem dwa itd. a bezkarność uwolni ich fantazje w wieku późniejszym i dopiero będzie tragedia....wzywaj policje nie miej skrupułów
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Pewnie że nie powinieneś mieć skrupułów, wzywaj policję zanim dojdzie do jakieś tragedii . Lepiej zawczasu poskromić ich "ułańską fantazję"
IZUNIA81
Bywalec
225 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

jak sie komus cos stanie bedziesz załował ze nie zareagowałes
Awatar użytkownika
gizboy
Bywalec
274 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Ja niczego nie będę żałował... jeżeli zauważę to zareaguję, nie mogę brać odpowiedzialności za bandę idiotów pod wpływem na skuterze, tylko dlatego, że nie zadzwoniłem na Policje...
Awatar użytkownika
kula65
Częsty Bywalec
311 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

chyba nikt z nas nie miał tego na myśli i nie zrzuca żadnej odpowiedzialności na Ciebie gizboy po prostu jako jedyny widzisz to zdarzenie bo ja np nie widzę, gdybym widział reakcja byłaby taka sama
Awatar użytkownika
gizboy
Bywalec
274 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

I dlatego właśnie zareaguje, jeżeli jeszcze raz zauważę takie zdarzenie.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Mnie to ogólnie bulwersuje dlaczego można sobie jeździć na skuterze bez żadnego prawa jazdy i nikt tego nie kontroluje czy np. kierowca skutera zna przepisy jazdy. Przeciez oni uczesniczą w ruchu drogowym tak samo jak samochody. Co z tego, że jada z mniejszą prędkością?! Mogą stanowić zagrożenie na drodze
IZUNIA81
Bywalec
225 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Gizboy nie chciałam Cie urazic sorki popostu poco masz sie wkurzac taka sytuacja zadzwon i tyle
Awatar użytkownika
gizboy
Bywalec
274 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

nie no spokojnie nie uraziłaś mnie w żaden sposób, po prostu jak to zauważę wezwę Policję. Dzisiaj rozmawiałem z sąsiadem i jeżeli zobaczymy, przejdziemy się do nich i zapytamy czy chcą mieć problemy...tylko nie wiem czy nie szkoda nerwów i czasu. Nie wiem też, czy Policja przyjedzie w określonym czasie, zazwyczaj taka "impreza na dwóch osiach" trwa jakieś 15-20 minut. Ale powiadomię..
Powiem szczerzę, że liczę też na to że jeden z tych geniuszy jest może użytkownikiem forum: a co za tym idzie: przeczytał, przekazał dalej i więcej tak nie będzie...chociaż ciężko w to uwierzyć:)
IZUNIA81
Bywalec
225 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Mowia ze wiara czyni cuda moze ich koledzy chociaz czytaja nasze forum i to pojdzie dalej
as_men
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

widzicie to, to dzwonić. nie mówię, że za pierwszym czy drugim razem uda się ich złapać. ale może w końcu nam się uda. proszę o inf. kiedy mniej więcej ma to miejsce i może wiecie skąd oni są??
Awatar użytkownika
kula65
Częsty Bywalec
311 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Dorma pisze:Mnie to ogólnie bulwersuje dlaczego można sobie jeździć na skuterze bez żadnego prawa jazdy i nikt tego nie kontroluje czy np. kierowca skutera zna przepisy jazdy. Przecież oni uczestniczą w ruchu drogowym tak samo jak samochody. Co z tego, że jada z mniejszą prędkością?! Mogą stanowić zagrożenie na drodze
Wiesz Dormo zgodzę się z Tobą w 90 % ponieważ - wracałem kiedyś z żoną z castoramy około 16/17 jechałem "nie wolno" około 85 km/h lewym pasem, (nie krytykujcie mnie, że szybko itd. wiem o tym) ale chodzi mi o to,że środkiem jezdni wyprzedziło mnie dwóch podrostków około 16/17 lat, więc ile może pojechać skuter o pojemności 50cm3 ??Chłopaki przekładają silniczki z 50cm3 na 80cm3, które wyglądem niczym się nie różnią, ściągają ograniczniki prędkości, śrubują osiągi tych "niewinnych" maszyn i nic im nie można udowodnić i to jest przykre, że łączą swoją fantazję z % a to już w ogóle jakiś dramat
Awatar użytkownika
gizboy
Bywalec
274 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Kiedy to ma miejsce...hmm mniej więcej w godzinach 16-19, dokładnie nie monitorowałem tego. Zresztą pewnie ochroniarze którzy pilnują tego pustostanu mogą powiedzieć więcej.
as_men
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

co do skuterów, to nie przemiana silnika, ale ściągnięcie blokady wystarczy. Robią to same salony sprzedaży
ODPOWIEDZ