Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Policja w Redzie i potrzeby mieszkańców

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Night Rider
Ja tu zaglądam
23 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Abyśmy się dobrze rozumieli: ja nie mam zamiaru małpować ani z nikogo szydzić tym bardziej z naszej policji.
Ciekawi mnie jak wyglądają problemy z drugiej strony i cieszy mnie że są tacy jak as_men czy anija, którzy podejmują dyskusje.
A mała ewolucja tematu to sie zdarza - takie sa fora no nie.

Myslę że nie policjanci się nie wystraszą w tej dyskusji przecież ich nie obrażamy. Jeszcze raz pozwolę sobie zaprosić do dyskusji innych plicjantów lub policjantki chetnie z Redy. Przecież problemów jest duzo, policji mało a my musimy funkcjonować w naszym mieście a nie tylko w niej spać.
Night Rider
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Night Rider pisze:Abyśmy się dobrze rozumieli: ja nie mam zamiaru małpować ani z nikogo szydzić tym bardziej z naszej policji.
.

A to co napisałeś to nie byłą czasem ironia? :
Night Rider pisze: Brawa dla policjantów no i na pewno Pan był tam i swietnie to zorganizował, podziwiam Pana.
Tak sobie myślę, że musiał się Pan długo przygotowywać do akcji "znicz"
bo ja bym to tak zrozumiała
Night Rider
Ja tu zaglądam
23 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Dormo.
W ten sposób wyraziłem podziw i uznanie dla Policjantów i chwała im, że są.
No może nietrafnie ubrane w słowa przez niektórych odebrane jako sarkazm. Ale zapewniam , że autor miał co innego namyśli.

Jak juz pisałem : zdarzyło mi się stać: "bandytą" pijącym piwo na ulicy i zamiast mandatu dostałem od chudego policjanta z wąsikiem (Kuby) wykład i poucznie. Wówczas stwierdziłem, że w policji są też ludzie.. A gdybym dostał mandat to dziś bym go nie pamiętał a na policjancie Kuba wieszał bym psy i tyle. A wykład zapamiętałem na długo (utkwił mi gdyż był długi a mnie suszyło) - często to opowiadam to jako anegdotę. Pamietam aby nie pić tam gdzie nie wolno i jest temat na krótką rozmowę o policjncie Kuba.
Pozdrawiam Cię.
Night Rider
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Mam paru kolegów w Policji, na różnych stanowiskach i w różnych formacjach. Miałem okazję również kilka razy współpracować ze służbą dochodzeniowo-śledczą. W Policji pracują różni ludzie i jak w każdym zawodzie jedni są lepsi, drudzy gorsi. Jedni mają do tego powołanie, drudzy tylko odwalają "pańszczyzę", a jest to zawód szczególny. Niestety zauważa się zwykle tych drugich. Generalnie nie zazdroszczę im takiej roboty. Szacunek Panowie Policjanci.
wrona
Forumowicz
73 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

jak rozumiem,ten szacunek ,to do tych policjantów z powołaniem?bo chyba nie tych co odwalają "pańszczyznę"?
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Dobrze rozumiesz. Już taka jest nasza natura, że widzimy głównie złych policjantów, złych księży, złych nauczycieli, złych lekarzy itd..., a przynajmniej o takich więcej się mówi. Dobro jest jakby "niemedialne".
anja

13 lat temu

adam pisze: Szacunek Panowie Policjanci.
A kobietach to już nie wspomnisz? Nie lubisz Pań Policjantek? ;) :):):)
anja

13 lat temu

Night Rider pisze: (...) jest temat na krótką rozmowę o policjancie Kuba.
"Kuba lub Kubuś" to ksywka a nie imię...
Długo się znamy z as_menem, ogólnie miał być temat o waszych potrzebach a nie o tym jakich Reda ma policjantów, chociaż jak piszesz "krótka" rozmowa może się odbyć, w granicach prywatności...
wrona
Forumowicz
73 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

ale po co ta rozmowa?
anja

13 lat temu

Szczerze to też uważam, że jest nie potrzebna, to nie miejsce na to, ale skoro Night Rider ma coś do powiedzenia to może on on się wypowie?
decompoosed
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Night Rider pisze:Wiecie co - chyba pójdę do komisariatu w Redzie, spisze jakąś umowę z komendantem o pracę i zobaczę jak tam jest chociaż na 1/2 etatu.

Panie as_men lub anja - czy można pracować jako stróż prawa po godzinach i ile za taką pracę płacą.

Żeby zatrudnić się w Policji nawet na 1/2 etatu musisz wnioskować do KWP w Gdańsku, oni przydzielają wakaty. Od razu zaznaczam że nie jest to takie proste, wbrew pozorom ;)
decompoosed
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Wracając do pierwotnego zamysłu postu, czyli miejsc gdzie powinny pojawiać się patrole, nie tylko w nocy ale również za dnia.. Podwóko dwóch prostopadle połączonych bloków Spokojna 25 - 23, obok budynku KOKSIK-u w którym mieści się MOPS. Miejsce częstych rozrób, nagminnego spożycia alkoholu (co wiąże się z zaśmiecaniem oraz zakłócaniem porządku) jak i narkotyków (widok młodzieńca z powyginaną butelką wyposażoną w "cybuch" z folii aluminiowej jest na porządku dziennym". Co jakiś czas pojawia się tam patrol, często po 30 minutach ale chwała że w ogóle przyjeżdża, z tym że jak widać zbyt rzadko. Moją sugestią jest montaż kamery obejmującej owe podwórko oraz dodatkowego oświetlenia. To tyle. Pozdrawiam.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

decompoosed pisze:
Night Rider pisze:Wiecie co - chyba pójdę do komisariatu w Redzie, spisze jakąś umowę z komendantem o pracę i zobaczę jak tam jest chociaż na 1/2 etatu.

Panie as_men lub anja - czy można pracować jako stróż prawa po godzinach i ile za taką pracę płacą.

Żeby zatrudnić się w Policji nawet na 1/2 etatu musisz wnioskować do KWP w Gdańsku, oni przydzielają wakaty. Od razu zaznaczam że nie jest to takie proste, wbrew pozorom ;)
gdyńska drogówka ma sporo wakatów :lol:
mario
Nowy/a na forum
8 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

anja pisze:
"Kuba lub Kubuś" to ksywka a nie imię...
To może tak po ksywkach uda się nam bliżej poznać policjantów. Trochę już wiemy

"Kuba lub Kubuś" to ten z cienkim wąsem - gawędziarz - wiemy to dzięki "gwiazdeczce" czarnuli i anji.
mój kolega miał do czynienia z "kluką" czy jakoś tak - mówi że ostry gostek

jest jeszcze taki duży i łysy - choć go ostatnio nie widać

kiedyś był "Lanca" jego to chyba wszyscy znali .

tak sobie myślę to może dojdziemy do tego kto to jest as_men - możne podpowiedzą nam jego koledzy po fachu

Jeszcze dodam, że raz rozmawiałem z moim dzielnicowym Panem Smeja - strasznie poważny gość, groźna mina, trochę się zakręcał w wypowiedziach - ale jest ok. Często widzę na klatce jego karteczki. Ostatnio moje dziecko przyniosło mi taką jedną i pyta: czy ten pan też startuje na burmistrza :D
Mario
anja

13 lat temu

Wasz "gawędziarz" jest konkretny i też bywa ostry...:wink:
ODPOWIEDZ