Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Policja w Redzie i potrzeby mieszkańców

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Ja mam innego rodzaju oburzenie.Wiadomym jest,że z okazji Sylwestra strzelamy fajerwerki,petardy i inne.Może się mylę ale prawo określa wyrażnie czas od do kiedy można tego używać bez konsekwencji.Ale jak widać i tydzień po Sylwestrze raczą się co niektórzy ową zabawą i niestety nasza Policja wogóle nie reaguje.Zaobserwowałem już na 10 dni przed sylwestrem(przed Bożym Narodzeniem) aktywność fajerwerkową i trwa ona do dziś.W parku codziennie nowe opakowania po tych wynalazkach.Właściciele psów przeżywają stres i nerwy bo pupile ciągle narowiste i wystrachane,nie wspomnę,że zwykły obywatel ma tego też po dziurki w nosie.A nasza Policja -nic ,bo po co ,elementarne wykroczenia są tolerowane,wszyscy wszystko mogą bez konsekwencji.Picie i palenie zakazane w miejscach publicznych ale nie w Redzie.Policja przejeżdża obok i udaje ,że nie widzi,są głupie usprawiedliwieni z brakiem czsu,niską pensją i tp znamy to ale drodzy panowie policjańci jest stara maksyma "nająłeś się za psa to szczekaj"
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Dzisiaj, na ul. Spokojnej pierwszy raz w życiu widziałem w Redzie pieszy patrol policji. SZOK. Panowie nawet zatrzymali samochód do kontroli. Zakładam, że to porządki nowej pani komendant. Jeśli tak, to pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Dziś widziałem na ulicy Łąkowej jak stał radiowóz a przed nim jakiś niedzielny kierowca chyba. Ostatnio też słyszałem, że wlepili mandat za picie piwa wieczorem w parku.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Gajos pisze:Dziś widziałem na ulicy Łąkowej jak stał radiowóz a przed nim jakiś niedzielny kierowca chyba. Ostatnio też słyszałem, że wlepili mandat za picie piwa wieczorem w parku.
Z jednej strony, gdyby czytał to ktoś z normalnego kraju chyba natychmiast wypiłby 0,5 litra i przeczytał jeszcze raz próbując to pojąć w innym stanie świadomości ;)
Z drugiej strony brzmi pozytywnie, może wreszcie policja będzie policją ....
andy
Ja tu zaglądam
15 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Chcialbym zeby jakis patrol policji przejechal ul.12Marca i wlepil mandaty za parkowanie samochodow na chodniku i sciezce rowerowej .Czekam na akcje policji dziekuje.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Problem parkowania dotyczy całej Redy.
Dzień w dzień gdy jedziemy razem z synem 5letnim a prawo zobowiązuje mnie do jazdy chodnikiem (gdy 5 latek sam prowadzi rower) czego ani ja ani on nie lubimy :-( i niestety notorycznie jest ten sam problem np na ul Szkolnej. Ludzie stawiaja samochody a niektorzy ciężarówki na chodnikach w całości zostawiając czasami 50cm czy 1m MIMO iż mogą zostawiać je na ulicy. Nie wspominajac iz na chodniku NIE wolno stawiac ciearowek dostawczych > 3.5T.
IMHO Warto aby policja nawet nei nakladala mandatów a spisala rej. i raz wezwala kazdego takiego osobnika na posterenuek celem pouczenie bo wiekszosc w ogole nie zwraca na to uwagi a po takim pouczeniu wiekszosc zacznie myslec ponownie.
Ostatnio zmieniony |6 Kwi 2011|, o 22:20 przez ArturB, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Artur75 pisze:Dzisiaj, na ul. Spokojnej pierwszy raz w życiu widziałem w Redzie pieszy patrol policji. SZOK. Panowie nawet zatrzymali samochód do kontroli. Zakładam, że to porządki nowej pani komendant. Jeśli tak, to pozdrawiam.
to chyba mało chodzisz, bo ja widuję często na ulicy Mickiewicza 2 -os. patrol. Niestety w ciągu dnia. Powinni skoncentrowac się na wieczorze i nocy.
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

PIeszego jeszcze nie spotkałem, a mieszkam tu cztery lata. Za to radiowóz dość często się kręci i bardzo dobrze. Może to nie Sopot, ale nocą co nie których ręce świeżbią, np.: zgineło wcześniej trochę anten CB.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Ja spotkałem patrole piesze za dnia tylko nie bardzo wiem jakie jest ich zadanie bo na pewno nie reagowanie na łamanie prawa np zwiazanego z zastawianiem chodników, parkowaniem na skrzyzowaniach, przejściach dla pieszych itd.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Ja pieszych też rzadko widzę, za to zmotoryzowanych to nawet ostatnio widziałem o 12 w nocy jak kogoś ściągnęli na sygnale ... nawet nie wiem po co, bo akurat to nie mnie zatrzymywali :P
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Janne pisze:Po co policja ma chodzić w nocy po Redzie? Przecież to nie Sopot.. tutaj w nocy to można usłyszeć bicie własnego serca.. Co do samych Redzkich stróżów prawa nie mam żadnych zastrzeżeń uważam, że odwalają kawał dobrej roboty, nikogo z mojej rodziny czy znajomych nikt nigdy nie napadł i czuję się w Redzie bezpieczny. Tyle z mojej strony..
Dokładnie, często (niemalże codziennie) zdarza mi się łazić po/przez Redzie/ę wieczorem (23-2 w nocy) Spotkać kogoś to jest cud,a kogoś łamiącego prawo to już w ogóle ;)
Anika1708
Częsty Bywalec
342 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Maximreality pisze: Spotkać kogoś to jest cud,a kogoś łamiącego prawo to już w ogóle ;)
Skoro jest tak spokojnie to jakim cudem ukradli mi samochód spod bloku, a kilka dni wcześniej znajomej włamali się do auta i zwinęli radio..
Anika
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Chyba mieszkasz w Ciechocinie.
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

A zapewne jeszcze pare dni wcześniej komuś kołpaki ukradli, a komuś innemu antene od CB. Ciezko zrozumieć, że ogólnie jakś poziom przestępczości musi być, nie ma innej opcji. A jeden patrol policji pieszy (bo o tym jest teraz mowa) nie spowoduje że nagle przestępczość spadnie do zera w całej Redzie. Nie martw się, jak jakiś złodziej upatrzy sobie jakiś samochód i będzie chciał go ukraść to ani patrol pieszy ani kamery ani patrol zmotoryzowany nie pomoże.

Faktem niepodważalnym jest, że w Redzie po zmroku ciężko kogoś spotkać, dlatego uważam, że pieszy patrol w nocy to bzdura, skończy się na tym,że upatrzą sobie jakieś pare miejsc gdzie jest szansa na mandat za piwko i tylko tam ich będzie widać.
ODPOWIEDZ