Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Policja w Redzie i potrzeby mieszkańców

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

5 lat temu

No za skrzyżowaniem widzi i reaguje (reaguje za skrzyżowaniem, jak je widzi). Jak ma reagować przed skrzyżowaniem na znaki, które są za skrzyżowaniem? :shock:
Mam prawo jazdy od 20 lat.
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

5 lat temu

Oj chyba się pogubiłeś.
Znaki jakie są na Gdańskiej przed skrzyżowaniem z Pucką mówią o tym jakie pasy mają kierunki na tym skrzyżowaniu. a o tym jakie kierunki mają pasy za skrzyżowaniem mówią następne znaki.
Czyżbyś uważał że jeśli na Gdańskiej jest znak mówiący że dwa pasy są do skrętu w prawo to obowiązuje to również za skrzyżowaniem to w takiej sytuacji oba byłyby do skrętu w prawo no to jakim pasem do Pucka.
Jeśli wyjeżdżam z Łąkowej na Gdańską i mam znak mówiący że mam ustąpić pierwszeństwo no to obowiązuje tylko na tym skrzyżowaniu. Na następnym skrzyżowaniu o pierwszeństwie mówią znaki znajdujące się przed tym następnym skrzyżowaniem.
I tak jest ze znakami mówiącymi o tym jakim pasem w jaką stronę.
Kolejny raz powtórzę bo może nie doczytałeś albo nie zauważyłeś. Po skręcie w prawo zaraz za przejściem dla pieszych jest znak pionowy a na jezdni znaki poziome mówiące o tym jakim pasem w jaką stronę należy jechać.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

5 lat temu

Ale ja tego nie neguję, który pas do czego służy za skrzyżowaniem. Ale przed skrzyżowaniem są dwa pasy skrętu w prawo, więc można skręcać obydwoma. A co spotykamy za skrzyżowaniem to już osobny temat. Przed skrzyżowaniem zjazd na Pucką wygląda identycznie jak zjazd z 6 na Obwodnicę Trójmiasta. Wyobrażasz sobie, by tam wszyscy jechali tylko prawym pasem?
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

5 lat temu

No i wszystko jasne.
Oczywiście że można dwoma pasami skręcać w prawo.
Sprawa polegała tylko na tym że w pewnym momencie powiedziałeś że jak pas skręca w lewo to sobie można pojechać w prawo.
No i mi chodziło tylko o to że z lewego jedziemy w lewo.

A co do obwodnicy to wjazd na obwodnicę to prosta sprawa. Cyrk to zrobili na pierwszym podjeździe i ze zjazdem od strony estakady Kwiatkowskiego
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

5 lat temu

Nie wiem czy wszystko jasne. Bo co jeśli ktoś prawidłowo skręca w prawo z lewego pasa z zamiarem jechania w Pucką, a nie wie, że ten pas za skrzyżowaniem zmieni się za chwilę w skręt w lewo? Tak jak napisałem wcześniej, moim zdaniem powinna się tam przynajmniej pojawić dodatkowa informacja, jak należy się tam zachować, bo nie jest to czytelne.
kapelusznik
Bywalec
183 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Wystarczyłoby żeby od razu po skręcie w prawo lewy pas był oznaczony jako lewoskręt. Przerywana linia po prawej i po problemie. Dla normalnych - bo cwaniak zawsze będzie jechał do końca i wyprzedzał na przejściu.
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

5 lat temu

Przecież jest oznaczony.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

5 lat temu

Tak zupełnie przy okazji. Przy zjeździe z obwodnicy Trójmiasta w stronę Wrzeszcza, przy włączaniu się do Słowackiego trzeba wjechać w pas do skrętu w prawo i następnie z niego zjechać na pas po lewej, prowadzący do Wrzeszcza. A więc podobna sytuacja. Nie jest to do końca zgodne z przepisami, ale wprowadzono tą zmianę, by ułatwić włączanie się do ruchu. I w tym wypadku innej opcji nie ma, bo albo przekroczymy ciągłą (odpada), albo włączymy się do ruchu z pasa przeznaczonego do skrętu w drugą stronę...
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

4 lat temu

Dawno tu nic nie było, a dzień bez marudzenia to dzień stracony, także tego ...

Chciałbym poruszyć kwestię parkowania przy ulicy Fenikowskiego, a dokładniej przy kościele i na środku skrzyżowania z ulicą Brzechwy:

Parkowanie na skrzyżowaniu Fenikowskiego i Brzechwy jest notoryczne, jadąc od strony Wejherowa trzeba ustąpić jadącym od strony szkoły, problem jest taki, że nie wiadomo czy tam coś jedzie, bo skrzyżowanie jest zastawione. Co więcej, Ci jadący od strony szkoły, muszą ustąpić tym jadącym od strony Rumi, ale w momencie gdy Ci chcą skręcić w stronę szkoły jest problem, bo się tam nie zmieszczą.

Obrazek

Co się działo dzisiaj pod kościołem to chyba był jakiś żart - rząd samochodów stojących w połowie na ulicy, a ostatni dokładnie przed przejściem dla pieszych. Przecież tamtędy idą ludzie z dworca, a kierowcy parkują dokładnie przed przejściem dla pieszych. Co z tego, że przejście jest podniesione jak pieszego zobaczyć można dopiero jak się na to przejście wjedzie?

Obrazek Obrazek

Ze względu na to, że stawanie w ten sposób przy przejściu dla pieszych uznałem za zagrożenie dla bezpieczeństwa pieszych, poprosiłem o interwencję Redzkiej policji, ta olała sprawę i nie przyjechała. Tyle w temacie, dziękuję, koniec narzekania :D
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

4 lat temu

To nietypowe skrzyżowanie Fenikowskiego i Brzechwy faktycznie jest bardzo uciążliwe, nie dość że jest tam wąsko to jeszcze notorycznie zastawiane, wydaje mi się że Urząd powinien koniecznie przebudować to niewielkie skrzyżowanie.
Co do sprawy przy kościele, tam ten problem powtarza się prawie co niedzielę i święta, większość to gościnni kierowcy przyjezdzający na chrzty, komunie i inne uroczystości, czyli problem wydaje się krótko czasowy ale nie oznacza to że są zwolnieni do stosowania się przepisów, nikt z kierowców w tym czasie nie przestrzega znaku drogowego który stoi obok, ba, oni świadomie łamią przepisy parkując w taki sposób że zasłaniają widoczność przy przejściu, zdaża się że parkują też centralnie na przejściu i na drodze, czyli ograniczają widoczność i poruszanie się pieszym, stwarzają ogromne niebezpieczeństwo, tym bardziej że w tym czasie przebywa tam masę dzieci.
Ciężko rozwiązać taki problem bo taka sprawa dzieje się prawie przed każdym kościołem, może by wystarczyły dwa-trzy znaki B-36 z zakazem zatrzymywania się i postoju, ponieważ dla większości znak D-40 (strefa zamieszkania) jest wyraznie nie zrozumiały.
Huherko, dobrze że poruszyłeś ten temat, może ktoś z Urzędników pomoże rozwiązać ten problem by się nie powtarzał,
a co do policji to nawet gdyby przyjechali to wszyscy kierowcy poza spisaniem danych dostaliby tylko upomnienie.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

4 lat temu

Major pisze:
4 lat temu

Huherko, dobrze że poruszyłeś ten temat, może ktoś z Urzędników pomoże rozwiązać ten problem by się nie powtarzał,
a co do policji to nawet gdyby przyjechali to wszyscy kierowcy poza spisaniem danych dostaliby tylko upomnienie.
Nie jestem pewien czy problem omawiany przez Huherko lezy w gestii Burmistrza. Czy to nie jest droga powiatowa? Tak czy owak Burmistrz winien podjąć kroki w tej sprawie, toć to w jego/naszym mieście rzecz sie dzieje

A Policja powinna reagować na wszystkie przypadki łamania prawa. WSZYSTKIE. Nawet te przed kościołem. Jesteś pewny, że będzie tylko pouczenie? Ci co, zostali pouczeni już wchodza na "wyższą półkę" a poza tym na niektórych działa takie pouczenie.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

4 lat temu

Sprawę byłem zgłosić osobiście na policję, nie wiem czy sprawę zgłosić też do UM, bo szczerze z jednej strony czułem się jak zwykły kabel, który na "sąsiada" na policję dzwoni, a z drugiej strony jako porządny obywatel który zgłosił zaistniałe zagrożenie, a który został zwyczajnie olany.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

4 lat temu

Romek pisze:
4 lat temu
Jesteś pewny, że będzie tylko pouczenie? Ci co, zostali pouczeni już wchodza na "wyższą półkę" a poza tym na niektórych działa takie pouczenie.
Romek - nie mam 100 % pewności że dostanął tylko pouczenie, ale z mojego i siostry doświadczenia wiem że tak,
poza tym ktoś w naszym bloku czasami donosi że auta parkują w miejscu niedozwolonym, potem z informacji sąsiedzkich słyszę że za wycieraczką jest liścik policji by stawić się na komisariacie, a tam też tylko pouczenie.
Kiedyś słyszałem jak proboszcz opisanego kościoła informował wiernych w czasie mszy by szybko przestawili swoje samochody z ulicy Fenikowskiego gdyż policja ostatnio wystawiała właśnie pouczenie za złe parkowanie.
Jednym słowem mówiąc miło że ta kara nie jest mandatem, ale patrząc z drugiej strony, no jak ?? ... blokujesz dojazd straży pożarnej, parkujesz w miejscu niedozwolonym, zagrażasz bezpieczeństwo bo stoisz blisko przejścia, to logiczne że należy się mandat.
Pouczenia nic nie dają, one "spływają" po kierowcach
Nie wiem czemu Redzka Policja tak mało wystawia mandatów ... może nie mają bloczków ? :)
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

4 lat temu

No to jestem cienki w te klocki. Wydawało mi się, że gdy otrzymam upomnienie to trafiam do kapownika pana Policjanta i do ich bazy danych, przy następnym takim upomnieniu "zarabiam" na mandat.

Huherko, brawo, tak trzeba robić. Gdyby Tobie wystarczyło determinacji zapytałbym jeszcze, co Policja zrobiła z Twoim zgłoszeniem.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

4 lat temu

Romek - nic nie zrobiła, akurat ładna pogoda była, nie miałem co robić, to sobie z ciekawości stanąłem na parkingu i poobserwowałem czy przyjadą, ale przez godzinę nie było ich ani śladu, msza się skończyła i wszyscy się rozjechali ...
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
ODPOWIEDZ