Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Policja w Redzie i potrzeby mieszkańców

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
dark1605
Ja tu zaglądam
17 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

Jak najbardziej jest miejsce w którym kamera rozwiązała by nagminne łamanie przepisów. Chodzi o skrzyżowanie ul. Puckiej i Polnej. Byłem świadkiem jak przy włączonym czerwonym świetle jadąc w stronę Pucka kierowcy zjeżdżają na lewą stronę ulicy mijając całą kolumnę aut by po włączeniu zielonego światła wymusić jadącym na wprost wjeżdżają w lewo w Polną to samo dzieje się gdy ktoś chce pozwolić włączyć się do ruchu jadącym z Polnej lub skręcającym w Polną.
Meliona
Początkujący
12 postów
Początkujący
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Fakt, na tych światłach to się cuda dzieją. Nie raz, jak tylko przejdę przez tę ulicę, kierowcy zaczynają jechać, mimo że nadal mają czerwone.
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Mnie zastanawia taka sprawa - otóż część ulicy Spokojnej przed światłami na Gdańskiej jest notorycznie zastawiona samochodami stojącymi przed domkami.
Auta te stoją na ulicy,. Każdy kto tamtędy jeździ wie o czym mówię, jak jedzie dużo samochodów z obu stron trzeba się ciągle "chować" i czekać. A jest to dośc często uczęszczana droga bo jest to jedyny wjazd z osiedli na Gdańską ze światłami.

Czemu te nieroby z policji nic z tym nie robią? Nie dośc , że to łamanie przepisów - notoryczne to do tego jeszcze stwarza niebezpieczeństwo. Ludzie macie swoje posesje stawiajcie do cholery tam swoje samochody a policja powinna wystawić pare mandatów to by się nauczyli otwierania bramy.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Nie znam dokładnie sprawy (nie jeżdżę tą ulicą)
Są tam stosowne znaki zakazu?
Wiesz z całą pewnością, że to są samochody właścicieli domków?
Rozumiem Ciebie jako kierowcę, lecz spróbuj zrozumieć tamtejszych mieszkańców (np odwiedziny gości, wiele samochodów w rodzinie itp)
Mieszkam w Ciechocinie i takie sytuacje też maja miejsce (np niedziele w okolicach kościoła)
Samochodów przybywa, a drogi takie same jak 30-40 lat temu. Wwszyscy musimy wykazywac więcej wyrozumiałosci dla innych użytkowników ulic
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Z tego co wiem, nie musi być znaków zakazu , bo na ulicy bezpośrednio nie można parkować. Chodnik tam jest po jednej stronie tylko i tam też czasem parkują (ale tam zapewne można, nie ma chyba znaków zakazu).

To nie jest kwestia wyrozumiałości, mnie osobiście nie interesuje to, że komuś nie chce się bramy otworzyc, chciałbym sprawnie się przemieszczać.

Idąc tym tokiem rozumowania, może w wypadku pełnego parkingu na Fenikowskiego zostawię sobie auto na środku ulicy i będę liczył na wyrozumiałość innych użytkowników drogi?
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Maximreality pisze:Z tego co wiem, nie musi być znaków zakazu , bo na ulicy bezpośrednio nie można parkować. Chodnik tam jest po jednej stronie tylko i tam też czasem parkują (ale tam zapewne można, nie ma chyba znaków zakazu).
z tego co wiem, to musi być znak (zakaz postoju lub strefa zamieszkania) Nie chce sie jednak wypowiadać kategorycznie, gdyż byc może w przepisach są jakies "myki" o których nie wiem.
Są wsród forumowiczów specjalisci, może oni sie wypowiedzą

a wyrozumiałość jest potrzebna nie tylko w ruchu drogowym
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Z tymi przepisami to jest chyba tak, że można parkować na ulicy, o ile pojazd nie utrudnia ruchu. A co znaczy utrudnia, to już nie podejmuje się interpretacji. Przejazd jest możliwy, a mieszkańcy (i ich goście) też muszą gdzieś zostawiać auta. Też jeżdżę czasem tą drogą i nie miałem jeszcze problemów z przejazdem. No i nie jest to jedyna ulica, która umożliwia włączenie się w Gdańską na światłach - jest jeszcze Obwodowa.
@Maximreality - jak rozumiem, Twoja ocena policji wynika z tego, że im to zgłaszałeś, a oni nie zareagowali? Dobrze odczytuję? Policjanci zapewne czytają to forum, ale może lepiej zwrócić się bezpośrednio do nich...
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Od pewnego czasu na końcu ulicy Szkolnej (Obwodowa) - bardzo często stoi radiowóz... a w środku siedzą sobie policjanci...
O co kaman? obserwacja, ochrona?
hanns
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 8 lat temu

8 lat temu

Racja , też to zauważyłem , dziwna sprawa.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Normalny patrol, co w tym dziwnego?
W okolicach 12 Marca też bardzo często stoją.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Z niecierpliwością wypatruję naszych dzielnych policjantów na Puckiej przy biedronce. Ciekaw jestem kiedy wreszcie postanowią utemperować rajdowców ustawiających się na pasie do biedronki, którzy po zmianie świateł po chamsku wciskają się przed normalnie jadących. Dociskają gaz do dechy i wciskają się tuż przed, albo na pasach dla pieszych. Czy naprawdę musimy czekać na ofiary? :scratch:

p.s. Swoją drogą ta sytuacja była jasna już na etapie budowy. Taki mądry projekt. Do tego brak oznakowania pasa do sklepów i mamy .....
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

5 lat temu

A najlepsze, że to nie robią przyjezdni a tubylcy, którzy z premedytacją stają na lewym pasie i tak jak mówisz, wciskają się na chama.

BTW jak już sobie narzekamy - Ostatnio dostałem pouczenie, na szczęście odbyło się bez mandatu - zaparkowałem na ul Fenikowskiego na miejscu parkingowym vis-a-vis Żabki, pechowo, bo nie zmieściłem się więc zostawiłem zapalone światła by widać było wystający samochód. Zaraz pojawiła się policja, że niby sąsiedzi się skarżą, że tam cały czas ktoś staje. A tym czasem 150 metrów dalej na skrzyżowaniu Fenikowskiego i Brzechwy na środku skrzyżowania parkują samochody, ta uliczka, która leci w stronę SP2 (przypominam, że jest dwukierunkowa) nie dość, że jest zakręcona przy samej Żabce, to jeszcze jest zwężona o samochody stojące na skrzyżowaniu - tego policja nie widzi.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Cóż, coś tam widzą, czegoś nie. Mnie najbardziej drażni brak reakcji na zagrożenie bezpieczeństwa (przykład powyżej), albo niszczenie mienia. Np. rozjeżdżanie chodników, na które czeka się latami, wykonuje z różnego rodzaju budżetów, a potem bez refleksji niszczy. Kiedy widzę np. ciężarówki, kurierów stojących 4 kołami na chodniku/ścieżce np. na 12 Marca - krew się gotuje. Zrobili sobie z bloków dojścia do chodnika (dojazdy mają z drugiej strony budynku) i teraz kurierzy, dostawcy mebli itp. uznają za naturalne jeżdżenie po chodniku jak po jezdni. Czy trzeba wykładów, żeby uzmysłowić różnicę w konstrukcji jednego i drugiego?
Michael
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 5 lat temu

5 lat temu

Temat rzeka, generalnie policja redzka jest. Istnieje. Nawet czasami na wezwanie do blokujących, ulicę, nieprawidłowo zaparkowanych aut przyjadą, postoją na sygnale, włożą zaproszenie za wycieraczkę i po sprawie. Ostatnio na Łąkowej Matiz z takim zaproszeniem stał tydzień :)
zza torów
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Robin pisze:
5 lat temu
Z niecierpliwością wypatruję naszych dzielnych policjantów na Puckiej przy biedronce. Ciekaw jestem kiedy wreszcie postanowią utemperować rajdowców ustawiających się na pasie do biedronki, którzy po zmianie świateł po chamsku wciskają się przed normalnie jadących. Dociskają gaz do dechy i wciskają się tuż przed, albo na pasach dla pieszych. Czy naprawdę musimy czekać na ofiary? :scratch:

p.s. Swoją drogą ta sytuacja była jasna już na etapie budowy. Taki mądry projekt. Do tego brak oznakowania pasa do sklepów i mamy .....
Policji tam nie wzywaj, bo to nie oni a Ty możesz zapłacić mandat. Absolutnie nie masz racji. Ci co wjeżdżają na lewy "biedronkowy" pas (jeśli zachowują należytą ostrożność) nie łamią żadnych przepisów. Ten pas jest nie tylko dla Biedronki, lecz także po to, by jak najwięcej samochodów mogło szybko opuścić skrzyżowanie. Czepiać się należy nie ich, lecz tych kierowców, co nie wpuszczają z tamtego pasa "na zamek", jak to jest w kulturalnych krajach. Z powodu tej dziwnej mentalności kierowców robią się niepotrzebne korki. Problem robią zwłaszcza kierowcy co nadjeżdżają od strony Wejherowa i skręcają w lewo. Zamiast wjeżdżać na wolny pas (ten biedronkowy), często blokują skrzyżowanie. Po zmianie świateł inni muszą czekać, aż się to odblokuje. Zamiast niesłusznie krytykować, sam wjeżdżaj na lewy pas, a jak jedziesz prawym to wpuszczaj "na zamek".
Podobny problem mamy wszędzie, gdzie dwa pasy zwężają sie do jednego. Wszędzie pokutuje taka mentalność, by jechać przez kilometr jednym pasem, zamiast wykorzystać oba. Jazda "na zamek", głupcze!
ODPOWIEDZ