Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Policja w Redzie i potrzeby mieszkańców

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Maximreality pisze:Ryszard - idąc tym tropem- Załóżmy, że pracujesz tam w tym składzie węgla, mieszkasz naprzeciwko. Też byś śmigał przez tunel??? Szczerze wątpie by ktokolwiek z nas tak robił.

.
Ja np. ze wzgledu na to, że mam blisko to tym bardziej chodziłabym tunelem. W ogóle nie rozumiem takiego podejcia. Liczy sie bezpieczństwo a nie zaoszczedzone 20 sek..
Naprawde nie wiem skad sie biora ludzie z takim podejściem..

To samo zdanie mam jeśli chodzi o picie na ławkach itp. niewolno to niewolno i trzeba sie do tego zastosowac, a nie miec pretensje.

a co to Pana as men-a to myślę, że forumowicze mają co do tego pana policjanta zbyt duże wymagania :A czy nie moze Pan tego czy tamtego. Gdzie sie podziały policjantki? itd. Ten Pan chyba nie jest komendantem i nie ma aż takiego dużego wpływu na to co sie dzieje. Trochę przesadzacie. Ja sie cieszę, że w ogóle ktos sie pojawił na forum i z nami dyskutuje, to juz bardzo duzo. To wymaga pewnej odwagi, kiedy wszyscy sie rzucają i maja jakies pretensje..

I niech Pan sie nie przedstawia...
Ostatnio zmieniony |19 Paź 2010|, o 09:38 przez Dorma, łącznie zmieniany 5 razy.
as_men
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

w redzie w patrolu nie ma żadnej kobiety. Poszły za biurko, ciążowe itp. To co widać na ttm i=e to patrole z ościennych miast. a Burmistrza Redy, KPP Wejherowo oraz KWP Gdańsk nie jestem w stanie poruszyć. A co do kobiet, to są jeszcze gorsze od mężczyzn. sprawdzone w praktyce
as_men
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

dziękuję Dormo za wsparcie. Ale wśród niektórych to już chyba normalne.
Night Rider
Ja tu zaglądam
23 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Dormo.
Ja również cieszę się że jest na forum policjant i chce nam przybliżyć jak to wygląda z drugiej strony. A jesli Pan as_men nie jest komendantem to moze nim zostanie w przyszłosci i będzie znał oczekiwania mieszkańców. Nie wiem jak to się w policji odbywa ale ja bym wymienił komendanta na as_mena bo widać jeszcze mu sie chce. Ja bedę głosowł na niego pod warunkiem, że zmieni swoje podejście do pijących nawet tych "grzecznych". A moze as_men został by szefem w KPP albo KWP o ile pamiętał by o Redzie to ja jestem za. Burmitrzem to chyba nie może zostać bo musiałby odejść z formacji.

A co do przedstawiania się na forum to jego broszka. Ale podczas legitymowania czy kontroli pojazdów mógłby uzywać swego niku i byłoby fajnie - mniej więcej tak:
dzień dobry np: posterunkowy czy sierżant as_men prosze dokumenty....
jesli ktos nie czyta forum to nie będzie widział o co chodzi a my formowicze będziemy wiedzieć TO ON we własnej osobie. Co o tym sądzicie ?
Pan As_men na komendanta !!!

Panie as_men a co do kobiet jak pan sprawdził w praktyce , że są one gorsze od mężczyzn?
Night Rider
wrona
Forumowicz
73 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

as men może i w porządku,ale trochę mnie zdołował tym co pisze o stanie naszej redzkiej policji,a raczej jej brakami.chyba trzeba zacząć się bać...
Awatar użytkownika
signature
Forumowicz
50 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

A co z rowerami, które giną z piwnic i garaży?
http://e-reda.pl/viewtopic.php?p=24612#24612
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

a ktos był ztym w komisariacie?
Awatar użytkownika
signature
Forumowicz
50 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Nie wiem jak homek, ale kolega, któremu skradziono srebrnego UNIBIKE’a był.
mario
Nowy/a na forum
8 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Dzień dobry Witam wszystkich którzy są na tym Forum. dla mnie bezpieczeństwo są ważne. super ,że jest taki temat. Witam as_mena i brawa za odwagę, że chociaż się ujawnił na tyle ,że jest policjantem i to z Redy. Popieram Night Ridera - pijemy piwo w lokalu, jak kogoś nie stać to w domu na ławeczce przy grilu tez jest miło. As-men proszę bezwzględność w uczeniu narodu porządku. Proszę o przyłączenie się do dyskusji więcej policjantów (-ek jak są jak są i nie wyginęły) z Redy.
Mario
anja

13 lat temu

Ja się z as_men-em bardzo dobrze znam, konkretny facet... Do rozmowy na forum więc również się przyłącze...
anja

13 lat temu

Co do ilości policjantów, to żadne z nas nie ma na to wpływu... Są cięcia w budżecie i nie ma kasy na żadne "dodatki"... Na szkoleniach w SP nie mają na amunicję, żeby ćwiczyć strzelanie, oszczędzają na prądzie (pieniądze rozdziela KG) a co dopiero żeby nową duszyczkę zatrudnić i wyszkolić... Napiszcie petycję do KGP, że wam źle i czujecie się mało bezpiecznie... Mam ten sam fach co as_men i też nic na to nie poradzę, że tak mało ludzików jest... Jeszcze teraz kiedy chcą nam wszystkie przywileje pozabierać jest coraz mniej kandydatów... ciekawe kto im będzie później dupy chronił jak za mało nowych przyjdzie....
Marcin
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

anja pisze:... ciekawe kto im będzie później dupy chronił jak za mało nowych przyjdzie....
A mi się wydaje, że jak byś napisała "tyłki" byłoby mniej wulgarnie. Ale może jestem przewrażliwiony :)

Sorry za offtopic
Tuli
Forumowicz
73 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

może i wypadałoby napisać dupki....
ale stan faktyczny i rzeczywistość w naszych komisariatach (znam kilku policjantów osobiście) czasami wymagają twardej d..y .........
niestety
zrazik.wolowy
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

anja pisze:Jeszcze teraz kiedy chcą nam wszystkie przywileje pozabierać jest coraz mniej kandydatów... ciekawe kto im będzie później dupy chronił jak za mało nowych przyjdzie....
Trochę OT, ale chyba sama przyznasz, że 15 lat służby i emerytura w wieku 35-40 lat to trochę nie halo. Nie twierdzę, że policjant w wieku 50-60 lat ma się uganiać za gówniarzami, ale wydaje mi się, że jego doświadczenie można lepiej wykorzystać niż w firmie ochroniarskiej za najniższą stawkę.
anja pisze:... że tak mało ludzików jest...
a, że tak mało ludzików jest to raczej nie kwestia zabierania przywilejów, a braku pieniędzy na etaty. Ludzie garną się do policji z różnych powodów, niektórzy oczywiście ze względu na przywileje, jednak nie zgodzę się, że po zabraniu przywilejów (głównie chodzi o emerytury mundurowe jak się domyślam) ilość kandydatów się drastycznie zmniejszy. O ile mi wiadomo kandydatów macie całe mnóstwo, bardzo wielu moich znajomych chce/chciało pracować w Policji (i na pewno nie ze względu na przywileje) jednak nie dostawali się bo nie było etatów/miejsc w komisariatach lub wymagania były bzdurne (czytaj: z góry nastawione na to, że może tak z 10% przyjmiemy).

Z drugiej strony popatrz na to z innej perspektywy. Budżet państwa, z którego opłacana jest Policja nie jest z gumy. Jeżeli grupa "młodych" emerytów jest olbrzymim obciążeniem dla budżetu, to państwo musi do tego dokładać ogromne sumy. Na miejsce takiego młodego emeryta trzeba zatrudnić kolejnych żółtodziobów, których trzeba wyszkolić, temu co odszedł wypłacić emeryturę i dodatkową pensję młodemu itd. itd.

To wszystko są koszty. Po ograniczeniu przywilejów, koszty się automatycznie zmniejszą, w budżecie zostanie więcej pieniędzy, które będzie można przeznaczyć na nowe etaty/sprzęt/paliwo/szkolenia itd. Tymi przywilejami sami kopiecie pod sobą dołki.

Ja rozumiem, że praca nie jest łatwa, słabo opłacana i często niewdzięczna jednak ma swoje ogromne zalety. Nie rozumiem dlaczego tak bardzo uczepiliście się tych przywilejów. Spójrz na to bardziej makroekonomicznie, a i tak wszyscy niedługo będą pracować do 70-tki.

Sory za OT, jakoś mnie tak natchnęło :)

a no i żeby nie był taki całkiem OT, to ja osobiście nie mam nic do Policji w Redzie. Kilka razy prosiłem ich o interwencję i jakoś nigdy nie było z tym problemu, także dzięki za dobrą robotę :)
wrona
Forumowicz
73 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

a ja co do interwencji to mam niestety inne doświadczenia.Kiedy na schodach w mojej klatce leżał facet,zadzwoniłam na Policję,usłyszałam masę pytań m.in czy ten pan mi przeszkadza,jak się nazywam itd...no i oczywiście nie przyjechali.następnym razem dzwonię do Wejherowa,bo nie muszę narażać siebie i moje dzieci na takie widoki i kombinować jak się dostać do własnego mieszkania.
ODPOWIEDZ