Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Policja w Redzie i potrzeby mieszkańców

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Night Rider
Ja tu zaglądam
23 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam pytania: do as_men

* czy nie może Pan spowodować aby te wszystkie śliczne radiowozy jeździły po Redzie a nie stały na parkingu. Ostatnio widziałem dwie Astry, Doblo, Dukato i Kia srebną . Przecież jest Was wielu i wszyscy zdrowo podchodzą do spraw bezpieczeństwa.

* Gdzie podziały się śliczne policjantki które służą w Redzie - poprawiły by one wizerunek - fajny widok - była tak z ciemnymi włosami, widziałem dwie blondynki i jedna w kręconych włosach - gdzie one są ? niech wyjdą do ludzi.

* W sprawie picia piwa to myślę, że powinien Pan bezwzględnie tepić nawet tzw"grzeczne picie" bo za chwilę na każdej ławce będzie ktoś "grzecznie pic " i z Redy powstanie jedna wielka piwiarnia, może nie odrazu po 100 zł ale jakieś pouczenie na początek.

Pozdrwiam Pana As_Mena i fajnie że jest w Redzie taki policjant. :-)
Night Rider
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1791 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Ryszard pisze:też uważam to za jasne, w Redzie sporo osób ginie na torach, w roku zawsze kogoś los trafi.. co nie zmienia faktu, że nadal nie brakuje amatorów tanich wycieczek przez tory... bo idąc tunelem za bardzo by się zmęczyli. O ile komuś akurat nie rodzi się dziecko to nie mam jakoś wytłumaczenia dla leniwych... szukających nowych dróg do domu, lub do piachu...
Odnoszę wrażenie, że ludzie mają zwyczaj mawiać, że pociągi zabijają ludzi, z czym ja się w ogóle nie zgadzam - jak można przy zdrowych zmysłach nie zauważyć pojazdu który:
- jedzie teoretycznie zawsze tym samym torem (z szyn nie zjedzie)
- jedzie na stalowych kołach na stalowych szynach, więc jest głośny
- waży dużo (szynobus 80 ton, jeden skład EN57 110 ton, a przeważnie jadą dwa)
- zawsze ma światła z przodu i trąbi jak kogoś na torach zobaczy

Trzeba być nieziemskim kretynem, żeby zginąć pod kołami pociągu przechodząc przez tory ...
Night Rider pisze:* W sprawie picia piwa to myślę, że powinien Pan bezwzględnie tepić nawet tzw"grzeczne picie" bo za chwilę na każdej ławce będzie ktoś "grzecznie pic " i z Redy powstanie jedna wielka piwiarnia, może nie odrazu po 100 zł ale jakieś pouczenie na początek.
Coś czuje, że albo jesteś człowiekiem, który ostatnio zarobił mandat i teraz dla rozbicia własnej złości napuszcza policjantów na innych, albo jesteś jakimś egoistycznym dorobkiewiczem, który nachapał się pieniędzy, stać Cie żeby sobie po knajpach łazić a reszta ludzi, najlepiej żeby stali i Tobie klaskali ...
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

as_men pisze:witam, dlaczego tam stoimy?? Otóż obserwacja ludzi przechodzących przez tory, pojazdy zawracające na podwójnej ciągłej, albo po prostu krótka przerwa
Spodziewałem sie takiej odpowiedzi. Krótka, godzinna przerwa ;)
Obserwacje i wstawianie mandatów ludziom pzrechodzącym przez tory faktycznie opanowaliście do perfekcji, ale ja uważam, ze jak już bronicie prawa to są lepsze zajęcia niż stanie tam przez dłuższy czas i "Obserwowanie ludzi przechodzących przez tory", chociaż policjanci to lubią, sam bym chciał w pracy sobie poleniuchować.


Idąc tropem obserwowania ludzi na podwójnej ciągłej (nie moge z tego na maxa naciaganego wytłumaczenia):

link

radiowóz stoi mniej więcej w punkcie "A". Jeżeli radiowóz obserwuje ciągłą z ulicy Gdańskiej to jasne, że nie ma szans jej zauważyć. chyba że chodzi wam o tą ciągłą zaznaczoną jako "B" to tam przecież nikt nie zawraca od tego jest inna częśc skrzyżowania. Może jeszcze chodzić o ciąglą w punkcie "C" ale jej też nie widać z tamtego punktu.

Reasumując, chyba najsensowniejszym wytłumaczeniem są te "krótkie" przerwy tłumaczone obserwacją niebezpiecznego przejścia przez tory <spoko>

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony |10 Paź 2010|, o 11:27 przez Maximreality, łącznie zmieniany 2 razy.
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Ryszard pisze:też uważam to za jasne, w Redzie sporo osób ginie na torach, w roku zawsze kogoś los trafi.. co nie zmienia faktu, że nadal nie brakuje amatorów tanich wycieczek przez tory... bo idąc tunelem za bardzo by się zmęczyli. O ile komuś akurat nie rodzi się dziecko to nie mam jakoś wytłumaczenia dla leniwych... szukających nowych dróg do domu, lub do piachu...
Okej ale co zmieni ze radiowoz tam bedzie stał? Ktos go zobaczy to tylko sie wk*** ze musi zapierdzielac przez tunel jesli mieszka np. kilometr od dworca w strone Rumi na Leśnej. A jak nie bedzie radiowodu to i tak sobie przejdzie tylko się dobrze rozejrzy czy nic nie jedzie.

Wyciagajac wnioski z twojej wypowiedzi słusznym jest aby cały czas stała tam lodówa z dwoma znudzonym policjantami słuchającymi sobie radia, a drugi radiowóz przy peronie jak zawsze stoi, wtedy może nikt nie zginie na torach :roll:

Faktycznie zginal jakis chłopak na przejezdzie kolejowym, miał kaptur na głowie i słuchawki w uszach z tego co pamiętam i nie rozejrzał się. :roll:
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Do Huherka, niezmieskich kretynów i w Redzie nie brak:)
do Maxima to nie twierdzę, że to dobrze, gdy radiowóz stoi tam i stoi, i stoi... od świtu do zmierzchu, w momencie, gdy auta z rocznika 91 szarżują po Obwodowej, po czym ich kierowcy potrafią grozić innym, za to, że nei tolerują 150 km/h z wciśniętym klaksonem.

To fakt niezaprzeczalny, tak jak i ten, że korzystanie w Redzie z tunelu jakoś szczególnie drogi nie wydłuż, nawet mieszkającym na Leśnej w Redzie. To jest po prostu lenistwo, jak ktoś pomyka sobie takimi oryginalnymi trasami:) oczywiście z pominięciem sytuacji wyjątkowych, gdy prędko musisz być w domu. .z różnych, ale poważnych powodów.
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Ryszard - idąc tym tropem- Załóżmy, że pracujesz tam w tym składzie węgla, mieszkasz naprzeciwko. Też byś śmigał przez tunel??? Szczerze wątpie by ktokolwiek z nas tak robił.

Ja pije do nieróbstwa redzkiej policji, bo on tam sobe faktyczne robią "krótkie przerwy" pod pretekstem dbania o nasze życie, albo pilnowania czy ludzie nie zawracają na podwójnej ciągłej (to jest totalna abstrakcja) :P

Zastanawia mnie jeszcze, czemu policjant z forum nie podpisuje się imieniem i nazwiskiem pod tym co tu pisze tak w ogóle...
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1791 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Maximreality pisze:Zastanawia mnie jeszcze, czemu policjant z forum nie podpisuje się imieniem i nazwiskiem pod tym co tu pisze tak w ogóle...
A Ty się podpisujesz ??
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Night Rider
Ja tu zaglądam
23 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Do Huherka
Ja jeszcze nie dostałem mandatu. Raz zdarzyło mi się otworzyć puszke z piwem i piłem (kac zabójca - musiałem :-) ) Wtedy przyjechał patrol z Redy i pouczony zostałem. Nie był to chyba as_men bo ten zgodnie ze swoją teorią to dałby mi spokój. Był to taki chudy z cieniutkim wąsem. (na imię ma chyba Kuba bo tak sie do niego zwróciła policjantka) Najpierw miałem wykład - gadał i gadał a mnie suszyło, potem łaskawca mnie pouczył. Policjantka własnie w czarnych włosach nic się nie burzyła (trochę gwiazda ale może być- wygląd tak na niecałe 4:-) ). Szkoda , że nie trafiłem na as_mena.
A tak własciwie to klaskać mi nie trzeba, a piwo lepiej wypić w knajpie jest lepiej- bo usiąść można wygodnie i w pokalu..., wprawdzie kosztuje 4 -5 zł ale i tak lepiej niż na dworzu. Sprubój w knajpie spodoba Ci się . Nie zawsze mamy pewność , że w radiowozie siedzi as-men i nie zrobi problemu z "grzecznego picia"
Night Rider
wrona
Forumowicz
73 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

ja się zgadzam z Night Riderem,nie toleruję picia w parkach itp.idę z dzieciakiem do parku i muszę patrzeć na takich. często i gęsto jeszcze za potrzebą idą pod drzewo i to ja muszę manewrować, żeby nie narażać dziecka na takie widoki.Ja też lubię wypić czasami piwko ze znajomymi i nie stać mnie na knajpy,więc pije w domu.a w parku to mogę ewentualnie sobie piknik zrobić i napić się kawki albo oranżady.aha i siusiu robię w domu ;)
as_men
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

witam, widzę, że dyskusja ostro się rozwija. Do maximreality, co do obserwacji, to pięknie widać jak auta chcące zawrócić, nie jadą na " rondo" tylko skracają na podwójnej i to pięknie widać. Po drugie, dobrze widać jak ktoś zawraca na gdańskiej na strzałce kier. Co do radiowozów, to Ducato i srebrnej Kii już nie ma. Poza tym kobiet w patrolu dawno już też nie. Po trzecie W redzie tylko i wyłącznie jest nas dwoje na zmianę, o czym pisałem już wcześniej.
Awatar użytkownika
kula65
Częsty Bywalec
311 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

as_men pisze: Po trzecie W redzie tylko i wyłącznie jest nas dwoje na zmianę, o czym pisałem już wcześniej.
Co do pracy policji w Redzie nie mam zastrzeżeń,nigdy nie miałem z nią do czynienia, może i dobrze, ale czy ilość policjantów (pisząc kolokwialnie) w sztukach to nie za mało??
ta ilość jak na 20 tys ludności trochę powala
as_men
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

niestety nie jest to zależne ode mnie. od tego są inni " mędrcowie" ale zgadzam się z tobą
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

2 policjantów na zmianę, 25 bodajże łącznie, licząc, że w ciągu doby pracują 3 pary po 8 godz., mając kolejną dobę wolną, no to potrzeba 6 takich par wyjazdowych, czyli 12 osób. No ok, a reszta?:) rozumiem, że do tego dochodzi dyżurny. A co reszta porabia? :)

choć faktem jest, że mając z Państwem do czynienia ok 7 razy, to praktycznie zawsze czekanie na radiowóz zajmowało nie mniej niż 40 minut. Zastanawiam się ile potrzeba etatów by zapewnić np 4 policjantów na mieście
as_men
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

reszta to dzielnicowi, komendanci i dochodzeniówka. Co do etatów, to min. 12, ale nikt na to jeszcze nie wpadł. po prostu oszczędności
Night Rider
Ja tu zaglądam
23 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

as_men pisze:niestety nie jest to zależne ode mnie. od tego są inni " mędrcowie" ale zgadzam się z tobą
A kto to jest ci "mędrcowie" - czy nie może Pan czegoś tam pozmieniać ruszyć mędrców aby coś wymyslili - Ryszard wyliczył 12 -tu na 25 to gdzie jest reszta? Przecież chcemy być bezpieczni, a nie zyć w złudzeniach. No i nie odpowiedział Pan gdzie sie podziały policjantki. Naprawde nie ma ani jedenj fajnej ?. Sorki, że tak cisnę na ten wątek ale to chyba dobrze, że Pań jest w policji dużo.
Widziełem w TTM akcję na dworcu było tam czterech policjantów i kobieta w mundurze (coś mi tu nie pasuje) wychodzi , że jakiś alarm ogłosili czy co, albo wyczerpany został cały limit tygodniowy na policjantów. Proszę to jakośc logicznie zobrazować, bo nie wiem czy są ci Polcjanci czy ich też nie ma.
Night Rider
ODPOWIEDZ