Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Policja w Redzie i potrzeby mieszkańców

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
mar1975
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Przepis zdaje się mówi że warunkiem zaparkowania na chodniku auta jest pozostawienie 1,5 m przejścia od krawędi chodnika lub innej trwałej przeszkody ( mur, ogdrodzenie lub drzewo ) i ( jest - i - nie lub ) masa własna auta nie może przekraczać 2.5 tony ( nie 3.5 tony jak by się mogło wydawać ( jak masz vana to sprawdź w dowodzie rejestracyjny czy się mieścisz )). Więc jak oba warunki są spełnine to nie ma szans aby ukarać kogoś za parkowanie na chodniku. Sam chodnik musi być tak wykonany aby tę masę przenieść. Pdłubałem trochę w necie i znalazłem, że kostka na ubitym terenie grubości 6 cm spełnia ten warunek. Więc jak pojazdy zastawią od początku do końca 12 marca to nic nie zrobisz.

( inf - kodeks drogowy 2012 )
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

prosimy również o dalsze patrole koło szkoły SP2, kierowcy notorycznie jeżdżą tam pod prąd,
wystarczy przyjechać ok 7-8:30 rano i 15-16:30 popołudniu.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Tempest pisze:Damian, nie wiem gdzie mieszkasz, ale ja mieszkam w bardzo bliskiej odległości od ul. 12 marca i uważam problem parkujących na tej ulicy samochodów za przesadzony, żeby nie powiedzieć - nieistniejący. Wspominałem wcześniej, że jeżdżę tamtędy codziennie, rano, popołudniu, jeżdżę także rowerem, chadzam na spacery. Właściwie jak tak się zastanowię, to od kilku miesięcy nie spotkałem tam żadnego zaparkowanego auta. Dyskusję więc uważam za zwykłe bicie piany.
Co do parkowania na chodnikach - tak jest to dozwolone w przepisach, jeśli są spełnione warunki. Przepisy nie mówią nic o konstrukcji takiego chodnika. Na chodnikach parkuje się w innych miastach, więc nie wiem, skąd zdziwienie, że takie coś jest możliwe i nie powinno się tak robić. Jest możliwe, jak najbardziej. Jeśli nie ma miejsca na zaparkowanie na ulicy (a na ul. 12 marca nie ma), to gdzie Twoim zdaniem powinno się zaparkować? Przecież samochodami nie poruszają się tylko mieszkańcy tej ulicy, ale również osoby przyjezdne (goście, dostawcy, poczta).
Nie wiem też o jakiej dewastacji ścieżki rowerowej piszesz. Może przybliżysz szczegóły w którym miejscu jest ona zdewastowana, bo autentycznie nie zauważyłem takiego problemu.
W takim razie bywamy na tej ścieżce w różnych momentach. Mnie zdarzyło się kilkakrotnie zastać auta parkujące na ścieżce, bądź na całej szerokości na wjeździe - pozostawało zjechać na ulicę. Nie jest biciem piany ubolewanie nad niszczeniem nowej ścieżki rowerowej i co podkreślam - służącej wielu rolkarzom. Ścieżka - szczególnie w pierwszym etapie zbudowanej drogi ma coraz więcej dziur i wystarczy spojrzeć, bądź ruszyć na rolkach. Nie jest prawdą, że auta przeniesie sama kostka, przeniesie kostka z odpowiednią podbudową, a tej jak wspomniałem zwyczajnie się nie stosuje - bo drogo. Jeśli chodzi o 12 Marca, to już pisano o tym, że jest źle zrobiona z uwagi na częste wjazdy, ale również właśnie brak miejsc parkingowych jak np. na Kazimierskiej. Z drugiej jednak strony w przypadku domów jednorodzinnych, które są na tej ulicy parkowanie powinno być załatwione w obrębie własnej działki.
Jeszcze coś nt uogólnienia - tak w całej Polsce parkuje się po chodnikach i ..... w całej Polsce narzeka się na dziurawe chodniki.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

W którym konkretnie miejscu ścieżka rowerowa jest zniszczona i gdzie są owe dziury? Ja akurat jeżdżę na rolkach i na rowerze i również nie zauważyłam żadnych zniszczeń.
Pomijam, że do rolek się ta trasa niestety nie bardzo nadaje ze względu na sam fakt, że jest wykonana z kostki, a nie gładkiego asfaltu, więc jeździ się mało komfortowo. Ale to na marginesie.
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Myślałam,że szlag mnie dzisiaj trafi! przejechanie autem Bielawy graniczyło z cudem,bo wzdłuż całej ulicy ponastawiali mnóstwo aut i jakiś pajac zaparkował dodatkowo dostawczaka z przyczepką po przeciwnej stronie-jakiekolwiek minięcie się nie wchodziło w grę-żeby nie było pretensji-od jutra będę uprzejmie donosić na policję!!! 58/6783097
krzysztof72
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Mam niesmaczne doświadczenia dotyczące pracy redzkiej Policji. Może ktoś ma podobne? Zapraszam do dyskusji na ten temat, mam nadzieję, że nikt się nie boi.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Opisz te twoje niesmaczne doświadczenia, to będzie o czym podyskutować
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

krzysztof72 pisze:Mam niesmaczne doświadczenia dotyczące pracy redzkiej Policji. Może ktoś ma podobne? Zapraszam do dyskusji na ten temat, mam nadzieję, że nikt się nie boi.
A złozyłes skargę do zwierzchników?
krzysztof72
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Pewnie że złożyłem ale oni jacyś senni są. A Wy składaliście? Też macie takie wrażenie?
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

krzysztof72 pisze:Pewnie że złożyłem ale oni jacyś senni są. A Wy składaliście? Też macie takie wrażenie?
Ja z redzka Policja nie mam złych doswiadczeń. Oczywiscie zawsze moze byc lepiej, lecz w zasadzie jest ok.
krzysztof72
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Jak macie pozytywne to dobrze, ja mam wręcz odwrotne i może ktoś na temat właśnie tych negatywnych coś powie?
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

może Krzysztofie Ty powiesz, bo widać, że leży Ci coś na sercu.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

A ja dalej nie wiem z czym masz ten niesmaczny problem?
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

krzysztof72 pisze:Jak macie pozytywne to dobrze, ja mam wręcz odwrotne i może ktoś na temat właśnie tych negatywnych coś powie?
Gdyby ktoś chciał, to by napisał. Najwyraźniej albo nikt nie ma takich doświadczeń albo nie ma ochoty się zwierzać. Więc po prostu napisz wprost co Ci leży na wątrobie i może wówczas ktoś się włączy do dyskusji.
krzysztof72
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

A ja sobie tak mysle że albo wszyscy zadowoleni albo nie ma odważnych
ODPOWIEDZ