Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Gradobicie - odszkodowania AC

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Zigi pisze:
narek pisze:Czy Wam ubezpieczyciele też orzakają szkody całkowite za zniszczoną karoserię?
"Też", to znaczy, że Tobie orzekli? Ja jeszcze czekam...
Wczoraj słyszałem, że jednemu właścicielowi nowej mazdy 6, ubezpieczalnia zaproponowała wymianę dachu :shock:
Miałem kiedyś wymieniany dach z AC. Podczas wichury spadła na niego gałąź. To bardzo dobre rozwiązanie w przypadku samochodu o dużej wartości. Stary dach jest odcinany i w podobnym do fabrycznego procesie technologicznym przyspawany nowy. Nie ma śladu po naprawie. Lakier i jego grubość ma fabryczne parametry. Naprawę wykonałem w autoryzowanym serwisie. Naprawa trwała trzy tygodnie, w tym prawie dwa czekaliśmy na nowy dach z Niemiec. Koszt wymiany wynosił około 13 000. Jeździłem tym samochodem jeszcze trzy lata po naprawie i nic się nie działo. Jak go sprzedawałem w salonie /w rozliczeniu/ to w serwisie był sprawdzany pod kątem uszkodzeń. Przy pomiarach grubości lakieru rzeczoznawca opisał samochód, jako bezwypadkowy a wszystkie elementy blacharskie jako fabryczne z oryginalnym lakierem.
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

W jakich firmach ubezpieczeniowych mieliście ubezpieczenie AC?
Moja to AXA.
Znajomy likwidował szkodę z polisy AC tego ubezpieczyciela i zachwalał. W przeciągu 7 dni miał pieniądze na koncie. Po naprawie zostało mu jeszcze prawie 2000. Był zadowolony.
Niestety na forach internetowych większość twierdzi, że ta firma jest tragiczna. Wcześniej ubezpieczałem samochody w PZU, w przypadku AXA skusiła mnie cena polisy.
Miał ktoś jakieś doświadczenie z nimi, oprócz zawierania umowy?
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Mdirect - czyli Hestia; sam jestem ciekawy jak u mnie się zamknie sprawa szkody
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Koledze z Redy, który jeżdzi Toyotą Corollą z 2002 roku Aviva zaproponowała dzisiaj 6200. Uszkodzenia w jego samochodzie: blacha z wszystkich stron + lampy. Kolega jest pierwszym właścicielem a Toyota jest salonowa.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2884 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Artur75 pisze:Koledze z Redy, który jeżdzi Toyotą Corollą z 2002 roku Aviva zaproponowała dzisiaj 6200. Uszkodzenia w jego samochodzie: blacha z wszystkich stron + lampy. Kolega jest pierwszym właścicielem a Toyota jest salonowa.
Nie jest to dużo... Nieuszkodzone auto jest warte jakieś min. 15 tys. Pozostałości raczej nie sprzeda za 9000 (a może?), więc pozostaje naprawa - pytanie, co na to warsztaty...?
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

To prawda. On sam zastanawia się co robić. Za 6200 zaszpachluje i wylakieruje samochód, na lampy też starczy ale co dalej. Szpachel po pewnym czasie może pękać, szczególnie na masce gdzie są wysokie temperatury i na dachu gdzie występują naprężenia. A jak będzie chciał go później sprzedać. Przyjdzie kupiec z miernikiem lakieru i co? Cały samochód wyszpachlowany. To co pomyśli? Dachowanie, przeturlał się?
no3q
Początkujący
12 postów
Początkujący
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

W Wejherowie Auto Brudniewicz(?) chcieli ode mnie 2500-3500 za naprawę ;)
Awatar użytkownika
Aga85
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

W Redzie będzie ekipa z Białegostoku będą robili auta nową technologią zamrażając wgłębienia za auto będą kasować podobno 6 tysięcy. Przy tej metodzie dają gwarancję nie naruszenia lakieru;-)
no3q
Początkujący
12 postów
Początkujący
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

6 tysięcy to przegięcie :) już 3,5 to za dużo...
Pod Warszawą jest jakaś firma która robi to za 1,5 ... tylko dojazd + 2 dni roboty
szkoda urlopu :)
HAns
Znam to forum
117 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

w gdanksu robia dosyc dobrze i na moje tanio www.s-plus.pl , maja podpisana umowe z pzu i warta na razie i zreszta negocjuja.
a ceny maja takie do 20 wgniecen cos okolo 1100
do 100 ok 3400
co 10 jest przedzial cenowy
powyzej 100 - 36.60 szt

tak to wyglada z ich galerii
przed
http://s-plus.pl/images/galeria/big/40/ ... GOT800.jpg

i po

http://s-plus.pl/images/galeria/big/40/ ... GOT800.jpg

niestety roboty z prostowaniem dosyc sporo jest, bo pozniej trzeba dodatkowo usunac naprezenia w w miejscu kazdego uderzenia. ale i tak chyba lepiej niz lakeirowac i wymieniac elementy

pozdr
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2884 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Hmm. Na mojej masce i dachu jest w sumie ponad 1000 wgnieceń, czyli koszt 36 tys. ;)

No właśnie, wszystko zależy od liczby wgnieceń. Jakby zacząć liczyć, to większość osób w Redzie ma po kilkaset, a przy takiej ilości robi się to nieopłacalne - jakąkolwiek wypasioną technologią. Szczególnie, jak auto ma np. wartość 10 tys.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Tylko teraz to trzeba uważać żeby nie kupić takiego obitego i zrobionego.Na rynku pojawi się sporo okazji.
Marcin
Prawie Lider
522 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

No tak, i każdy GWE już bedzie podejrzany :) Mój też - niebawem, a szczęśliwie - spokojnie stał w hali garażowej.
caterina
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Witam, ja kupilam auto 06.08. i Bogu dzieki zrobilam zaraz AC w generali, wszystko cacy ale wycenili mi w 5 letniej nietknietej octawi 280 - 300 wgniecen na calym aucie , na 3700. Jakis zart! Nie zgodzilam sie i powiedziano mi , ze mam rok na przedstawienie f-r za naprawe. Zaznaczam ,ze nie zalezy mi ma jakims szpachlu tudziez wykrojeniu dachu co sugeruje Plichta skoda. Tez boje sie , ze jak sprzedawac mi kiedys przyjdzie to powiedza ,ze bita!
Brat ma 9letnia lagune i jemu oszacowala Hestia szkode calkowita. Cos kolo 11000.
I co dadza mu kase wypowiedza Ac i co dalej? Znalazlam goscia z Gdyni ktory dopiero w pazdzierniku "wyssal" by skodzie wgnioty ale kosztu nie umie mi jeszcze podac. Juz nie wiem co robic...
doktor.t
Bywalec
153 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

W sumie na allegro można już nawet za kilkanaście zł kupić miernik grubości lakieru- dobra wiadomość dla łowców "okazji", zła dla sprzedających te "okazje" 8)
ODPOWIEDZ