Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Skrzyżowanie na Łąkowej

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Jaro
Ja tu zaglądam
39 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

No to już jest po prostu szczyt wszystkiego! Jeden z wylotów skrzyżowania na Łąkowej przy kiosku (ten, który prowadzi do Terwitu) został zablokowany przez barierki i znak z czerwonym kółeczkiem. I pewnie, żaden problem: wystarczy skorzystać z następnego skrzyżowania, by dostać się do upragnionej części miasta. Ale nie ma o tym żadnej informacji! Zero schematu objazdu, nic, wielkie, jajowate zero! Po przeciwnej stronie też przewiduję problemy: zadowoleni z siebie kierowcy będą skręcać w lewo/prawo (zależnie od źródła), nieświadomi faktu, że zmierzają prosto ku ślepemu zaułkowi. Dodam, że na tej drodze ciężko jest zawrócić, z uwagi na przylegający parking.

No skandal na kółkach.
Jestem Redzianinem i nic co redzkie nie jest mi obce... poza obszarem pod Semeko :)
lui
Forumowicz
73 postów
Forumowicz
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

nasze władze chcą przed wyborami pokazać ze jednak cos robili przez te 4 lata...
moim zdaniem nie wszyscy dadzą sie nabrac
Czas na zmiany w Mieście. :wink:
Marcin
Prawie Lider
522 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

rzeczywiście, tez się dziś zastanawiałem czy jakoś oznakowali ten zaułek. Okazuje się, że tak jak przewidywałem - nie... :) Amatorszczyzna i tyle.
dorotka
Forumowicz
77 postów
Forumowicz
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Aż mi się wierzyć nie chce... ciekawe. Ale to tak na stałe, w ramach poprawy brd naszego miasta (nie widziałam jeszcze tego, dlatego pytam)? Bo jeśli tak, to "brawo" za pomysł... najlepiej drogę zamknąć i po kłopocie. A swoją drogą, to znaki drogowe zostały też zmienione?
Awatar użytkownika
aisne
Moderator
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Jechałam ok. 20:00 i był znak zakazu skrętu w lewo (oczywiście jadąc od strony ul. Gdańskiej).
Marcin
Prawie Lider
522 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

dorotka pisze:Aż mi się wierzyć nie chce... ciekawe. Ale to tak na stałe, w ramach poprawy brd naszego miasta (nie widziałam jeszcze tego, dlatego pytam)? Bo jeśli tak, to "brawo" za pomysł... najlepiej drogę zamknąć i po kłopocie. A swoją drogą, to znaki drogowe zostały też zmienione?
Zdaje się, że kolega Jaro napisał o wylocie z osiedla na Łąkową - tam postawili barierki, bo przebudowują skrzyżowanie. Sęk w tym, ze nie ma znaków od strony osiedla by nie pchać się w kierunku kiosku, bo nie ma wyjazdu...
Night Rider
Ja tu zaglądam
23 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Jak wiadomo, prace przebudowy, remonty itp "ułatwienia" nie ominą także naszego miasta. Widziałem że są tam barierki, znaki i chyba nie stanowi problemu każdemu kierowcy ominąć je zgodnie z oznaczeniem, po to każdy kierowca robił prawo jazdy aby wiedzieć jak się zachować w przypadku nagłej zmiany organizacji ruchu. Musimy to wytrzymać aby później (nie wiem kiedy?) jeździło się nam lepiej na drogach. Proponuję mniej pospiechu, nerwów, więcej uśmiechu to nam pomoże znieść tą dżunglę nie tylko na ulicy Łąkowej. Przecież chcemy żyć lepiej no nie.
Night Rider
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

A więc zaczyna się to co Burmistrz mówił :-)
wesand
Forumowicz
53 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Jeżeli mowa o ulicy łąkowej to by się przydała sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Łąkowej z ul. Gdańską, przecież są takie momenty przestojów z zależności od pory dnia, że nie można z w/w ulicy wyjechać ,nasze władze miasta powinny ten problem w jakiś sposób rozwiązać. Problem ten na pewno będzie się pogłębiał przecież tereny wzdłuż ulicy Obwodowej są co raz bardziej zabudowywane czy to przez deweloperów mieszkaniowych , zabudowę przemysłową lub rzemieślniczą i to właśnie gro tych potencjalnych mieszkańców czy też kierowców różnych firm przemieszcza się lub będzie to robić w przyszłości ,więc już teraz jest problem a co będzie później ?.
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Żadnych świateł na tym skrzyżowaniu. Już teraz w Redzie na Gdańskiej co chwile są światła i tylko tamują ruch.
doktor.t
Bywalec
153 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Na wyjeździe z Łąkowej na Gdańska powinien być zakaz skrętu w lewo. Szybciej i bezpieczniej (moim zdaniem) jest skręcić w prawo i zrobić nawrotkę na światłach za kościołem (skrz. Gdańska-Pucka). Ewentualnie wyjazd w lewo pozostaje ze świateł na Spokojnej.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Tylko autobus sobie nie poradzi przy Puckiej .
doktor.t
Bywalec
153 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

To może skręcić na cechową i zjechać gniewowską na gdańska. Linia nr 9 to nie jest największy problem. W każdym razie przez tych co skręcają w lewo to najbardziej się tam korkuje. Prawoskręt w miarę płynnie idzie.
dorotka
Forumowicz
77 postów
Forumowicz
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

doktor.t pisze:Na wyjeździe z Łąkowej na Gdańska powinien być zakaz skrętu w lewo.
Zgadza się... bez wymuszenia pierwszeństwa raczej się tam nie wyjedzie. No, ale to pewnie jest tak, jak ze skrzyżowaniem Obwodowa - Grunwaldzka/Gdańska... musi być ileś wypadków, aby w końcu coś zrobiono w kwestii poprawy brd w danym miejscu :/.
g63361pd
Bywalec
239 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Hola hola, pomału z tym zakazywaniem skrętu w lewo. Rzeczywiście przez większość dnia śmiesznie się tam wjeżdża ale jakoś to idzie. Za to zbyt dużo kombinowania byłoby przy wersjach alternatywnych. Jeśli można tylko pogorszyć to lepiej nie dotykać!
A podsumowując, teraz widać jaki ruch przebiega przez małe, właściwie osiedlowe skrzyżowanko.
ODPOWIEDZ