Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Programy Szklanka mleka i Owoce w szkole

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Ależ ten program jest całkowicie dobrowolny! Nikt nie każe dzieciom pić mleka i jeść owoców, jeżeli tego nie chcą. Porcje dostarczane są tylko dla tych dzieci, których rodzice wyrazili taką wolę. Sposób organizacji posiłków zależy od danej szkoły, ale zdaje się, że opisany sposób jest bardzo często stosowany.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

darus pisze:Ależ ten program jest całkowicie dobrowolny! Nikt nie każe dzieciom pić mleka i jeść owoców, jeżeli tego nie chcą. Porcje dostarczane są tylko dla tych dzieci, których rodzice wyrazili taką wolę. Sposób organizacji posiłków zależy od danej szkoły, ale zdaje się, że opisany sposób jest bardzo często stosowany.
No to u nas jednak jest/było trochę inaczej. Szkoła przystąpiła do programu bez pytania o naszą (rodziców lub dzieci) zgodę czy chęć. Właściwie dowiedzieliśmy się o tym po fakcie, gdy dzieciaki zaczęły przynosić mleko albo marchewkę do domu. Dla mnie to ganz egal, ale z drugiej strony jednak serce trochę boli, gdy społeczne pieniądze idą w błoto. Gdybym mogła zdecydować, to na pewno zostalibyśmy przy mleku (bo jak wspomniałam - syn po prostu kocha mleko), a z owoców i warzyw zrezygnowalibyśmy. Myślę, że trochę zawiniła organizacja ze strony szkoły, że nie zapytano najpierw rodziców o zdanie.
dinky
Forumowicz
45 postów
Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

No to u nas jednak jest/było trochę inaczej. Szkoła przystąpiła do programu bez pytania o naszą (rodziców lub dzieci) zgodę czy chęć. Właściwie dowiedzieliśmy się o tym po fakcie, gdy dzieciaki zaczęły przynosić mleko albo marchewkę do domu.

Szkoła nie może bez pisemnej zgody rodziców wydać dzieciom mleka, gdyż dziecko może być uczulone. W dzisiejszych czasach rodzice muszą prawie na wszystko wyrazić pisemną zgodę. Dziecko nawet nie może uczestniczyć w dodatkowych zajęciach organizowanych na terenie szkoły bez w/w zgody. Także aż mi się wierzyć nie chce, żeby Twoje dzieciaki dostały mleko bez Twojej zgody.
Tuli
Forumowicz
73 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

dinky pisze: Szkoła nie może bez pisemnej zgody rodziców wydać dzieciom mleka,
rzeczywiście tak jest,
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Witam

Zgodnie z deklaracjami dyrekcji szkół oraz radnych miejskich w redzkich szkołach mają być przeprowadzone ankiety wśród rodziców w sprawie zainteresowania przystąpieniem do programów "Szklanka mleka" i "Owoce w szkole". Tak więc teraz to od rodziców zależy, czy ich dzieci bedą mogły za darmo spożywać mleko i owoce w szkole, zamiast kupować frytki i hot-dogi w szkolnych sklepikach. Wybór należy do nas :!:

Na stronie Agencji Rynku Rolnego znajduje się aktualna lista szkół podstawowych z woj. pomorskiego, które zadeklarowały udział w programie "Owoce w szkole" w II semestrze roku szkolnego 2010/2011. Dla przykładu żadna ze szkół w Wejherowie i Rumi nie zrezygnowała z programu. link

Niestety na stronie ARR nie ma listy szkół uczestniczących w programie "Szklanka mleka", ale i te dane są do uzyskania w OT ARR w Gdyni. I w tym programie uczestniczą wszystkie szkoły z Wejherowa i Rumi, ale też z Władysławowa, Pucka, Lęborka itd., i żadna nie deklarowała woli wycofania się z programu. W Gdyni aktualnie tylko dwie szkoły nie uczestniczą w programie.

Na tej podstawie można chyba stwierdzić, że tamtejsi rodzice uważają, że warto uczestniczyć w tych programach, szkoły potrafią poradzić sobie ze sprawami organizacyjnymi, a jakość produktów i obsługa dostawców jest wystarczająca.

Pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

dinky pisze: Szkoła nie może bez pisemnej zgody rodziców wydać dzieciom mleka, gdyż dziecko może być uczulone. W dzisiejszych czasach rodzice muszą prawie na wszystko wyrazić pisemną zgodę. Dziecko nawet nie może uczestniczyć w dodatkowych zajęciach organizowanych na terenie szkoły bez w/w zgody. Także aż mi się wierzyć nie chce, żeby Twoje dzieciaki dostały mleko bez Twojej zgody.
Nie do końca prawda. Na tej zasadzie szkoła musiałaby się za każdym razem pytać, czy może wydać dziecku określone danie na obiad, bo w każdym z dań może znaleźć się substancja alergiczna. To rodzic składa sam na początku roku informację, na co choruje dziecko, jak może reagować na jazdę środkiem lokomocji, czy jest na coś uczulone i coś tam jeszcze, nie pamiętam dokładnie.
Możesz nie wierzyć, ale tak to właśnie wygląda. W każdym razie u nas - my żadnej zgody na mleko i owoce nie podpisywaliśmy.
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

W SP 2 ruszył dzisiaj program "Szklanka mleka". Dzieci otrzymały w kartonikach mleko białe lub smakowe - zgodnie z indywidualnym zamówieniem. :)

W SP 2 przeprowadzono wcześniej ankietę wśród rodziców, a Ci wypowiedzieli się pozytywnie. Inne szkoły podobno nie są zainteresowane mlekiem dla dzieci, chociaż ankiet tam nie przeprowadzono. :roll:

Pozdrawiam
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Gratuluję determinacji! Z tego co pamiętam na spotkaniu przed wyborami w listopadzie walczył Pan o ten program! W tym wypadku pokazał Pan - chcieć to móc! Fajnie i jeszcze raz gratuluję!
Ostatnio zmieniony |1 Mar 2011|, o 22:03 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Dziękuję!

Dodam tylko, że bez wsparcia radnych M. Romanowskiego i Ł. Kamińskiego oraz woli innych rodziców sama "determinacja" by nie wystarczyła.

Mam też nadzieję, że program utrzyma się w SP 2, a pozostałe szkoły w Redzie również przystąpią do programu. W końcu szkoła jest dla naszych dzieci.

Pozdrawiam
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Fajnie, że najmłodsi nowo wybrani radni mają tę chęć do niesienia pomocy wyborcom! Tak powinno być!
Reage
Znam to forum
111 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

ja jako rodzic jestem bardzo zadowolona z programu, juz pierwszego dnia moja córka powiedziała: nawet dobre to mleko:)
pamiętam za moich czasow,jak sie pilo jogurty smakowe, mleko zreszta tez....
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

darus pisze:
W SP 2 przeprowadzono wcześniej ankietę wśród rodziców, a Ci wypowiedzieli się pozytywnie. Inne szkoły podobno nie są zainteresowane mlekiem dla dzieci, chociaż ankiet tam nie przeprowadzono. :roll:

Pozdrawiam
"inne szkoły"
,dobrze powiedziałeś,ale nie inni rodzice.Szk podst nr 4 z mleka zrezygnowała ,ponieważ niektóre dzieci wciskały kartoniki z mlekiem w jakieś kąty i śmierdziało.Taką informacje dostali rodzice na temat ,dlaczego dzieci nie dostają mleka.Wniosek:personelowi w szkole nie chce się sprzątać,nie chcą mieć kłopotu to zlikwidowali mleko.Tak dbają o nasze dzieci.Mało tego: nie ma środków higienicznych,papieru mydła,ubikacje są w takim stanie, że dzieci się brzydzą z nich korzystać.Ogromny minus dla tej szkoły.
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Popieram w całości opinię" przedmówczyni"
mada_zu
Forumowicz
46 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

NIESTETY TEŻ DUUUUUŻYYYYY MINUS DLA SP4 ZA TOALETY BEZ PAPIERU, MYDŁA (widzianego ostatnio chyba w październiku) oraz oczywiście bez ręczników czy suszarki (których szukać daremnie....) NO I OCZYWIŚCIE PUSTEJ SZKLANKI (KARTONIKA) MLEKA - szkoła oczywiście tłumaczy się złymi doświadczeniami z poprzednich lat....dla mnie to po prostu FATALNA ORGANIZACJA i tyle
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

a może stwórzmy nowy watek o szkołach podstawowych w Redzie?myślę,że rodzice maja wiele do powiedzenia w tej sprawie.Można by wymienić się opiniami na temat naszych szk.podstawowych.Również uważam, że szk.nr 4,słabo działa,mało robi ,aby naszym dzieciom było lepiej,przyjemniej,zdrowiej.
ODPOWIEDZ