Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowy rozklad SKM

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

jedyny pomysł, akurat teraz min 2 razy w tygodniu mam okazję jechać na sardynkę pociągiem 7:07
zrazik.wolowy
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Ja nie wiem czy jest sens pisania jakichkolwiek maili. Te wszystkie gadki SKM, że zwrócą uwagę na uwagi pasażerów itd. to tylko gadanie pod publiczkę i ładny PR. Pewnie decyzja już dawno zapadła i nie zmienią jej żadne skargi/prośby/uwagi. Więcej roboty będą mieli tylko ludzie z biura marketingu, których i tak pewnie osoby podejmujące decyzje nie słuchają.

Skm-ka doskonale wie, że jest monopolistą na rynku i choćby obcięli jeszcze kilka kolejek to i tak ludzie będą się gnieść i jeździć nie mając żadnej rozsądnej alternatywy.
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

7.07 najlepiej jechać na samym przodzie , nie ma ścisku w Głównej jest pusto prawie
Ewa302
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Nie wiem co sie stalo,ale ostatnio coraz gorzej sie jezdzi SKM.Rozklad jazdy zupelnie nie przemyslany.A w soboty to juz przechodzi ludzkie pojecie. Kolejki przepelnione, bardzo czesto jada niezgodnie z rozkladem jazdy.Srinter raz jedzie z peronu 2, raz z peronu 1.I ludzie tak biegaja, bo raz zapowiadaja tak raz siak.Chcialabym ,aby pan minister odpowiedzialny za koleje chociaz przez tydzien pojezdzil kolejka.Mysle ,ze wtedy moze by cos sie zmienilo na lepsze.
wojgol1
Ja tu zaglądam
37 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Ewa302 myślę że to tez by nic nie zmieniło. osobiście jeżdżę 6,52 i od początku tego tygodnia jest w niej luz przynajmniej do Gdyni głównej... a co do samych rozkładów. fakt ułożone są beznadziejnie, ale to ze względu na remonty między gdynia główna a redłowem - mocno jest tam ograniczony ruch. mam nadzieję że zgodnie z zapowiedzią skończą ten remont do końca maja i od czerwca wszystko wróci do normy.
makarena
Znam to forum
123 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Czy to prawda ,że skm kończą bieg w Gdyni i dalej do Redłowa trzeba komunikacją zastępczą?
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Nie wszystkie. Raz na 30 min powinna jechać bezpośrednio.
wojgol1
Ja tu zaglądam
37 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

najlepiej sprawdzić na skm.pkp.pl, gdyż inaczej jest w weekendy inaczej poniedziałek rano i piątek wieczór i jeszcze inaczej przez resztę tygodnia. generalnie jest bałagan
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Ewa302 pisze:Nie wiem co sie stalo,ale ostatnio coraz gorzej sie jezdzi SKM.Rozklad jazdy zupelnie nie przemyslany.A w soboty to juz przechodzi ludzkie pojecie. Kolejki przepelnione, bardzo czesto jada niezgodnie z rozkladem jazdy.Srinter raz jedzie z peronu 2, raz z peronu 1.I ludzie tak biegaja, bo raz zapowiadaja tak raz siak.Chcialabym ,aby pan minister odpowiedzialny za koleje chociaz przez tydzien pojezdzil kolejka.Mysle ,ze wtedy moze by cos sie zmienilo na lepsze.
PRawda jest taka, że remonty kiedyś przeprowadzać trzeba... na Wzgózu zamknięto 1 tor i tu jest całe źródło prawdy.
Nie wiem co minister ma do naszych skm'ek, tyle samo co do mzk wejherowo...

Poza tym Ewa wszyscy marudzą, narzekają jak się nic nie robi, a jak już inwestycje ruszyły to jeszcze gorzej... bo ciasno, duszno, bo nie ma pociągów... cudów nie ma, swoje przeczekać należy
zumzumzum
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Do Trójmiasta dojeżdżam SKMką 5. rok, więc trochę remontów już przeżyłem i w niejednym tłoku stałem. Ale to co było dziś, mogę porównać tylko z kolejką, którą dwa lata temu przypadkiem jechałem, a wiozła ona ludzi na Openera...

Otóż wracałem 18.20 z Sopotu kolejką do Lęborka. Zawsze jeździ jeden skład i zawsze jest lekki tłok. Pomyślałem, że skoro kolejki jeżdżą rzadziej, pewnie jakieś składy są nieużywane, to może władze SKM pomyślały, żeby dodać jeden, by ludzie mieli miejsce. Oczywiście myliłem się Już w Sopocie ludzie mieli problem z wejściem, ale powiedzmy że było względnie okej. Jednak chwilę wcześniej (no, dłuższą chwilę, bo moja kolejka spóźniła się 12 minut) jechała kolejka tylko do Redłowa, więc spodziewałem się, że tam będzie sporo chętnych, by wsiąść do mojej kolejki. Tu się nie myliłem. Ba, rzeczywistość nawet przerosłą moje wyobrażenia!

Ja rozumiem remonty, ja rozumiem kolejki co pół godziny, nawet rozumiem to, że można nie pomyśleć o tym, by dołączyć dodatkowe składy do kolejek. Ale powiedzcie mi proszę, co za ludzie są odpowiedzialni za to, by w takiej sytuacji, gdy każdy pociąg jest w 90% upchany, NIE PODSTAWIĆ DODATKOWEGO POCIĄGU PO MECZU ARKI?!

Na peronie stało kilkuset kibiców. Oczywiście chcieli wejść do naszej kolejki Większości się chyba jakoś udało, ale byli tacy, co się nie zmieścili. Razem z nimi zostali opancerzeni panowie policjanci. Naprawdę komiczna sytuacja A pociąg był już upchany naprawdę do granic możliwości.

I jak tu można prosić, wymagać od ludzi rządzących SKM, by przywrócili jakieś poranne połączenia bezpośrednio z Redy, skoro ich przerasta taka sytuacja?

Mnie to już nie wkurza, niejedno w SKMce przeżyłem, mnie irytacja ludzi w takich sytuacjach raczej śmieszy. Po prostu trzeba te remonty przeżyć i tyle. Ale naprawdę myślałem, że w SKM już mnie nic nie zaskoczy. Aż do dziś
Ostatnio zmieniony |3 Gru 2012|, o 14:58 przez zumzumzum, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Zwykle po meczu jest podstawiana specjalna dodatkowa SKM.
zumzumzum
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Dokładnie, sam nie raz ją wracałem z meczu. Ale czemu dziś jej nie było, tylko kazano kibicom wpychać się do już zapchanego, jednoskładowego pociągu a ja mam żylaki na nogach?
Ostatnio zmieniony |3 Gru 2012|, o 14:57 przez zumzumzum, łącznie zmieniany 1 raz.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

sądzę, że SKMki nie podstawiono, bo SKM twierdzi iż nie można między Wzgórzem a Gdynią Główną jeździć częściej niż raz na 30 min... a niestety SKM nie chce (lub nie może - nie wiem nie znam się) puszczać dwóch składów jeden za drugim... a szkoda, bo podstawiana SKMka oraz autobusy miejskie po meczu to bardzo dobry pomysł...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

do końca maja dwa pociągi SKM będą przedłużone z Redy i Wejherowa do Gdańska, zamiast jak do tej pory do Gdyni (bedzie to skład o godzinie 6.45 z Redy oraz 7.26 z Wejherowa - w Redzie o 7.37)

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/SKM ... 48069.html
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

w weekend 11-12 VI i 18-19 nocą kolejką chyba nie pojeździmy, ale ma być komunikacja zastępcza :)

http://reda.naszemiasto.pl/artykul/9350 ... 14aa,1,3,5
ODPOWIEDZ